Strona główna serwisu
Bartosz Lewicki

oprac.Bartosz Lewicki

Neumann: zostajemy na sali obrad do czwartku

Neumann: zostajemy na sali obrad do czwartku

Posłowie Platformy Obywatelskiej zostaną na sali obrad do czwartku. Taką informację przekazał szef klubu PO Sławomir Neumann. Poinformował też, że rano zbierze się zarząd PO, później klub parlamentarny, który omówi ewentualne dalsze kroki w sprawie protestu w Sejmie. Z kolei przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru zapowiedział, że o dalszych działaniach posłów poinformuje po porannym Konwencie Seniorów, bo na razie zbyt trudno przewidzieć, co się wydarzy.
Posłowie Platformy Obywatelskiej po ogłoszeniu przez marszałka przerwy w 34. posiedzeniu Sejmu Posłowie Platformy Obywatelskiej po ogłoszeniu przez marszałka przerwy w 34. posiedzeniu Sejmu ()
- Galerię nam otworzono, rozmawiałem z marszałkiem Kuchcińskim pytając go, jaka jest zasada działania dziennikarzy przez niego ogłoszona, nie przez marszałka Karczewskiego. Marszałek Kuchciński potwierdził mi, że dziś powrócono do starych zasad. Prosiliśmy o otwarcie galerii i została otworzona - mówił Neumann.

Szef klubu PO dopytywany, czy nie obawia się, że posłowie PO zostaną wyprowadzeni z sali obrad, odparł, "nie, nie zostaniemy". - Nas nie tak łatwo stamtąd wyprowadzić, jak widać - podkreślił Neumann.

Przypomniał, że w czwartek o godz. 8:00 zbiera się zarząd PO, a pół godziny później - klub Platformy. - Plan na jutro, że rano będzie zarząd krajowy, potem będzie klub i decyzja. Przerwa jest do godz. 10:00, mamy trochę czasu. O to wnioskowaliśmy, żeby dzisiaj nie było obrad - podkreślił Neumann.


Marszałek Sejmu Marek Kuchciński otworzył w środę wieczorem 34. posiedzenie Sejmu. Następnie Sejm uczcił pamięć czterech zmarłych w ostatnich dniach osób, m.in. Longina Komołowskiego. Potem marszałek ogłosił przerwę w obradach do czwartku do godz. 10:00.

Sprawę protestu skomentowała też po ogłoszeniu przerwy w obradach rzeczniczka PiS Beata Mazurek. - Mam nadzieję, że czas do czwartku do godz. 10:00 PO wykorzysta na opamiętanie się - powiedziała dziennikarzom.
Szef Nowoczesnej Ryszard Petru powiedział, że "jeśli chodzi o budżet, nic się nie zmieniło". Pytany o działania Nowoczesnej podczas dalszej części 34. posiedzenia Sejmu w czwartek, Petru zapowiedział, że poinformuje o nich po porannym Konwencie Seniorów. Ocenił jednocześnie, że PiS będzie chciał w czwartek dalej rozmawiać, bo "on się bardzo niekomfortowo czuje z budżetem, który nie został uchwalony".

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wyraził z kolei nadzieję, że po przerwie posłowie wrócą do normalnej pracy oraz, że nie będzie blokowana mównica. Kosiniak-Kamysz ocenił, że "ostatni czas to był wyraz braku dialogu klasy politycznej". - My o ten dialog apelowaliśmy od samego początku. Przedstawialiśmy swoje propozycje, dążyliśmy do kompromisu i porozumienia - przypomniał.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (284)
Nie zgadzam się z opinią
75
Zgadzam się z opinią
367
~marek 2017-01-11 (20:21) 15 godzin i 14 minut temu

POgońmy tą bande !!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
82
Zgadzam się z opinią
359
~loki 2017-01-11 (20:09) 15 godzin i 26 minut temu

Tej Platformie słoma z botów wystaje

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
75
Zgadzam się z opinią
343
~oko 2017-01-11 (20:07) 15 godzin i 28 minut temu

Nojman to menel a nie posel

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4