Strona główna serwisu
"Nasz Dziennik": Krystyna Szumilas wytłumaczy się z religii

"Nasz Dziennik": Krystyna Szumilas wytłumaczy się z religii

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski domagają się od minister edukacji Krystyny Szumilas wyjaśnień w sprawie usunięcia lekcji religii z ramowych planów nauczania - pisze "Nasz Dziennik".
W projekcie dezyderatu w tej sprawie posłowie zaznaczają, że Szumilas swoją decyzją łamie konkordat, powoduje zamęt w samorządach i wśród katechetów oraz dyskryminuje religię w stosunku do innych przedmiotów. Domagają się przywrócenia zajęć z religii do ramowego planu nauczania, a tym samym utrzymania dotychczasowych zasad organizowania i finansowania nauki religii w szkołach. Problem będzie omawiany na najbliższym posiedzeniu sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Generalnie sprawa dotyczy sposobu finansowania lekcji religii w szkołach Marzena Wróbel, Solidarna Polska
- Generalnie sprawa dotyczy sposobu finansowania lekcji religii w szkołach. Uważamy, że musi być to robione w oparciu o budżet państwa, a nie samorządowy - mówi Marzena Wróbel (SP).

Dyskusja będzie burzliwa?


Jako że na posiedzeniu komisji powinien być obecny przedstawiciel rządu, posłanka przewiduje, że dyskusja może być gorąca. - Szefowa resortu twierdzi bowiem, że nic się nie zmieniło jeśli chodzi o system finansowania lekcji religii. My natomiast uważamy, że doszło do poważnych zmian, ponieważ przy zaproponowanych przez ministerstwo rozporządzeniach ciężar utrzymania lekcji religii ma spoczywać na samorządach - zauważa przedstawicielka Solidarnej Polski w komisji edukacji.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (972)
Nie zgadzam się z opinią
35
Zgadzam się z opinią
204
~Mirek 2012-05-19 (05:56) 18 godzin i 30 minut temu

Tytan intelektualny, posłanka Wróbel, z oblicza, której bije porażająca inteligencja, może wytłumaczy maluczkim skąd się wzięła żona Kajna (według świętej księgi żydowskiej sekty przezwanej później chrześcijaństwem, Bóg stworzył Adama i Ewę ? A oni mieli trzech synów i to byli wszyscy ludzie). I druga kwestia, kto był pierwszą kobietą, bo w dwóch rozdziałach księgi rodzaju to wcale nie jest Ewa. Takich kwiatków w Biblii jest cała masa, aż dziwne dlaczego Doda przegrała w sądzie. Chyba ani ona, ani jej adwokat i sam sąd nigdy Biblii nie czytali, tak jak 95 % katolików w Polsce. Widziałem jak facet w pociągu oberwał parasolką za stwierdzenie, że Chrystus był Żydem. Według niestety wielu wyznawców, Chrystus urodził się w Betlejem w Ziemi Świętej pod Toruniem i był przodkiem Rydzyka.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
132
~anula 2012-05-19 (05:53) 18 godzin i 33 minut temu

A jak powstał konkordat? Pamiętacie?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
127
~bodzio 2012-05-19 (09:46) 14 godzin i 40 minut temu

Religa w salkach katechetycznych była dla tych, którzy chcieli. I tak powinno pozostać. Dlaczego zmuszać wszystkich do religii? Zmuszanie do religii zwiększy tylko ilość przeciwników. Wiary nie można ocenić stopniami.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 18