Strona główna serwisu
Premier Beata Szydło: nie będzie dymisji szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka; to bardzo dobry minister

Premier Beata Szydło: nie będzie dymisji szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka; to bardzo dobry minister

• Premier Szydło stoi murem za szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem
• To odpowiedź na żądania PO, by zdymisjonować ministra
• Zdaniem opozycji Błaszczak nie kontroluje sytuacji w policji
• - To bardzo dobry minister, nie ma powodu do rozważania jego dymisji - oświadczyła Szydło
Premier Beata Szydło powiedziała, że Mariusz Błaszczak nie będzie odwołany ze stanowiska szefa MSWiA. To bardzo dobry minister, nie ma powodu do rozważania jego dymisji - podkreśliła.

Premier skomentowała w ten sposób wypowiedzi polityków PO, którzy zapowiedzieli, że jeśli szef MSWiA nie poda się do dymisji, to na najbliższym posiedzeniu Sejmu PO złoży wniosek o jego odwołanie. Uzasadniając, politycy PO mówili m.in. o chaosie w policji i raporcie KGP z audytu ws. działań Biura Spraw Wewnętrznych (BSW).

- Nie będzie dymisji Mariusza Błaszczaka. Minister Mariusz Błaszczak jest bardzo dobrym ministrem i nie widzę powodu do tego, żebyśmy rozważali kwestię jego dymisji - powiedziała Beata Szydło.


Premier odniosła się też do raportu KGP z audytu ws. działań BSW w związku z "aferą podsłuchową". - Jeżeli chodzi o kwestie związane z audytem, to będą decyzje, które będą w odpowiednim czasie podejmowane. Są instytucje, służby, które się tym zajmują - powiedziała.

Poseł PO Andrzej Halicki argumentował na konferencji prasowej w Sejmie, dlaczego Platforma żąda dymisji Błaszczaka. - 11 grudnia, kiedy minister Błaszczak powołał inspektora Zbigniewa Maja na stanowisko komendanta głównego policji, kilka godzin później, został poinformowany przez CBA - wiemy to z przekazów medialnych - że inspektor Maj jest w kręgu podejrzeń. Błaszczak nie może zasłaniać się niewiedzą, co do sytuacji Maja - mówił Halicki.

Jak dodał, "chaos w policji, to jeden z elementów", które są powodem żądań Platformy, by odwołać Błaszczaka. - Kwestia bezpieczeństwa jest (dla nas) sprawą fundamentalną - podkreślił Halicki.


Kolejny powód do dymisji szefa MSWiA - mówił poseł PO - to raport KGP z audytu ws. działań Biura Spraw Wewnętrznych w związku z "aferą podsłuchową".

Stanowisko Platformy ma związek z piątkową decyzją Prokuratury Okręgowej w Warszawie o odmowie wszczęcia śledztwa w związku z audytem KGP. Raport KGP z audytu ws. działań funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych w związku z "aferą taśmową" nie wskazuje na podejrzenie popełnienia przestępstwa, w tym na przekroczenie uprawnień - mówił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

Politycy PO we wtorek ponownie zażądali też odtajnienia raportu KGP z audytu ws. działań Biura Spraw Wewnętrznych. Według PO audyt stał się podstawą do formułowania przez PiS pomówień dot. podsłuchiwania dziennikarzy.

Premier podpisała dymisję inspektora Maja ze stanowiska komendanta głównego policji. Odwołanie inspektora Maja rekomendował szef MSWiA, po tym jak Maj zrezygnował ze stanowiska w miniony czwartek. Maj uzasadniając rezygnację, mówił m.in., że przygotowywano wobec niego prowokację przez b. funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, i wykorzystano materiały sprzed kilkunastu lat, kiedy prowadził pracę operacyjną. - Złożyłem rezygnację, żeby nie obciążać całej formacji - mówił Maj na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Według medialnych doniesień chodzi o wydarzenia sprzed kilkunastu lat, kiedy Maj pracował w Kaliszu. Były informator policji miał go szantażować; sugerował, że Maj przyjął od niego pięć butelek alkoholu, a także pożyczył dziesięć tys. zł, których nie oddał. Insp. Maj oświadczył, że badane są "okoliczności i donosy, które nie mają żadnego pokrycia w faktach". Jak powiedział, chodzi o sprawę z 2003 roku, która została wyjaśniona w roku 2010. - Teraz cały czas wraca, od kiedy zostałem komendantem głównym policji - powiedział Maj. Dodał, że o sprawie dowiedział się od dziennikarzy.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (130)
Nie zgadzam się z opinią
41
Zgadzam się z opinią
283
~Janka 2016-02-16 (16:36) 9 godzin i 32 minut temu

Nie pamietam, aby przez ostatnie 8 lat wówczas rządzący dymisjonowli ministrów na wniosek opozycji !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
67
Zgadzam się z opinią
274
akwarium24 2016-02-16 (16:40) 9 godzin i 28 minut temu

Tych z PO pozamyka za afery ? Tego się boją ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
71
Zgadzam się z opinią
259
~nation 2016-02-16 (16:40) 9 godzin i 28 minut temu

PO trzeba zdelegalizować a ich szefostwo aresztować.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
89
~żądaniażądania 2016-02-16 (16:45) 9 godzin i 23 minut temu

żądamy tego, żądamy tamtego, żądamy, żądamy, żądamy i tylko żądamy, żądamy , żądamy - a kiedy będzie zaczniemy pracować, odbudujemy Polskę, oddamy to co skradliśmy, wyciągniemy konsekwencje z afer ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
26
Zgadzam się z opinią
95
~jankes 2016-02-16 (16:40) 9 godzin i 28 minut temu

Platfusy mogą co najwyżej żądać dymisji półTuska.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
24
Zgadzam się z opinią
93
~komandos 2016-02-16 (16:39) 9 godzin i 29 minut temu

Polacy rzadali dymisji aferzystow i zlodziei peowskich to dostali stanowiska!! U siebie niech robia POrzadki bo syfu za kolnierzami az sie sypie!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
80
~irma 2016-02-16 (16:46) 9 godzin i 22 minut temu

Żądam, żeby PO zanim zniknie z polityki spełniło swoje obietnice wyborcze!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
92
~emeryt 2016-02-16 (16:41) 9 godzin i 27 minut temu

Brawo Pani Premier PO należy podstawić platformę i wraz z PSL em wywieś na Nowoczesne wysypisko przed tym podłoże zdreniwać unikniemy smrodu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
70
~fch 2016-02-16 (16:47) 9 godzin i 21 minut temu

halicki to czasami jak nie on ,chyba uzywki mu nie służą

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
75
~CZytacz 2016-02-16 (16:44) 9 godzin i 24 minut temu

POpaprańcy robią co mogą, Pietru, nowocześni, kolaboranci z KODu a tu hu!, doopa i kamieni kupa

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
67
~Ala 2016-02-16 (16:44) 9 godzin i 24 minut temu

Sam miał a czy ma? kłopoty z narkotykami. Łgał jak tylko PO-wiec potrafi, ze to ktoś wynajmujący jego mieszkanie jest winny. Teraz poucza co należy uczynić w rządzie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
67
~fch 2016-02-16 (16:47) 9 godzin i 21 minut temu

Halicki moze niech pan sie zacznie leczyć,bo żałosny stan pana wyglądu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
58
~K. 2016-02-16 (16:35) 9 godzin i 33 minut temu

PO musi zniknąć, ta zaraza trawiła Polskę 8 + x lat wstecz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
67
~Ala 2016-02-16 (16:50) 9 godzin i 18 minut temu

Brawo Pani Premier,. PO poważniejsze miała problemy i z tego powodu nie dymisjonowania swoich nieodpowiedzialnych ministrów ! Zawsze stała za nimi murem nawet jak robili przekręty ! Niech teraz sobie rządają! PIS jest przy sterze i PO nic do tego! Petru też powinien zamilknąć , bo jemu chodzi o interesy banków a nie zwykłych Polaków !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
61
~HEHEHE 2016-02-16 (16:35) 9 godzin i 33 minut temu

Bardzo dobrze Pani Beato. Żądac to oni sobie mogą. Ciągle jeszcze do nich nie dotarło, że już nie rządzą i nigdy nie będą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
47
~ziut 2016-02-16 (16:53) 9 godzin i 15 minut temu

Jak ja pamiętam to ten pan zawsze był na nie i co chwilę domagał się dymisji kogoś z ówczesnego rządu ale jak poprzednio tak i teraz opozycja może sobie tylko pogadać!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
45
~rudi 2016-02-16 (16:49) 9 godzin i 19 minut temu

och P.Olitycznie P.Oprawni zabrali głos.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
43
~erek 2016-02-16 (16:59) 9 godzin i 9 minut temu

Panie Halicki i panu podobni a my rządamy odwalcie się panowie od tego rządu,po tym wszystkim co robiliście przez te 8 lat ,od zamiatania afer pod dywan po ośmiorniczki i kamieni oraz teorytycznego pańswa teraz z hamskim tupetem żądacie dymisji,jesteście skrajnie zdegenorowani politycznie a wasze zachowanie z tym kwikim ma być praworządne wstydu nie macie,wstyd że taka partia rządziła naszym krajem a teraz walicie już takiego głupa że POzostaje tylko was wyśmiać!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
29
~erwin 2016-02-16 (16:50) 9 godzin i 18 minut temu

Czy pamiętacie kto to powiedział: " Nigdy nie będzie lepiej, jeśli opozycja tylko dlatego, że ma wilcze prawo zgłaszania wniosku o wotum nieufności, będzie robiła coś, co .................................... nic nie przyniesie.

odpowiedz