Strona główna serwisu
Polskie Radio odmawia emisji spotu "Wyborczej" o Lechu Wałęsie

Polskie Radio odmawia emisji spotu "Wyborczej" o Lechu Wałęsie

• Polskie Radio nie będzie emitować spotu zachęcającego do wyrażenia solidarności z Lechem Wałęsą
• PR do "Gazety Wyborczej": spot został wysłany za późno
• "Wyborcza" poprawiła spot, nie doczekała się odpowiedzi ws. emisji
W sobotę na antenie Polskiego Radia miał być emitowany spot reklamujący weekendowe wydanie "Gazety Wyborczej". Do wydania będzie dołączony plakat Jacka Fedorowicza "Portret nieznanego mężczyzny z wąsem. (II poł. XX wieku)" przedstawiający Lecha Wałęsę. Do emisji jednak nie dojdzie - czytamy na wyborcza.pl.

"Zabierz plakat na demonstrację, powieś w pracy, w domu. Wyraź swoją solidarność z Lechem Wałęsą" - mówi lektor w spocie. Redakcja gazety zachęca do tego, by z satyrycznym rysunkiem Fedorowicza z okresu stanu wojennego wybrać się na jedną z manifestacji, które w sobotę Komitet Obrony Demokracji organizuje w całej Polsce.

Dzień przed emisją Polskie Radio w e-mailu poinformowało "Wyborczą", że spot nie został dopuszczony do emisji. Dlaczego? Z jednej strony radio zarzuca "Wyborczej", że spot został wysłany zbyt późno. Ale mimo to prosi, by go poprawić i przesłać w nowej wersji, co oczywiście wydłuży spóźnienie.


Choć było już po terminie, "Wyborcza" przygotowała kolejną wersję spotu. Domyślając się, co należy poprawić, "wypikano" imię i nazwisko Lecha Wałęsy, a także słowo "demonstracja".

"Wyborcza" nie doczekała się odpowiedzi, czy poprawiony spot zostanie wyemitowany. W oficjalnym piśmie, które redakcja dostała wieczorem, Polskie Radio informuje, że spot (pierwszy, jeszcze niepoddany naszej "autocenzurze") powinien zostać przesłany dużo wcześniej. O wersji poprawionej radio nie pisze ani słowa.
wyborcza.pl

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (548)
Nie zgadzam się z opinią
63
Zgadzam się z opinią
964
~Zdzichu 2016-02-27 (10:14) 2 godziny i 5 minut temu

Ide na marsz KOD i biorę transparent "Zabrac emerytury UBekom i milicjantom"

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
80
Zgadzam się z opinią
557
~Poszkodowany przez kapusi 2016-02-27 (10:11) 2 godziny i 8 minut temu

W Magdalence pili, żarli i sprzedali Polaków.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
74
Zgadzam się z opinią
530
~tak myślę 2016-02-27 (10:08) 2 godziny i 11 minut temu

Michnik chyba nie rozumie że Magdalenka, i ten okrągły stół i wszystko co zbudował wraz z kolegami z SB się skończyło. A ten tabloid który wydaje, jak przestał dostawać zlecenia od rządu na ogłoszenia o przetargach itp. się robi z tygodnia na tydzień cieńszy. W knajpach ludzie wybierają inne gazety do kawy, z obrzydzeniem patrząc na gazetę Michnika która tak dosadnie instruuje co myśleć i co mówić. śmierdzi komuną.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7