więcej

Polscy piloci są szkoleni tylko na papierze.

Rzeczpospolita   PAP/Rzeczpospolita  | dodane 2010-09-04 (02:25)
drukuj

W Inowrocławskim 56. Pułku Śmigłowców Bojowych specjalistyczne szkolenie pilotów odbyło się tylko na papierze, a dokumentację sfabrykowano, alarmuje "Rzeczpospolita".

Gazeta publikuje stenogramy rozmów, przeprowadzonych przez dowódcę z żołnierzami. Wynika z nich, że dokumenty szkolenia sfabrykowano ze wsteczną datą.

W trosce o bezpieczeństwo załóg latających aferę ujawnił jeden z tamtejszych pilotów, chorąży Dariusz Warchocki, który swych kolegów i dowódcę nagrał ukrytym dyktafonem. Do fałszerstwa doszło pod koniec ubiegłego roku.

Pilot złożył doniesienie o popełnieniu przestępstwa do Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Bydgoszczy. Na jej polecenie sprawę badała Żandarmeria Wojskowa, ale przesłuchiwani żołnierze nie potrafili sobie przypomnieć daty szkolenia, a śladu po tym wydarzeniu nie było w tzw. rozkazie dziennym. Dowódca eskadry tłumaczył to przeoczeniem.

Kiedy prokuratura umorzyła śledztwo Warchocki wysłał nagrania do Ministerstwa Obrony Narodowej i Wojskowego Sądu Okręgowego w Poznaniu. Na razie bez rezultatu. MON potwierdził "Rzeczpospolitej" tylko tyle, że skarga wpłynęła.

Gazeta pisze, że Warchocki od dłuższego czasu jest w swojej jednostce na cenzurowanym. Jak twierdzi, on i jego życiowa partnerka, porucznik Diana Maziarek są szykanowani.

(bk)

oceń
5
3
Podziel się

Opinie (203)

Ocena: 0 [0]
~tyr [2010-11-02 17:54]

cywilny nadzór nad wojskiem to fikcja
ministerstwo należy rozwiązać bo cywile tam pracujący to byli wojskowi, za kolegów maja pana Prezydenta, ministrów i posłów. Wspólne polowania. Do cywilnego nadzoru należy skierować kadrę administracyjną z innych źródeł nie związaną zawodowo z wojskiem.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Ptica [2010-09-09 09:57]

Oceń Olu sama
Łatwiej pracować z trudną młodzieżą, czy czytać te komentarze?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~ppp [2010-09-08 10:53]

Polskie społeczeństwo
Ta dyskusja, jak i wiele innych pozwala na ocenę społeczeństwa polskiego. Zdecydowana większość kocha przestępców, a gardzi uczciwymi, policją, zawiadamiającymi o popełnieniu przestępstw, walczącymi o sprawiedliwość. Dla normalnych obywateli jedynym wyjściem jest emigracja, bo bandyci mają większość: w dyktaturze z pałami, więzieniami i zwykłym uciskaniem uczciwych, w demokracji przy pomocy kartek wyborczych.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ex-pilot Mi-24 [2010-09-05 09:38]

...kabel...
chorąży Dariusz Warchocki jest jak Młody z "Psów" - kabluje na potęgę...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~fan warchoła [2010-09-06 17:07]

a ciąża jego partnerki na misji???
a pod koniec misji żeby nie chodzić na służby wymyśliła ciążę i dostała z tego powodu zwolnienie od czynności służbowych!!!! powinna być zrotowana do kraju bo wątpię, że na misji był ginekolog i ciążę stwierdził i potwierdził. Na koniec misji okazało się, że w ciąży nie była! Ciekawe prawda??? A kasa z etatu nawigatora leciała na konto. Żenada!!!! Państwo Warcholscy zastanówcie się nad sobą!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~abc [2010-09-04 08:12]

Życiowa partnerkę to miałeś żonę
Życiowa partnerke to miałeś żonę z która sie jeszcze nie rozwiodłeś. Zabrałeś dziecko i uciekłeś do kochanki z którą masz nastepne dziecko

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~brytyjczyk [2010-09-06 14:44]

ref
Najwidoczniej dla Pana W i jego konkubiny praca w Iraku miała zły wpływ, teraz są tego skutki. Proponuje zarobione tam pieniądze przeznaczyć na leczenie u odpowiednich lekarzy, i przestać psychicznie wykańczać ludzi.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~tez pilot [2010-09-06 17:20]

ten pan skazany jest na sukces
Ten pan o którym piszesz jest skazany na sukces dzięki swojemu tatusiowi!!! Niestety to w armii się nie zmienia. Lotnikiem jest kiepskim a idzie jak burza ;) I to co przytoczyłeś. Rok czy dwa po szkole lotniczej został ekspertem od spraw modernizacji Mi-24. Niestety muszę służyć w tej eskadrze i patrzeć na tą skrzywioną twarz codziennie :))

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~fan [2010-09-06 17:06]

a ciąża??
a pod koniec misji żeby nie chodzić na służby wymyśliła ciążę i dostała z tego powodu zwolnienie od czynności służbowych!!!! powinna być zrotowana do kraju bo wątpię, że na misji był ginekolog i ciążę stwierdził i potwierdził. Na koniec misji okazało się, że w ciąży nie była! Ciekawe prawda??? A kasa z etatu nawigatora leciała na konto. Żenada!!!! Państwo Warcholscy zastanówcie się nad sobą!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~lolek [2010-09-06 17:05]

A ciąża????
a pod koniec misji żeby nie chodzić na służby wymyśliła ciążę i dostała z tego powodu zwolnienie od czynności służbowych!!!! powinna być zrotowana do kraju bo wątpię, że na misji był ginekolog i ciążę stwierdził i potwierdził. Na koniec misji okazało się, że w ciąży nie była! Ciekawe prawda??? A kasa z etatu nawigatora leciała na konto. Żenada!!!! Państwo Warcholscy zastanówcie się nad sobą!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ALI [2010-09-05 10:13]

:)
Pan chor. Warcholski powinien sie grubo zastanowić nad tym co robi i czy jest to godne żołnierza. Skoro "kapuje" na swoich w czasie pokoju to co robiłby w czasie "W"? Wiadoma jest sprawa wylatanych godzin. Zmienily się czasy,zmienily sie fundusze i zmienil się również limit godzin do wylatania. Sam pamiętam czasy gdy latałem w 49 PŚB (Pruszcz Gd) z roku na rok limit godzin byl graniczany i nikt się z tym nie kłócił,taka jest rzeczywistość. Mi osobiscie nigdy nie zdarzylo podpisywac sie pod kartą lotów z nieprawidłowym wpisem. Panie chor. Warcholski,miej Pan zolnierski honor i zwolnij sie Pan dobrowolnie ze służby bo w armii nie ma juz dla Pana miejsca.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Marian [2010-09-04 05:40]

Gwarantuje
ze ten kapus nalezy do PiS-u ewentlalnie do radia maryia

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~trocki [2010-09-05 11:00]

ŻENADA......WARCHOCKI I ZYCIOWA PARTNERKA
oj...pan Warchoki już zapomniała jak jego partnerka życiowa brała kasę w iraku ...będąc na etacie nawigatora.....siedziała w Mi 17 i paznokcie piłowała a kasa za wylot leciała(jako nawigator leciała w cześci transportowej....mistrzostwo świata, bez przyrządów i map-)))), a kiedy kyoś wkoncu powiedział dość! to przez półroku była na etecia lotnym pisząc (kopiując) wstawki do rozkazu!!!warchocki,,,zgloś to do prokuratury.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~czarna gapa [2010-09-05 11:08]

warchockiemu na odcisk nadepneli
pewnie nie chcieli uznac kolejnego L4 :P wiec postanowil podlozyc swinie.... zapomnial ,ze za to medalu raczej nie dostanie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~też pilot [2010-09-05 22:38]

Pomyślcie zanim napiszecie
Po pierwsze,znam dobrze p.Warchockiego i po cyrku jaki odstawia w pułku,trudno mi uwierzyć,iż ma na celu wyłącznie "dobro pilotów".Ten człowiek chce pogrążyć wszystkich.Po prostu taki już jest. Niech napisze,że ciąga ludzi po sądach w swoich prywatnych sprawach,nie pytając czy mają na to ochotę,czy nie. A co do tych rzekomo nieprzeprowadzonych zajęć,to nie wiem,trudno mi się ustosunkować.Kiedyś szkoliłem się w noktowizji i powiem tylko,że kilkanaście godzin zajęć z budowy i zasady działania NVG to psu na budę jest potrzebne.Z całej kompleksówki jedynym pożytkiem jest ok.półgodzinna obserwacja lotniska w nocy przez NVG.Resztę loty i życie zweryfikuje. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~trocki [2010-09-05 21:20]

wiem o kim piszesz
jego synus jest juz majorem,,,,no proszę....expert przecież od modernizacji Mi-24,,,po dwóch latach latania. Niestety to prawda, wystarczy tylko dobry wiatr w zagiel,,,,,tatuś zawsze pomoże.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~agnieszka [2010-09-05 15:03]

takterrakotowa armia godna swoich narodowych przywódców...
jaki rząd, taka armia, jak mawiali starożytni indianie...:)))

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~SPRAWIEDLIWY [2010-09-05 16:03]

PRZEŚWIETLIĆ pana Darka
Co do zarzutów że ktoś zmienia temat odpowiadam - jak można ufać jednemu człowiekowi który nie wiadomo na ile jest uczciwy PROSZĘ ZAUWAŻYĆ że odpowiedzi w stenogramach są częściowo wymuszone przez zainteresowanego pana Darka W. (żołnierz nr 1) Nie wiem czy ktokolwiek w to wszystko uwierzy człowiekowi z jego opinią NIESĄDZĘ

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~J [2010-09-05 11:33]

CHORAZY WARCHOLSKI... gatunek w zaniku. czlowiek ...
ktory ma chonor. czesc jego odwadze.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~Lotnik [2010-09-05 13:26]

Aferki
Ogrom spraw jest zamiatanych pod dywan.A biedny chorąży bez wzgledu na to co łączy go osobiscie z panią oficer i tak jest na straconej pozycji.Kilkanaście lat temu był taki porypany dowódca który jak sie nachlał to strzelał po pijaku na terenie jednostki. I co? Skończył jako Szef Lotnictwa WL. Teraz będąc w cywilu i tak rozdaje karty. Synusia już "zrobił" majorem. A jabłko niedaleko pada od jabłoni. Synuś dał popis na poligonie jak chciał latać po pijaku!!!! I co? Jajco!!!! Zmowa milczenia-za rok został majorem. Dno, żenada- słowem bagno i trzy metry mułu:(

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Polecane: Pogoda | Wyznaczanie trasy | BMI | Tarot | Program tv | Plotki | Moje IP | Wiadomości | Sport | Top News
Copyright © 1995-2012 Wirtualna Polska