Strona główna serwisu
Opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych będą protestować

Opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych będą protestować

Opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych w czwartek idą pod sejm. Chcą takiej samej podwyżki świadczeń, jaką premier obiecał rodzicom niepełnosprawnych dzieci. Początek protestu pod hasłem "Te same problemy, te same żołądki" - przed gmachem sejmu o godz. 11.30.
Opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych w lipcu ubiegłego roku stracili świadczenia pielęgnacyjne. Przywrócił je w grudniu, w wysokości 520 złotych miesięcznie, Trybunał Konstytucyjny. We wtorek premier Donald Tusk zapowiedział, że zasiłki zostaną wypłacone wraz z należnymi odsetkami.

Zdaniem organizatorów protestu, premier, obiecując podwyżkę zasiłków dla jednej grupy, niesprawiedliwie podzielił opiekunów i jednocześnie złamał konstytucję. Podkreślają, że opieka nad niepełnosprawnymi dorosłymi również jest zajęciem niezwykle obciążającym.

W sejmie od ponad tygodnia protestuje grupa rodziców niepełnosprawnych dzieci, która domaga się zrównania wysokości świadczenia z płacą minimalną. Żądają około 1680 złotych brutto, łącznie z opłatami za ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. Oznaczałoby to uznanie ich opieki nad dziećmi za pracę zawodową. Rząd tymczasem proponuje rodzicom podwyższenie świadczenia do tysiąca złotych netto od maja, do 1200 złotych netto od 2015 roku i osiągnięcie pułapu płacy minimalnej w 2016 roku. Takich samych świadczeń chcą opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych.

IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (764)
Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
267
~alf 2014-03-26 (18:39) 9 godzin i 43 minut temu

A JA JESTEM ZA TYM ABY WSZYSCY POSZLI POD SEJM, W KOŃCU WSZYSCY CHCEMY GODNIE ŻYĆ, a nie tylko pasibrzuchy politycy !!!!!!! Dość już tego wyzysku.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 17

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
143
~AnnaE 2014-03-26 (18:20) 10 godzin i 2 minuty temu

Bardzo dobrze niech ruszają wszystkie grupy , ci bezrobotni , emeryci , renciści , ci na umowach śmieciowych wszyscy którzy zarabiają grosze . Powinni żądać tyle ile ma opiekun posła niepełnosprawnego. morze by przegonili tą rządzącą skorumpowaną hołotę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
36
Zgadzam się z opinią
149
~rozum 2014-03-26 (19:14) 9 godzin i 8 minut temu

Każdy kto obraża opiekunów osób niepełnosprawnych niech się modli, aby jemu nie przytrafiła się taka osoba do opieki. Dzisiaj podskakujesz, a jutro możesz być kaleką na zawsze. I co wtedy?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
120
~ruda52 2014-03-26 (17:32) 10 godzin i 50 minut temu

Teraz czas na biednych emerytow .Kiedy ruszamy ,ale pisze o tych co maja po 1000 zl za 35 lat pracy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
75
~okradany podatnik 2014-03-26 (17:35) 10 godzin i 47 minut temu

nie ma pieniędzy na potrzebujących ale w małej 35 milionowej POlsce mimo kryzysu wciąż jest aż 465 posłów którzy żyją na koszt biednych podatników których dzieci chodzą głodne do szkoły. dla porównania w 300 milionowych USA jest zaledwie 435 kongresmenów wybieranych w jednomandatowych okręgach wyborczych i rozliczanych po zakończeniu kadencji z tego co zrobili

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
90
~arek 2014-03-26 (20:18) 8 godzin i 4 minuty temu

Wreszcze ludzie zaczynaja walczyc o swoje prawa. Powodzenia!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
75
~dziadek 2014-03-26 (19:50) 8 godzin i 32 minut temu

Chyba ruszymy wszyscy,bo czymże mój żołądek różni się od innych,nie mam nawet średniej krajowej,875,60 emerytury,czymże różni się mój sąsiad co zapier...a po 12 godż i dostaje 1230zł,czymże różni się miliony polaków.Miliony polaków w niewolniczej pracy za głodowe pensje.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
68
~Wasal 22 2014-03-26 (18:16) 10 godzin i 6 minut temu

Bezrobotni bez prawa do zasiłków też maja żołądki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
72
~nick2 2014-03-26 (22:33) 5 godzin i 49 minut temu

Mam domek letniskowy w małej miejscowości . Tam prawie każdy młody do zeszłego roku brał zasiłek pielęgnacyjny + opiekuńczy na osobę starszą, niepełnosprawną itd. ze swojej rodziny (dziadka , babcie) . Domy wszystkie nowe , lub po kapitalnym remoncie . Na 110 domostw ze 2 w gorszym stanie . Prawie wszyscy siedzą w mopsie bo oficjalnie nie mają dochodów. W zeszłym roku wpadła kontrola i okazało się że 90 % mieszkańców pracuje w Norwegii lub Anglii . Odebrano zasiłki , zapomogi i kazano zwrócić pobrane świadczenia . Jestem za zasiłkami , ale dla osób potrzebujących , a nie kombinatorów

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
28
Zgadzam się z opinią
91
~Doggood 2014-03-26 (17:32) 10 godzin i 50 minut temu

1.Z kont pieniądze na świadczenia? Odciąć miliardowe dotacje dla kościoła i już będą. Ciekawe co na to kościół, przecież jest taki miłosierny i kocha wszystkich ludzi. 2. Z kont wziąć pieniądze na obiady dla ubogich dzieci w szkołach? Zlikwidować religię w szkołach i 1.5 miliarda się znajdzie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
73
~grabek80 2014-03-26 (18:25) 9 godzin i 57 minut temu

Jezu ludzie co wy piszecie o Tych niepełnosprawnych dzieciach ,szkoda słów.Przecież nikt nie chce się urodzić niepełnosprawny czy to fizycznie czy umysłowo,powinno sie ich kochać podwojnie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
58
~dsadsad 2014-03-26 (17:31) 10 godzin i 51 minut temu

hahahha! ale jaja! szook! wiedziałem, że tak będzie! no to wyjdą wszyscy na ulice! mlask mlask!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
61
~DAĆ IM 2014-03-26 (19:04) 9 godzin i 18 minut temu

Po te 1600 pod warunkiem,ze dla pracujących najniższa krajowa wyniesie 2500-3000 tys.zł !!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
62
~zyndram 2014-03-26 (21:46) 6 godzin i 36 minut temu

Nie pod sejm, a pod episkopat! Tam są miliardy zł, które pasibrzuchy wyrywają, z państwowej kasy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
49
~t54 2014-03-26 (20:57) 7 godzin i 25 minut temu

bardzo dobrze . teraz kolej na emerytów i rencistów- pod sejm , na sejm !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
68
~oiu 2014-03-26 (18:23) 9 godzin i 59 minut temu

Wreszcie ryży poczuj to, co ludzie zwalniani z pracy, wyrzucani z mieszkań, nękani przez sądy, wynędzniali, biedni, poszkodowani na setki sposobów przez twój system.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
79
~rici stoczniowiec 2014-03-26 (18:10) 10 godzin i 12 minut temu

Nie rozumiem jednego , czemu nie mówi się o Ojcach tych dzieci . Oni mają obowiązek łożyć na swoje dzieci ,czy są w pełni sprawne ,czy niepełnosprawne , bez różnicy . Chyba że są to matki same wychowujące swoje dzieci...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
54
~eryk sledzik face 2014-03-26 (18:46) 9 godzin i 36 minut temu

Okres transformacji ustrojowej w Polsce okazał się procesem tak samo trudnym jak podobne zmiany zachodzące w innych częściach świata. Nasze osobiste życie uległo również bardzo gwałtownym przemianom. Niektórzy z nas emigrowali, inni przebierali się w szaty demokratów, a zimnokrwiści cwaniacy wykorzystywali ten okres do przywłaszczania sobie majątku narodowego wypracowanego ciężką pracą powojennych pokoleń. To zjawisko byłoby procesem zrozumiałym i możliwym do akceptacji. Zjawiskiem najbardziej bolesnym była wyprzedaż majątku narodowego spekulantom z zewnątrz, którzy przechwycili lwią część tego majątku za czterdzieści srebrników łapówki. Transformacja polska okazała się narodową klęską. W systemie wolnorynkowym o suwerenności decyduje własność. Ten kto ma własność ten ma rzeczywistą wolność. Polska pozbawiona własności stała się tworem wirtualnym w którym proces decyzyjny jest pozorny i ogranicza się do akceptacji decyzji podjętych przez inne gremia, czyli przez tych, którzy przejęli polski majątek narodowy.  Po kilkunastu latach transformacji ustrojowej, która miała przynieść Polsce wolność i niepodległość, Polska jest coraz bardziej wchłaniana przez Unię Europejską. Proces ten jest nowym wydaniem neokolonializmu w którym rolę „konkwistadora” odgrywają banki, będące własnością nowej światowej oligarchii. Zjawisko to jest w Polsce tematem tabu. Media będące w ogromnej większości własnością kapitału pochodzącego z UE, nakładają na niego nieformalną cenzurę. Sami dziennikarze doskonale wyczuwają, co wolno im pisać i czego życzy sobie właściciel mediów. Autocenzura taka jest powszechna, w czasach, od kiedy banki i media są w jednych rękach. Moja próba opisania tego zjawiska jest także ułomna i obarczona tymi samymi powodami. Pobawimy się w skojarzenia...Dlaczego PiS a nie PO ? Ktoś z Was wie, czy po wyborach dzisiejsza waaadza będzie miała cokolwiek do powiedzenia? Matki jaja mają- strajkują w sejmie- chłopy w domu siedzą, wstyd jedynie...Na jak długo wystarczy naszej tolerancji??? Mafia PO wraz ze swoim medialnym zapleczem boi się, ze kolejne wybory będzie wygrywało PiS!!!! Wywalimy was za zieloną wyspę, za nieudolne rządy i niekompetentnych ministrów, za tragiczną sytuację w służbie zdrowia, za rabowanie majątku narodowego, za zniszczenie przemysłu stoczniowego, za radary, za wiek emerytalny, za OFE, za terminowe prawo jazdy, za alkomaty, za abonament RTV który w trybie egzekucji administracyjnej ściągają urzędy skarbowe, za korupcję kryminalną i polityczną, za Amber Gold, za Zbycha, Rycha, Mira i Misiaka, za Józefa Bąka i zegarmistrza Nowaka, za ministrę Muchę i ministra Sienkiewicza, za ministra Biernata i Arabskiego, za posłankę Sawicką i Piterę, za prezydentów Karnowskiego , Adamowicza, Bula Nadziejijnego, za poddańczą politykę zagraniczną wobec Rosji , za całokształt swojej antypolskiej i przestępczej działalności. Nic warta polemika z Wami- Czuję się równie spokojny, jak gdybym odpoczywał poza światem. ..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
64
~iu 2014-03-26 (17:59) 10 godzin i 23 minut temu

Wszyscy wiemy jak się traktuje w osrodkach czy hospicjach chorych i starcow.Jak bydło. W zyciu nie oddalabym na miejscu tych rodzin swojego dziecka. Bardzo dobrze ze ich nie oddaja.To świadczy o ich prawdziwej miłości rodzicielskiej i trosce

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
45
~mrant 2014-03-26 (18:17) 10 godzin i 5 minut temu

Rolnik z mojej wsi,który ma teraz 71 lat a od dziecka pracuje na roli otrzymał 6 złoty (słownie - sześć) waloryzacji emerytury.

odpowiedz