Strona główna serwisu
Obowiązkowe czipowanie psów

Obowiązkowe czipowanie psów

Już tylko miesiąc pozostał właścicielom psów na ich zarejestrowanie w elektronicznej ewidencji psów. Od stycznia poznańscy strażnicy miejscy rozpoczną kontrolę wykonania tego obowiązku.
Właściciel bądź psa bez wszczepionego czipa może zostać ukarany mandatem nawet do 500 zł., ale na tym się nie skończy - w wyznaczonym terminie będzie zobowiązany do dokonania rejestracji psa, co będzie przedmiotem ponownej kontroli.

- Do tej pory zaczipowano w Poznaniu 15 160 psów, i to z pewnością jeszcze nie koniec. Apelujemy, ażeby wizyty u weterynarza nie odkładać na ostatnie dni grudnia. Miasto o ok. 6 000 szt zwiększa rezerwę czipów tak ażeby zapewnić ciągłość obsługi elektronicznej rejestracji psów - informuje Przemysław Piwecki ze straży miejskiej w Poznaniu.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (14)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~tati 2012-01-19 (10:10) 14 godzin i 11 minut temu

dziś psy jutro ludzie, po co chipować zwierzęta lepiej chipować ludzi jak bydło

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~lokat 2009-12-08 (20:43) 3 godziny i 38 minut temu

Czipowanie psów... to w zasadzie ewidencjonowanie ludzi, którzy będą płacić podatki za psa, bo inaczej to.... komornik, windykacja i .... z głowy.... plazma na raty czy lodówka. A i po śmierci psa to trzeba pamiętać o wyrejestrowaniu.... bo odsetki, komornik, czarna lista w banku, klapa z zakupami na raty..... Tego się ludziom nie mówi jakoś..... niewygodne, prawda ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
cebal 2009-11-19 (14:24) 9 godzin i 57 minut temu

Taki czip dla psów powinien obowiązywać w całym kraju , moim zdaniem to pomoże w wielu sytuacjach gdy pies zostanie bez właściciela .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1