Strona główna serwisu
Obecni senatorowie PiS kandydatami do senatu

Obecni senatorowie PiS kandydatami do senatu

Obecni senatorowie PiS - Ryszard Bender, Stanisław Gogacz, Grzegorz Czelej, Lucjan Cichosz i Jerzy Chróścikowski - będą ubiegać się o mandat senatora w pięciu okręgach na Lubelszczyźnie. Kandydatem PiS na senatora będzie także prof. Henryk Cioch.
- To zatwierdzone kandydatury do senatu. W najbliższym czasie, myślę, że pod koniec tygodnia, przedstawimy kandydatów w wyborach do sejmu - powiedział rzecznik prasowy PiS w Lubelskiem Sylwester Tułajew.

Na Lubelszczyźnie w nadchodzących wyborach parlamentarnych senatorowie będą wybierani w sześciu okręgach jednomandatowych.

PiS w pięciu okręgach wystawi obecnych senatorów. W okręgu nr 14 obejmującym Puławy i okoliczne powiaty kandydatem tej partii będzie Stanisław Gogacz. W okręgu nr 15 obejmującym Kraśnik i sąsiednie powiaty, o mandat senatora będzie się ubiegał Grzegorz Czelej. Senator Lucjan Cichosz wystartuje w okręgu nr 18 obejmującym Chełm i okoliczne powiaty, a w okręgu nr 17 obejmującym Białą Podlaską i powiaty sąsiednie - senator Ryszard Bender. Natomiast Jerzy Chróścikowski będzie kandydatem PiS w okręgu nr 19 obejmującym Zamość i okoliczne powiaty.


W okręgu nr 16 - miasto Lublin - kandydatem PiS na senatora będzie adwokat, pełnomocnik Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w województwie lubelskim, prof. KUL i UMCS Henryk Cioch.

Cioch nie należy do partii politycznej. Był m.in. przedstawicielem prezydenta Kaczyńskiego w Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych oraz Komisji Nadzoru Finansowego. W 2010 r. został członkiem Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Lecha Kaczyńskiego. Był też pełnomocnikiem prezydenta w postępowaniu prokuratorskim dotyczącym znieważenia Lecha Kaczyńskiego przez Janusza Palikota.

Głównym tematem zwołanej we wtorek konferencji PiS była krytyka broszury PO pt. "Polska w budowie", w której Platforma chwali się inwestycjami realizowanymi na Lubelszczyźnie. W broszurze wymieniane są m.in. budowa lotniska w Świdniku pod Lublinem, budowa drogi ekspresowej nr 17 łączącej Lublin z Warszawą, budowa obwodnicy Kraśnika na trasie nr 19.


- Chcemy podkreślić, że zdecydowana większość tych inwestycji jest tak naprawdę autorstwa PiS. Zdecydowana większość to inwestycje, które mają początek za rządów PiS - powiedział Tułajew.

Według posła PiS Lecha Sprawki, PO niesłusznie przypisuje tylko sobie zasługi w sprawie budowy portu lotniczego. - To koalicja PiS i PO spowodowała, że lokalizacja portu lotniczego znalazła miejsce w Świdniku. Głównym udziałowcem jest miasto Lublin, a decyzje rady miasta były uzależnione od większości klubu radnych PiS - powiedział Sprawka.

Dodał, że gdyby był realizowany harmonogram budowy dróg ekspresowych i autostrad w Polsce opracowany jeszcze przez rząd PiS, to budowa drogi ekspresowej nr 17 między Lublinem a Warszawą byłaby znacznie bardziej zaawansowana niż obecnie.

Poseł PiS Sławomir Zawiślak powiedział, że niektóre wymienione w broszurze PO inwestycje jak np. budowa siedziby urzędu celnego w Białej Podlaskiej zostały sfinansowane z Funduszy Norweskich, których pozyskanie nie jest zasługą partii politycznych.

Także wymieniane w broszurce budowa stadionu w Puławach czy rewitalizacja Starego Miasta w Zamościu to - jak podkreślił Zawiślak - osiągnięcia tamtejszych władz samorządowych. "To nie jest zasługa Platformy Obywatelskiej" - stwierdził.


Obecni na konferencji posłowie Sprawka i Zawiślak, senator Grzegorz Czelej oraz Tułajew pocięli nożycami broszurę PO. "Należy przeciąć tę falę propagandy, która płynie ze strony Platformy Obywatelskiej" - powiedział Tułajew.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (3)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
and-j1 2011-08-16 (20:24) 4 godziny i 31 minut temu

panie Zawiślak aktywność w sejmie zerowa, ale do koryta pierwszy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Poseł 2011-08-16 (16:13) 8 godzin i 42 minut temu

Żyję 60 już lat i jak można byc takim nierobem,życ tylko z podatników i nie miec Wstydu i honoru.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Makabe 2011-08-16 (16:01) 8 godzin i 54 minut temu

Narodzie obudz się darmozjady wracają do koryta.

odpowiedz

zgłoś do moderacji