Strona główna serwisu
Ojciec Krzysia zamordowanego przez Mariusza T.: niech go wypuszczą, to będzie masakra

Ojciec Krzysia zamordowanego przez Mariusza T.: niech go wypuszczą, to będzie masakra

- On nie powinien w ogóle wyjść na wolność. Nawet dyrektor więzienia w Rzeszowie się wypowiadał, że to jest bardzo groźny przestępca. Niech go wypuszczą, to będzie masakra. Znów dzieci namorduje - tak o mordercy pedofilu mówił w TVP Info Stanisław Kaczmarek, ojciec Krzysia, zamordowanego przez Mariusza T.
Mariusz Trynkiewicz w archiwalnych aktach Mariusz Trynkiewicz w archiwalnych aktach ()
Zdaniem Kaczmarka znalezienie materiałów pedofilskich w celi Mariusza T. świadczy o tym, że prawo w Polsce nie działa.

- Jak mu Rakowski zdjął karę śmierci, to powinien za cztery kary śmierci dostać po 25 lat za każde dziecko. To byłoby 100 lat, tak jak to jest w USA. Bo 25 lat, to żadna kara dla takiego mordercy, pedofila. Znieśli wtedy dożywocie, leczyli go ponad rok, co by za komuny dostał czapę. I tak go leczyli, że mu karę śmierci zdjęli - podkreślił Kaczmarek.

Zawiadomienie do prokuratury


Szef zakładu karnego w Rzeszowie zawiadomił prokuraturę, że w celi Mariusza T. znaleziono materiały mające związek z przestępstwem, za które został skazany.

Rzeszowska prokuratura okręgowa poinformowała, że wpłynęło do niej zawiadomienie dyrektora więzienia dotyczące przestępstwa popełnionego przez Mariusza T. i materiał jest weryfikowany. Jej rzecznik Andrzej Mucha powiedział, że zawiadomienie dotyczy przestępstwa polegającego na posiadaniu treści pornograficznych z udziałem małoletniego poniżej 15. roku życia i zagrożonego karą do pięciu lat więzienia. Nie chciał jednak ujawnić, jakie czynności prokuratura będzie prowadzić, ani gdzie i kiedy zostanie przesłuchany.

Dyrektor zakładu karnego skierował też do sądu zażalenie na decyzję sądu z ub. czwartku ws. możliwości wyjścia T. na wolność pod warunkiem objęcia go m.in. dozorem policji. Jak informował wcześniej rzecznik Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, sąd ma rozpoznać zażalenie we wtorek przed południem. Mariusz T. tego dnia kończy karę 25 lat więzienia za zamordowania czterech chłopców. Aby zapobiec jego wyjściu na wolność, szef więzienia wnioskował - tytułem zabezpieczenia - o jego tymczasową izolację do czasu uprawomocnienia się decyzji uznającej Mariusza T. za osobę niebezpieczną. Jednak w ubiegły czwartek sąd się na to nie zgodził; zdecydował, że Mariusz T. może wyjść z więzienia, ale ma być objęty działaniami operacyjno-rozpoznawczymi, nie może też opuszczać kraju.


Źródło: TVP Info, PAP
TVP Info, PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1084)
Nie zgadzam się z opinią
30
Zgadzam się z opinią
300
~pisuarek 2014-02-10 (22:08) 10 godzin i 41 minut temu

pocisk kosztuje kilkadziesiąt złoty. Małe koszty i jednego zboczka mniej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 18

Nie zgadzam się z opinią
37
Zgadzam się z opinią
260
~michal 2014-02-11 (03:54) 4 godziny i 55 minut temu

Pomoge ojcu zalatwic na zawsze tego sku......polskie prawo to hanba!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
200
~mama 2014-02-10 (22:09) 10 godzin i 40 minut temu

jak mozna w taki bestialski sposob zamordowal te biedne dzieci i dostal tylko 25 lataz sie serce sciska jak sie patrzy na te malenstwa powinien dostac dozywocie To jest straszne ze nikogo nie obchodzi ze te dzieci dzisaj mogly zyc a taka bestia im to odebrala i wyjdzie sobie na wolnosc bedzie zyl lepiej niz nie jeden czlowiek to jest straszne

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9