więcej

Tusk: nie damy już więcej tym ludziom oddechu.

WP.PL, PAP |  aktualizacja 2010-10-03 (17:26) 4 lata 2 miesiące 16 dni 7 godzin i 46 minut temu
drukuj


Tusk: nie damy już więcej tym ludziom oddechu
opinie
Rozpoczęliśmy pierwszy etap akcji przeciwko handlowi dopalaczami w Polsce - powiedział premier Donald Tusk na konferencji prasowej. - Nie damy już więcej tym ludziom oddechu i osiągniemy sukces - dodał premier.

- Postanowiliśmy wykorzystać wszystkie możliwości prawne w akcji przeciw dopalaczom.
W walce z dopalaczami, jak będzie trzeba, będziemy działać na granicy prawa Donald Tusk
W walce z dopalaczami, jak będzie trzeba, będziemy działać na granicy prawa, ale w ramach prawa - podkreślił stanowczo premier.

Premier oświadczył, że zapadła decyzja o zamknięciu wszystkich punktów sprzedaży dopalaczy. - Objęliśmy akcją ponad 1000 punktów - powiedział i dodał: - Sklepy z dopalaczami w Polsce zniknęły raz na zawsze.

- Mam nadzieję, że na początku tygodnia wszystkie już bez wyjątku będą nie tylko zamknięte z wycofanymi produktami, ale także zaplombowane do czasu zmiany decyzji - podkreślił.

- Wszystko to, co funkcjonuje w tych sklepach jako tzw. dopalacze (...) będące środkiem odurzającym, czy działające jako psychotropy, czy będące paranarkotykiem, niezależnie od tego, co właściciele, hurtownicy, czy sprzedawcy nakleją na ten produkt - będziemy traktowali jako produkt zakazany, jeśli zagraża zdrowiu i życiu - podkreślił szef rządu.

- Nie może być tak, że ktoś sprzedaje truciznę zagrażającą życiu i zdrowiu ludzi, szczególnie dzieci i że państwo jest bezradne tylko dlatego, że on (właściciel sklepu z dopalaczami) naklei na produkcie, że to nie jest środek spożywczy - dodał.

Donald Tusk zaznaczył, że osoby zajmujące się obrotem dopalaczami to są grupy wyposażone w ogromne środki i pomoc prawną, ale zapowiedział, że "nie damy już więcej tym ludziom oddechu i osiągniemy sukces".

Były przypadki stawiania oporu

Jak dodał premier były nieliczne przypadki stawiania oporu, a w sześciu punktach sprzedaży dopalaczy znaleziono także twarde narkotyki. - Nie mamy wątpliwości, że te światy dopalaczy, narkotyków, hurtowni, sprzedaży przecinają się także z tym rynkiem i ze zorganizowaną przestępczością - mówił premier.

Tusk wyraził nadzieję, że te działania, a także wprowadzenie nowych przepisów pozwoli na trwałe wyeliminowanie tego zjawiska. - Chociaż wiemy, że ta walka będzie musiała trwać ciągłe, ponieważ ci, którzy to organizują mają zawsze szybkie i w cudzysłowie dobre pomysły na to jak oszukiwać, jak manewrować, jak wykorzystywać prawo.

Kończymy już prace nad przepisami, które pozwolą nam reagować równie szybko jak ci, którzy organizują ten proceder - powiedział Donald Tusk.

? Premier przypomniał, że pierwsze kroki w walce z dopalaczami zostały podjęte w styczniu 2009 r. - Polegało to głównie na tym, by te środowiska, które chcą przechytrzyć nie tylko państwo polskie, bo to jest problem w całej UE, aby metodami legalnymi, zapisanymi w prawie ograniczyć i wyeliminować produkcję i sprzedaż dopalaczy - mówił premier.

Szef rządu przyznał jednocześnie, że przeciwnik w tej walce jest "bezwzględny, ale równocześnie wyrafinowany". - I używanie przez państwo polskie wszystkich dostępnych dotychczas metod, w tym niezwykle intensywnych, tak jak tylko prawo na to pozwala, kontroli, zarówno finansowych, jak i sanitarno-epidemiologicznych i handlowych, skoordynowanych z działalnością policji nie przyniosło pożądanych efektów - mówił premier.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 145 65.02%
nie 78 34.98%

Przeczytaj też

Tusk: ten problem udało nam się wyeliminować

dodane 2012-02-21 (14:30) 2 lata 9 miesięcy 28 dni 10 godzin i 42 minuty temu

Tusk "zmienia sposób reakcji na dopalacze"

dodane 2010-10-04 (18:50) 4 lata 2 miesiące 15 dni 6 godzin i 22 minuty temu

Więzienie za sprzedaż dopalaczy dzieciom przez internet

aktualizacja 2010-10-04 (14:53) 4 lata 2 miesiące 15 dni 10 godzin i 19 minut temu

Otworzysz sklep z dopalaczami - posiedzisz dwa lata

dodane 2010-10-04 (09:45) 4 lata 2 miesiące 15 dni 15 godzin i 27 minut temu

Wojnę zaczyna cała Europa

dodane 2010-10-04 (08:03) 4 lata 2 miesiące 15 dni 17 godzin i 9 minut temu

23-letni król dopalaczy o swoich klientach: to debile!

aktualizacja 2010-10-04 (06:58) 4 lata 2 miesiące 15 dni 18 godzin i 14 minut temu

Zatrzymano osoby, które otworzyły sklep z "dopalaczami"

dodane 2010-10-03 (13:05) 4 lata 2 miesiące 16 dni 12 godzin i 7 minut temu

Kolejna śmiertelna ofiara dopalaczy - zmarł 32-latek

aktualizacja 2010-10-03 (15:11) 4 lata 2 miesiące 16 dni 10 godzin i 1 minutę temu

Graś: wszystkie sklepy z dopalaczami zostaną zamknięte

dodane 2010-10-03 (11:05) 4 lata 2 miesiące 16 dni 14 godzin i 7 minut temu

Tusk: bez litości dla tych, co stwarzają piekło uzależnienia

aktualizacja 2010-10-02 (15:55) 4 lata 2 miesiące 17 dni 9 godzin i 17 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1134)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
0
~2Pac 2010-10-06 (21:27) 4 lata 2 miesiące 13 dni 3 godziny i 45 minut temu

"prawo jest po to by je lamac"
przyklad idzie z gory

odpowiedz

1
0
~mmm 2010-10-24 (15:47) 4 lata 1 miesiąc 25 dni 9 godzin i 25 minut temu

Tuskowi mowimy NIE
Przecz ze złodziejami i hipokrytami, przecz z PO, mój głos na tę pseudo partię był duzym błędem... ale ja w porównaniu do nadal go popierajacych ucze sie na błędach

odpowiedz

1
0
~<> 2010-10-06 (21:20) 4 lata 2 miesiące 13 dni 3 godziny i 52 minuty temu

zwykly belkot pod publiczke
wiadomo ze popyt nakreca podaz nie odwrotnie - nie bedzie dopalaczy bedzie co innego, to nie wina substancji tylko ludzi; dlaczego nie zdelegalizowac glupoty?

odpowiedz

1
0
~Lubelak 2010-10-04 (10:42) 4 lata 2 miesiące 15 dni 14 godzin i 30 minut temu

PARANOJA !
[...]- Nie może być tak, że ktoś sprzedaje truciznę zagrażającą życiu i zdrowiu ludzi, szczególnie dzieci i że państwo jest bezradne tylko dlatego, że on (właściciel sklepu z dopalaczami) naklei na produkcie, że to nie jest środek spożywczy - dodał. [...] Więc zamknijcie sieć sklepów "OBI" - widziałem tam w sprzedaży trutkę na szczury, każdy dzieciak może ja zjesc w piwnicy - co z tego ze na opakowaniu jest że to nie do spożycia ? Zamknijcie sieć sklepów ogrodniczych - bo tyle tam trucizny ze całe miasta można wytruć Paranoja i tyle !

odpowiedz

1
0
~33 2010-10-03 (16:21) 4 lata 2 miesiące 16 dni 8 godzin i 51 minut temu

740 mld zł długu
przyrost 300 mln zł dziennie!!! To jest TUSK!

odpowiedz

pokaż 73 ukryte odpowiedzi

0
1
Bóghonorojczyzna 2010-10-04 (00:59) 4 lata 2 miesiące 16 dni i 13 minut temu

Brawo Panie Premierze !
Pan Premier Donald Tusk nie boi się odważnych decyzji ; udowodnił to CAŁYM swoim życiem ! ZASADĄ działalności PO i Pana Premiera jest PEŁNA transparentność działania -ludzie którzy działają na szkodę społeczeństwa MUSZĄ odejść -zupełnie inaczej niż za czasów pisobandy czy postkomunistycznej kamaryli sld . I dlatego mimo trwającego ciągle zmasowanego kontrataku wygrywa Polska-wygrywa Platforma Obywatelska . Wiadomo nie od dzisiaj że Platforma pokrzyżowała ciemne interesy wielu grup interesów bardzo różnego autoramentu związanych z poprzednim układem w tym całej mafii narkotykowejj !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~dopalacz 2013-03-25 (14:15) 1 rok 8 miesięcy 24 dni 10 godzin i 57 minut temu

Nie ma sensu zamykanie sklepów, bo wszystkie dopalacze kupisz przez internet. Wystarczy wpisać w google np " legalny koks" i zaraz znajdzie strony takie jak mrfuntastic.com , które sprzedają różne legalne substytuty. Czemu są one legalne ? Bo są sprzedawane za granicą. A prawo w większości krajów na świecie tego nie zabrania. Bo i po co...

odpowiedz

0
0
~d 2012-02-21 (18:24) 2 lata 9 miesięcy 28 dni 6 godzin i 48 minut temu

AKCJA SPOŁECZNA ANONYMOUS DYMISJA DONALDA TUSKA DOŚĆ KŁAMSTW ZŁODZIEJSTWA I NIEUDOLNOŚCI popierasz przyłącz się zrób coś ... TO TWOJA REWOLUCJA kopiuj wklej na początek niezależnie od tematu zalejemy wszystkie fora intrenetowe JUŻ CZAS WYJŚĆ NA ULICE I OBALIĆ TEN NIERZĄD nie blokować wpisów na forum ANONYMOUS kopiuj wklej AKCJA SPOŁECZNA ANONYMOUS DYMISJA DONALDA TUSKA DOŚĆ KŁAMSTW ZŁODZIEJSTWA I NIEUDOLNOŚCI popierasz przyłącz się zrób coś ... TO TWOJA REWOLUCJA

odpowiedz

0
0
~d 2012-02-21 (18:24) 2 lata 9 miesięcy 28 dni 6 godzin i 48 minut temu

AKCJA SPOŁECZNA ANONYMOUS DYMISJA DONALDA TUSKA DOŚĆ KŁAMSTW ZŁODZIEJSTWA I NIEUDOLNOŚCI popierasz przyłącz się zrób coś ... TO TWOJA REWOLUCJA kopiuj wklej na początek niezależnie od tematu zalejemy wszystkie fora intrenetowe JUŻ CZAS WYJŚĆ NA ULICE I OBALIĆ TEN NIERZĄD nie blokować wpisów na forum ANONYMOUS kopiuj wklej AKCJA SPOŁECZNA ANONYMOUS DYMISJA DONALDA TUSKA DOŚĆ KŁAMSTW ZŁODZIEJSTWA I NIEUDOLNOŚCI popierasz przyłącz się zrób coś ... TO TWOJA REWOLUCJA

odpowiedz

0
0
~d 2012-02-21 (18:24) 2 lata 9 miesięcy 28 dni 6 godzin i 48 minut temu

AKCJA SPOŁECZNA ANONYMOUS DYMISJA DONALDA TUSKA DOŚĆ KŁAMSTW ZŁODZIEJSTWA I NIEUDOLNOŚCI popierasz przyłącz się zrób coś ... TO TWOJA REWOLUCJA kopiuj wklej na początek niezależnie od tematu zalejemy wszystkie fora intrenetowe JUŻ CZAS WYJŚĆ NA ULICE I OBALIĆ TEN NIERZĄD nie blokować wpisów na forum ANONYMOUS kopiuj wklej AKCJA SPOŁECZNA ANONYMOUS DYMISJA DONALDA TUSKA DOŚĆ KŁAMSTW ZŁODZIEJSTWA I NIEUDOLNOŚCI popierasz przyłącz się zrób coś ... TO TWOJA REWOLUCJA

odpowiedz

0
0
~2Pac 2010-10-06 (21:15) 4 lata 2 miesiące 13 dni 3 godziny i 57 minut temu

ryzy cwolu, pomyliles elektoraty
kto cie wybral? znam twoich wyborcow - to klienci tych sklepow, zapolowales teraz na elektorat PiSu?

odpowiedz

0
0
Ezechiel 2010-10-04 (11:33) 4 lata 2 miesiące 15 dni 13 godzin i 39 minut temu

Nasz Rząd się nie ugnie
Rząd użyje stanowczych metod i być może wygra. Powodem do chwały i nagłośnienia w mediach będzie wielkie zwycięstwo Państwa nad jednym handlarzem. Wolałbym taki nagłówek czytać w artykule dotyczącym negocjacji gazowych. Niestety Putina jako przeciwnika nie można porównywać z Dawidem Bratko. Czy Tusk ma wolę przeciwstawienia interesu Polski chciejstwu Rosjan? Niebawem zobaczymy czy ugnie się i podpisze zobowiązanie na kolejne ćwierć wieku, chociaż wcale tego robić nie musi.

odpowiedz

0
0
~donka 2010-10-04 (11:19) 4 lata 2 miesiące 15 dni 13 godzin i 53 minuty temu

A gdzie aferzyści ???
z Komisji hazardowej? Rudy Doni robi kiełbachę, co mógł zapobiec 2 lata temu.

odpowiedz

0
0
~Tampolew 2010-10-04 (10:43) 4 lata 2 miesiące 15 dni 14 godzin i 29 minut temu

TU 154
W tym Tupolewie nie zadziałały dopalacze !!?? KU....A!!!!

odpowiedz

0
0
~leo 2010-10-04 (10:34) 4 lata 2 miesiące 15 dni 14 godzin i 38 minut temu

Polscy politycy nadaja sie tylko do zamiatania ulic!!!
nikt nie chciał legalnej marihuany to macie teraz legalne gowno po ktorym malolaci sie przekrecaja! mysle ze ci ktorzy zgineli po dopalaczach zamiast isc do smarshopu poszli by do coffeshopu zajaraly te 0,5g czy nawet 1g nadal by zyli :((

odpowiedz

0
0
~bona 2010-10-04 (09:26) 4 lata 2 miesiące 15 dni 15 godzin i 46 minut temu

Panie Tusk!!!
Te sklepy działają już prawie od trzech lat. Gdzie pan był wcześniej. Teraz przed wyborami wytacza pan im walkę. To pachnie kiełbasą wyborczą, a jeżeli nie - to wygląda na to, że długo pan myśli. Reasumując -to jaki mamy dzisiaj stan gospodarki, po trzech latach? Musi panu trochę szybciej mózg pracować. Czas zacząć matwić się o ludzi- bo to już druga Grecja. A propos - dajcie jeszcze trochę swobody (samowoli) działalnosći gospodarczej i Grecja dla nas okaże się "Rajem Utraconym"

odpowiedz

0
0
~bona 2010-10-04 (09:24) 4 lata 2 miesiące 15 dni 15 godzin i 48 minut temu

Panie Tusk!!!
Te sklepy działają już prawie od trzech lat. Gdzie pan był wcześniej. Teraz przed wyborami wytacza pan im walkę. To pachnie kiełbasą wyborczą, a jeżeli nie - to wygląda na to, że długo pan myśli. Reasumując -to jaki mamy dzisiaj stan gospodarki, po trzech latach? Musi panu trochę szybciej mózg pracować. Czas zacząć matwić się o ludzi- bo to już druga Grecja. A propos - dajcie jeszcze trochę swobody (samowoli) działalnosći gospodarczej i Grecja dla nas okaże się "Rajem Utraconym"

odpowiedz

0
0
~asterix 2010-10-04 (08:05) 4 lata 2 miesiące 15 dni 17 godzin i 7 minut temu

jak zwykle rząd budzi się po katastrofie czemu wcześniej nie zapobiegł i tak jest ze wszystkim

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~j 2010-10-04 (07:24) 4 lata 2 miesiące 15 dni 17 godzin i 48 minut temu

Propagandowa akcja.
Akcja ta ma przykryć nieróbstwo rządu. Zegar Balcerowicza tyka.

odpowiedz

0
0
~kolejkowicz 2010-10-04 (07:23) 4 lata 2 miesiące 15 dni 17 godzin i 49 minut temu

A w kolejce czekaja sklepy z alkoholem , klejem no i
torbami foliowymi.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 14 godzin i 12 minut temu

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 14 godzin i 7 minut temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 14 godzin i 57 minut temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 14 godzin i 48 minut temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 15 godzin i 7 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29582