więcej

Polska armia potrzebuje szeregowców.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2012-08-27 (00:20) 2 lata 22 dni 11 godzin i 19 minut temu
drukuj


W wojsku brakuje ponad 2000 szeregowych. Etaty dostaną żołnierze z Narodowych Sił Rezerwowych, a telewizyjne reklamy mają pomóc znaleźć ich następców - stwierdza "Dziennik Polski".

Jak wylicza gazeta, w armii brakuje ponad 2 tys. szeregowych - służy ich 38 tys., a powinno ok. 40 tys.

Dlatego od połowy sierpnia, od święta Wojska Polskiego, w telewizji można zobaczyć spot reklamowy zachęcający do wstępowania do korpusu szeregowych zawodowych. Hasło kampanii brzmi: "Szeregowi zawodowi. Siła charakteru, moc możliwości".

Armia nie będzie miała kłopotu z zapełnieniem wakatów wśród szeregowych - stwierdza rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jacek Sońta.

Ale też nikt, kto zobaczy spot telewizyjny, a wcześniej nie miał żadnej styczności z wojskiem, nie zostanie od ręki wcielony. Pierwszeństwo mają żołnierze posiadający kontrakty w Narodowych Siłach Rezerwowych.

- Mamy w NSR prawie dziesięć tysięcy kandydatów na szeregowych. Reklama ma pomóc znaleźć chętnych do przejścia do służby przygotowawczej i uzupełnienia luki w NSR - tłumaczy Sońta.


(ah)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 10 13.51%
nie 64 86.49%

Przeczytaj też

Polscy "szeregowi zawodowi" i ich zagraniczne odpowiedniki

dodane 2012-08-24 (11:00) 2 lata 25 dni i 39 minut temu

Tomasz Siemoniak: nie ma konfliktu z prezydentem o zakupy dla armii

dodane 2012-08-20 (16:35) 2 lata 28 dni 19 godzin i 4 minuty temu

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak odznaczył zasłużonych żołnierzy

dodane 2012-08-15 (19:05) 2 lata 1 miesiąc 2 dni 16 godzin i 34 minuty temu

Siemoniak: Sprawność, ale bez przesady

dodane 2012-08-11 (05:05) 2 lata 1 miesiąc 7 dni 6 godzin i 34 minuty temu

Wojsko szuka "Simonowa" - broni, która nie jest już produkowana

dodane 2012-08-08 (12:13) 2 lata 1 miesiąc 9 dni 23 godziny i 26 minut temu

Ochraniające jednostki wojskowe firmy zewnętrzne nie spełniają norm

dodane 2012-08-07 (02:35) 2 lata 1 miesiąc 11 dni 9 godzin i 4 minuty temu

Niepewna przyszłość krakowskich komandosów

dodane 2012-07-31 (02:05) 2 lata 1 miesiąc 18 dni 9 godzin i 34 minuty temu
materiał foto

Polscy czołgiści w natarciu

dodane 2012-02-24 (12:02) 2 lata 6 miesięcy 24 dni 23 godziny i 37 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (185)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
123wwwwww 2012-09-26 (14:20) 1 rok 11 miesięcy 22 dni 21 godzin i 19 minut temu

mam dopiero 16 lat i ciekawię się armią i jak dorosnę pójdę do armi

odpowiedz

4
1
~Lala 2012-09-03 (21:58) 2 lata 14 dni 13 godzin i 41 minut temu

Po co iść do wojska jeśli po 12 latach będziesz musiał odejść bo na poodoficerkę Cię nie wyślą. Nawet jeśli zrobisz studia. Najpierw niech minister zrobi żeby pracowali do 15 lat aby mogli dostać emeryturę. Szeregowy jest do wszystkich prac w wojsku wykorzystywany musi robić wszystko nawet za przełożonych.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
2
~snajperka 2012-09-05 (16:07) 2 lata 12 dni 19 godzin i 32 minuty temu

sama po szkole mam zamiar wstąpić do armii. Zdaję sobie sprawę z tego, jaka sytuacja tam panuje i czego mam się spodziewać ( bo wojsko to nie tylko fajny mundur i szpan).

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~qaz 2012-09-07 (09:59) 2 lata 11 dni 1 godzinę i 40 minut temu

Mieli w MON-ie zmniejszyć ilość pułkowników i generałów bo jest ich za dużo i to oni ciągną największą kapuchę z budżetu. Więc przemyśleli sprawę i zamiast zwalniać obiboków wolą sobie "dobrać" szeregowych do roboty. Ot całą filozofia wojskowa. Za dużo wodzów a za mało indian.

odpowiedz

3
0
~poldek 2012-09-04 (00:34) 2 lata 14 dni 11 godzin i 5 minut temu

no a po 12 latach kurs bukieciarstwa

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
0
~lss 2012-09-03 (23:58) 2 lata 14 dni 11 godzin i 41 minut temu

Rozwiazanie problemu jest banalne. Wystarczy nie wyrzucac z armii szeregowych po 12 sluzby a chetnych bedzie az nadto.

odpowiedz

0
0
~lss 2012-09-03 (23:31) 2 lata 14 dni 12 godzin i 8 minut temu

Rozwiazanie problemu jest banalne. Wystarczy nie wyrzucac z armii szeregowych po 12 sluzby a chetnych bedzie az nadto.

odpowiedz

4
0
~greg 2012-09-03 (19:44) 2 lata 14 dni 15 godzin i 55 minut temu

w tym roku potrzebuja 2000 tysiecy,w przyszłym 5000 w 2014 8000.....kulminacja przewiduje w 2016,w tedy to dopiero bedzie dziura vacatowa...12 lat mineło i dowidzenia!!!!!

odpowiedz

1
4
~kikiki 2012-09-03 (19:29) 2 lata 14 dni 16 godzin i 10 minut temu

ja byłem kapralem to powinienem się dostać na etat szeregowego bez problemu chyba?

odpowiedz

3
0
~rovi 2012-08-28 (06:45) 2 lata 21 dni 4 godziny i 54 minuty temu

W Armi Francuskiej kapelan nie ma stopnia jst po prostu kapelan.

odpowiedz

6
1
~xxx 2012-08-27 (11:41) 2 lata 21 dni 23 godziny i 58 minut temu

Oficerów nie trzeba już szkolić - wikary ma od razu stopień kapitana, proboszcz majora, biskup pułkownika, a arcybiskup generała.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
0
~Tank 2012-08-27 (08:43) 2 lata 22 dni 2 godziny i 56 minut temu

na 100 000 luda 1000 generałów,tylko u nas batalionem zamiast major dowodzi prawie że generał-batalion w stanie wojny od 700 do 1000 żołnierzy

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
0
lesiost 2012-08-27 (10:47) 2 lata 22 dni i 52 minuty temu

zrobić batalion kadrowy z generałów - będziemy mieli pierwszą taką jednostkę na świecie i to kadrową w pełnym słowa znaczeniu.

odpowiedz

2
2
~łobywatel 2012-08-27 (10:42) 2 lata 22 dni i 57 minut temu

taak, Syria , Iran i Korea płn się zbliża.. mięso armatnie potrzebne od zaraz..

odpowiedz

12
5
~Waffen ss 2012-08-27 (02:06) 2 lata 22 dni 9 godzin i 33 minuty temu

Wstap do SS !

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
1
~xXx 2012-08-27 (10:40) 2 lata 22 dni i 59 minut temu

Hehe i słuchać rozkazów jakichś niedorozwojów? Nie dzięki. Wolę zarobić nawet zarobić mniej.

odpowiedz

2
0
~mors 2012-08-27 (10:26) 2 lata 22 dni 1 godzinę i 13 minut temu

nie matura a chęc byciem szpiclem u macierewicza zrobi z ciebie w 51 dni oficera,lesio kartofel też awansował swoje wykidało z kierowcy na podpułkownika-Olszowiec,takie standardy w PiSB

odpowiedz

11
0
~PPP 2012-08-27 (07:38) 2 lata 22 dni 4 godziny i 1 minutę temu

GENERAŁOM BRAKUJE ADIUTANTÓW ? ? ...... TO PO CO TERAZ KOMOROWSKI PODPISAŁ AWANS NA KOLEJNYCH 9 -CIU GENERAŁÓW ... JAK NIE NA IM KTO BUTÓW CZYŚCIĆ ..... QUO VADIS GŁUPOTO PREZYDENCKA ? ? ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
0
~lanca 2012-08-27 (10:15) 2 lata 22 dni 1 godzinę i 24 minuty temu

zamiast na poligon nasze wojaki idą na pielgrzymke,dokładnie jak pOSŁY,zamiast radzic klęcznik i zamodlenie na pokaz

odpowiedz

3
0
~żal polskiej ziemi 2012-08-27 (10:08) 2 lata 22 dni 1 godzinę i 31 minut temu

Jak ma być dobrze skoro daję przykład prosty jak drut: st.szer. Iksiński zeby nie bylo nazwisk poszedł na kurs podoficerski nie mając pierwszego warunku spełniającego tej normy czyli 5lat służby stażu bo generał Pacek to jego plecak.A Iksiński głąb nad głąbami nawet się wysłowić nie umie.Żal.pl.niech zmienią ustawę emerytalną bo szeregowi uciekną co do jednego.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Państwo Islamskie grozi światu. Terroryści opublikowali nowe nagranie
dodane 2014-09-17 (20:29) 15 godzin i 10 minut temu

materiał wideo

Archeolodzy odkryli pozostałości komór gazowych w Sobiborze
dodane 2014-09-17 (19:31) 16 godzin i 8 minut temu

Janusz Korwin-Mikke ukarany przez Parlament Europejski
dodane 2014-09-17 (13:09) 22 godziny i 30 minut temu

Iracki ambasador w Watykanie: Państwo Islamskie chce zabić papieża
dodane 2014-09-16 (17:23) 1 dzień 18 godzin i 16 minut temu

W walkach w Doniecku zginęło trzech cywilów. Trwa szturm na lotnisko
dodane 2014-09-17 (12:10) 23 godziny i 29 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.