więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1092457solidarnych Solidarni z Ukrainą

Najnowszy sondaż: PiS zyskuje poparcie, a PO traci wyborców.

tvp.info, WP.PL |  dodane 2012-03-23 (20:30) 2 lata 1 miesiąc 20 godzin i 14 minut temu
drukuj


Sejm RP opinie video
Jak wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP przeprowadzonego dla programu TVP Info "Forum", na Platformę Obywatelską chce zagłosować 35% respondentów, na PiS swój głos chce oddać 30% ankietowanych. Na trzecim miejscu znalazł się Ruch Palikota z 13% poparciem.

Kolejne miejsce zajmuje Sojusz Lewicy Demokratycznej. który chce może liczyć na 11% poparcie. W sejmowych ławach znajdzie się także miejsce dla PSL, który może liczyć na 6% głosów.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby: Solidarna Polska (1%), PJN (1%), Prawica Rzeczpospolitej (1%) oraz LPR (1%).

W porównaniu z lutym Platforma zanotowała spadek poparcia o 1 punkt procentowy, z kolei PiS zyskał aż 5 punktów procentowych. Spadek o 2 punkty procentowe odnotowało także SLD oraz Ruch Palikota. Wzrost poparcia o 1 pkt. proc. zanotował PSL.

Respondenci zostali także zapytani kto ma rację w sporze koalicyjnym o reformę emerytalną. Aż 50% z nich uważa, że racja jest po stronie PSL, zaledwie co piąty ankietowany (18%) stwierdza, że rację ma PO. 32% respondentów nie wie o co chodzi w tym sporze.

Sondaż przeprowadzono w dniach 21-22 marca 2012 r. na reprezentatywnej grupie 1000 osób w wieku 18 lat i więcej.


(tw)


Sondaż WP
oceń
tak 51 85%
nie 9 15%

Przeczytaj też

Sondaże: gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę...

dodane 2012-04-13 (18:56) 2 lata 10 dni 21 godzin i 48 minut temu

Najnowszy sondaż: PO przegrywa z PiS

aktualizacja 2012-04-04 (06:47) 2 lata 20 dni 9 godzin i 57 minut temu

Ostry spór o nowe lekcje historii w szkołach ponadgimnazjalnych

dodane 2012-03-29 (00:25) 2 lata 26 dni 16 godzin i 19 minut temu

Koalicja porozumiała się w sprawie reformy emerytalnej?

aktualizacja 2012-03-28 (15:17) 2 lata 27 dni 1 godzinę i 27 minut temu

PiS do byłych członków: koalicja pęka, wracajcie do nas

aktualizacja 2012-03-22 (23:31) 2 lata 1 miesiąc 1 dzień 17 godzin i 13 minut temu

Tusk weźmie udział w posiedzeniu Komisji Trójstronnej ws. reformy emerytalnej

dodane 2012-03-22 (10:15) 2 lata 1 miesiąc 2 dni 6 godzin i 29 minut temu

materiał wideo

Mariusz Błaszczak o sporze PO-PSL: to tylko teatr

dodane 2012-03-21 (17:45) 2 lata 1 miesiąc 2 dni 22 godziny i 59 minut temu

Co dalej z koalicją? PO już po rozmowach

aktualizacja 2012-03-21 (16:43) 2 lata 1 miesiąc 3 dni i 1 minutę temu

Tusk spotka się z Palikotem?

aktualizacja 2012-03-21 (11:01) 2 lata 1 miesiąc 3 dni 5 godzin i 43 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (43)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~niezadowolony 2012-07-17 (17:50) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 22 godziny i 54 minuty temu

Jestem zdania, że przedwczesne wybory nie byłyby dobrym rozwiązaniem. Ponieważ dzięki nim obecna elita rządząca mogłaby przetrwać i uchronić się przed pogromem w stylu SLD a może i jeszcze większym. Z drugiej strony znając historię ludzie pokroju PO łatwo zmieniają szyldy. Unia demokratyczna, Unia Wolności, AWS a teraz Platforma z uśmiechniętą mordką, co zresztą jest już nadużyciem, bo mina Polaków jest odwrotnością tego logo. PO = Platforma Oligarchów a nie w żadnym wypadku obywatelska.

odpowiedz

0
0
~raf 2012-04-24 (16:37) 2 lata i 7 minut temu

własnie kupiłem leki dla syna który ma roczek bo sie rozchorowal i zapłaciłem 106 zl !!!! do konca miesiaca teraz niemamy co jesc !!!! mam dosc tuska i jego bandy złodzieji i darmozjadów wchodzących w tylki bogatym a olewajacych ludzi uczciwie pracujacych którzy tyrają po 300 godzin by muc przezyc!!!!!! dosc bandy z PO!!!!!! tak zle jak za ich rzadów jeszcze mi niebyło!!!mam dosc pracy za 1300zł!!!!!!podczas kiedy sa złodzieje w tym kraju którzy zarabiaja po 4 tysiace i wiecej 7 , i 10 tys

odpowiedz

0
0
~kropka41 2012-04-11 (13:25) 2 lata 13 dni 3 godziny i 19 minut temu

Witam Uważam,że przedwczesne wybory nie rozwiążą problemu długu publicznego jaki nasze państwo posiada.Niech ten rząd do końca kadencji rządzi i potem Polacy rozliczą go przy następnych wyborach.Jeżeli doprowadzą do rozkwitu polskiej gospodarki -wygrają, jeżeli nie przyjdzie czas na zmianę polityków na to zawsze jest czas.Szkoda środków na eksperymenty.pozdrawiam zdroworozsądkowych Polaków.

odpowiedz

1
0
~gracja612 2012-04-04 (12:27) 2 lata 20 dni 4 godziny i 17 minut temu

Niestety nie ma w naszym kraju żadnej partii ,która realizowałaby plan rozwoju naszego państwa , dbała o swoich obywateli. Uważam ,ze jeśli jest się posłem i pobiera za to wynagrodzenie to nie robi się żadnej łaski by działać na korzyść obywateli tego państwa.Natomiast każdy rząd powinien się rozliczać wobec narodu z własnych decyzji , tych finansowych także i przede wszystkim. Winni złych decyzji powinni być karani .Dlaczego zwykłego obywatela można karać za wszystko a rządzącym źle daje się jeszcze wysokie odprawy?! Czy premier Pawlak nie powinien odpowiedzieć karnie za tak niekorzystną dla Polski umowę na gaz ?

odpowiedz

0
0
~obserwatorka 2012-04-04 (09:43) 2 lata 20 dni 7 godzin i 1 minutę temu

Ciekawa jestem kto jeszcze jest za PO?Polacy wierzą w oszustów?Szkoda mi SLD,widocznie wyborcy nie czytają programów partii i ślepo głosują,kierują się mediami,nie mają swojego zdania.

odpowiedz

0
0
~lacky 2012-04-04 (09:23) 2 lata 20 dni 7 godzin i 21 minut temu

Życze sukcesu Solidarnej Polsce alternatywie na prawicy!!!

odpowiedz

10
1
~Orzeł 2012-03-23 (21:54) 2 lata 1 miesiąc 18 godzin i 50 minut temu

Potwór Tusk traci będzie tracił aż pęknie! Boom i po Tusku! Boom i w ciapie siedzi! Boom cieszą się dzieci które tusk jak śmieci chciał wyrzucić!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~mieczysław 2012-04-03 (10:11) 2 lata 21 dni 6 godzin i 33 minuty temu

rośnie bezrobocie i ceny praktycznie wszystkiego a większość z nas ciągle zarabia około 2tys ms. od trzech lat a jakie my emerytury kiedyś dostaniemy to dopiero będzie koszmar a PO MA JESCZE takie poparcie , coś tu niegra

odpowiedz

3
0
~tomasz 2012-04-03 (09:53) 2 lata 21 dni 6 godzin i 51 minut temu

to ta pieprzona platforma ma jeszcze jakiekolwiek poparcie toć ja bym za takie rozpieprzanie gospodarki i zrobienie z nas żebraków przed trybunał tych głupców postawił

odpowiedz

2
1
~prawicowiec 2012-04-01 (01:16) 2 lata 23 dni 15 godzin i 28 minut temu

No tak, a o Kongresie Nowej Prawicy JKM. Dlaczego? Odpowiedzi jest wiele, ale do mnie przemawia jedna: w tym "sondażu" celowo pominięto Kongresie Nowej Prawicy JKM, ponieważ z wszelką cenę w przeróżnych mass mediach pomija się KNP, ponieważ w ten sposób większość społeczeństwa nawet nie wie o istnieniu takiej partii... To jest na prawde smutne, ale to tylko moje przypuszczenia obym się mylił...

odpowiedz

3
1
~Zdzisław 2012-03-31 (14:44) 2 lata 24 dni 2 godziny i 1 minutę temu

Pytałem ok 50-ciu moich znajomych,czy teraz 31.03.2012 by oddali głos na Po i Ruch Palikota,doznałem szoku ,ani jedna osoba nie poparła by te partie!!!!!!!! Jeśli chodzi o partię Ruch Palikota to jest to (farbowany lis) PO.... PSL utopił swoich wyborców ustępujac do 50% emerytury szczatkowej..

odpowiedz

32
1
~ala 2012-03-23 (22:38) 2 lata 1 miesiąc 18 godzin i 6 minut temu

hasło dnia w PO : TO-NIE-MY

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
2
~maria 2012-03-27 (13:54) 2 lata 28 dni 2 godziny i 50 minut temu

PSL nie powinno sie zgadzac z PO w sprawie emerytur ,uwazam ze zyskali by na poparciu przez wyb orcow.

odpowiedz

4
0
~Piotr Zabielski 2012-03-26 (14:28) 2 lata 29 dni 2 godziny i 16 minut temu

Wpis na forum # 652 26 marzec 5.25am. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Janusz-Palikot-doprowadzic-do-tego-ze-koalicja-wisi-na-wlosku,wid,14361400,wiadomosc.html?ticaid=1e28d Zadnych PO-litykow o swoloczej mentalnosci... w zyciu spolecznym polakow ! Zadnych zaklamancow, wypaczencow, malwersantow, zaprzancow.. CZY TO PRZESTEPSTWO ELIMINOWAC TAKICH OD DECYDOWANIA O LOSACH POLAKOW ? Dzis tacy jak Tuski, Sikorskie, Komorowskie, Millery, Klichy,Palikoty, Niesiolowskie, Kalisze i im podobni tak sa potrzeni Polsce jak swego czasu Hitler Niemcom a Stalin Rosjanom ! Pouczaja o demokracji jamiac ja na kazdym kroku w swojej zaprzanskiej polityce stawiajac Polakow wciaz przed faktami dokonanymi nie zgodnymi z Wola Spoleczenstwa. Piotr Zabielski ROYAL POLONIA RP

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
2
~zniesmaczony 2012-03-26 (12:09) 2 lata 29 dni 4 godziny i 35 minut temu

no nareszcie ! NARESZCIE ! a będzie jeszcze gorzej oj będzie !!!

odpowiedz

11
0
~ape 2012-03-25 (22:25) 2 lata 29 dni 18 godzin i 19 minut temu

Przypominam o czterech etapach podbijania państwa: 1. Demoralizacja – 15-20 lat 2. Destabilizacja – 2-5 lat 3. Kryzys – ok. 2 miesięcy 4. „Normalizacja” (przez obce wojska, lidera-zbawcę)

odpowiedz

12
2
~CYTAT!!! 2012-03-25 (14:54) 2 lata 30 dni 1 godzinę i 50 minut temu

Kiedy PO w 2008 roku poczuła siłę, próbowała się emancypować. Skarcona aferą hazardową i felonią Janusza Palikota jest już znacznie pokorniejsza i nawet bez specjalnej zachęty w podskokach realizuje politykę doprowadzania społeczeństwa do stanu bezbronności w obliczu scenariusza rozbiorowego.

odpowiedz

4
3
~@Pol135> 2012-03-25 (08:01) 2 lata 30 dni 8 godzin i 43 minuty temu

Nie pękajmy Polacy.Przecież już coś się zmienia:za kilka dni wódz po zwoła konferencję,przyzna się do nowej zmyłki z tą swoją reformą i że odtąd on i wszystko będzie już cacy.Notowania mu wzrosną więc ufny w mądrość narodu- zarządzi na jesień wybory i być może wygra(bo z kim mógłby przegrać-gdy w pis nadal jarek,jarek..jarek-a nowej twarzy nie widać bo jarek na to nie pozwoli.To marzenia na 1 kwietnia, a co po nim i po wyborach-będzie dopiero w expose...

odpowiedz

10
4
~Wyborca RP 2012-03-24 (23:08) 2 lata 30 dni 17 godzin i 36 minut temu

Polacy! Odsuńcie rząd koalicyjny PO-PSL! Głosujcie na Ligę Polskich Rodzin, Samoobronę, Solidarną Polskę!!! Te trzy partie polityczne mogą uratowac nasz kraj!!!

odpowiedz

19
2
~ja 2012-03-24 (21:03) 2 lata 30 dni 19 godzin i 41 minut temu

wszystkim wyborcom tuska zyczę : długich lat życia, żeby zdołali dozyc marnej emerytury oraz bezdzietnej rodziny jaką preferuje tusk !!!!!!!!!!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Niemcy szkolili rosyjskich żołnierzy przed wyjazdem na Krym?
dodane 2014-04-24 (16:07) 37 minut temu

materiał wideo

Waldemar Kuczyński: kolektywne ujadanie na spot
dodane 2014-04-24 (12:22) 4 godziny i 22 minuty temu

materiał foto

Prognoza pogody na długi weekend majowy
dodane 2014-04-22 (11:44) 2 dni 5 godzin i 1 minutę temu

21-latka została zgwałcona i podpalona? Policja szuka sprawców
dodane 2014-04-24 (14:48) 1 godzinę i 56 minut temu

Jan Karski - chciał powstrzymać Holokaust
dodane 2014-04-13 (10:42) 11 dni 6 godzin i 2 minuty temu

Boromeuszka Agnieszka F. - siostra Bernadetta - ma pójść do więzienia
dodane 2014-04-24 (12:35) 4 godziny i 9 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz śledzić wydarzenia związane z kanonizacją Jana Pawła II?

liczba oddanych głosów: 4032