Strona główna serwisu
Obowiązkowe czipowanie psów

Obowiązkowe czipowanie psów

Już tylko miesiąc pozostał właścicielom psów na ich zarejestrowanie w elektronicznej ewidencji psów. Od stycznia poznańscy strażnicy miejscy rozpoczną kontrolę wykonania tego obowiązku.
Właściciel bądź psa bez wszczepionego czipa może zostać ukarany mandatem nawet do 500 zł., ale na tym się nie skończy - w wyznaczonym terminie będzie zobowiązany do dokonania rejestracji psa, co będzie przedmiotem ponownej kontroli.

- Do tej pory zaczipowano w Poznaniu 15 160 psów, i to z pewnością jeszcze nie koniec. Apelujemy, ażeby wizyty u weterynarza nie odkładać na ostatnie dni grudnia. Miasto o ok. 6 000 szt zwiększa rezerwę czipów tak ażeby zapewnić ciągłość obsługi elektronicznej rejestracji psów - informuje Przemysław Piwecki ze straży miejskiej w Poznaniu.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (14)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~tati 2012-01-19 (10:10) 4 godziny i 58 minut temu

dziś psy jutro ludzie, po co chipować zwierzęta lepiej chipować ludzi jak bydło

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~lokat 2009-12-08 (20:43) 18 godzin i 25 minut temu

Czipowanie psów... to w zasadzie ewidencjonowanie ludzi, którzy będą płacić podatki za psa, bo inaczej to.... komornik, windykacja i .... z głowy.... plazma na raty czy lodówka. A i po śmierci psa to trzeba pamiętać o wyrejestrowaniu.... bo odsetki, komornik, czarna lista w banku, klapa z zakupami na raty..... Tego się ludziom nie mówi jakoś..... niewygodne, prawda ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
cebal 2009-11-19 (14:24) 44 minut temu

Taki czip dla psów powinien obowiązywać w całym kraju , moim zdaniem to pomoże w wielu sytuacjach gdy pies zostanie bez właściciela .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
hipcia 2009-11-19 (11:37) 3 godziny i 31 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Bez nicka 2012-09-04 (12:03) 3 godziny i 5 minut temu

Oto początek totalnej inwigilacji społeczeństwa a ludzie w swojej naiwności uważają, że robi się to dla ich dobra i dla dobra ich zwierząt...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Edward 2009-12-30 (15:13) 23 godzin i 55 minut temu

A kto zaczipuje te bezpanskie pieski które wałesają sie po osiedlach

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~wykidajło 2009-11-19 (21:37) 17 godzin i 31 minut temu

ile znaleźnego warta jest cała akcja. Ludek powinien się zbuntować i przegonić inicjatorów na cztery wiatry.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~padaczka 2009-11-19 (16:30) 22 godzin i 38 minut temu

ot tak, dla ewidencji-rodzi się a tu mu bach czip ewidencyjny,hehehe

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ManieK 2009-11-19 (14:28) 40 minut temu

ale byłby jeszcze lepszy gdyby gów...ienka .......pozbierał za PANA ??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~MEGI 2009-11-19 (12:01) 3 godziny i 7 minut temu

tak powinno byc juz od dawna! mieszkam we Francji- kazdy pies i kot albo ma czipa albo tatuaz w uchu. przynajmniej bezmyslni ludzie nie moga wyrzucic psa lub kota na ulice lub przywiazac do drzewa.mozna jedynie sprzedac lub dac komus- ale to tez idzie przez papiery. przynajmniej tutaj nie ma bezpanskich psow i kotow ktore konaja z glodu na ulicy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~nn 2009-11-19 (11:52) 3 godziny i 16 minut temu

Nareszcie! Tyle, że obowiązek powinien obejmować całą Polskę i dotyczyć również inych zwierząt domowych średniej wielkości - kotów, fretek. Niestety istnieje problem utrzymania bazy danych: dotąd największa była baza zwierząt w Gdyni, jednak potem powstało kilka konkurencyjnych systemów, które wabiły klientów darmową rejestracją. Po jakimś czasie okazywało się, że za trzymanie danych w bazie należy płacić co roku, co niweczy całą ideę chipowania. Chip nie wpisany do żadnej bazy jest bezwartościowy.

odpowiedz