Strona główna serwisu
Najnowszy sondaż: PO -​ 29 proc., PiS -​ 24 proc.

Najnowszy sondaż: PO -​ 29 proc., PiS -​ 24 proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku sierpnia, wygrałaby je PO uzyskując 29 proc. głosów - wynika z sondażu zrealizowanego przez Zespół Badań Społecznych OBOP w TNS Polska. PiS mogłoby liczyć na 24 proc. poparcia, a SLD i RP uzyskałyby po 7 proc.
Sejm Sejm ()
W porównaniu z lipcem poparcie dla PO zmniejszyło się o 3 pkt. proc. O 1 pkt. proc. wzrosło poparcie dla PiS, o 1 pkt. proc. spadło poparcie dla SLD. Poparcie dla Ruchu Palikota zwiększyło się o 2 pkt. proc, a dla PSL - spadło o 1 pkt. proc.

Według sondażu do sejmu nie weszłyby: PSL - z poparciem 4 proc., Solidarna Polska - 3 proc., Nowa Prawica - 2 proc. i Polska Jest Najważniejsza - 1 proc.

Te wyniki pochodzą od ogółu osób, które deklarowały - "zdecydowanie" lub "raczej" - gotowość wzięcia udziału w wyborach. Prawie co czwarta (23 proc.), która zadeklarowała zamiar głosowania, nie wiedziała jeszcze, na którą partię oddałaby swój głos.


Jeśli uwzględni się tylko wyborców, którzy zadeklarowali udział w wyborach i wiedzą, na którą partię by zagłosowali, PO zyskała poparcie 37 proc. z nich, PiS - 31 proc., SLD i Ruch Palikota po 9 proc., a PSL - 6 proc.

Na początku sierpnia zdecydowaną gotowość do wzięcia udziału w wyborach deklarowało 31 proc. respondentów, a 27 proc. raczej wzięłoby w nich udział. 15 proc. badanych raczej, a 22 proc. zdecydowanie nie głosowałoby, natomiast 5 proc. ankietowanych nie wie, jak by postąpili.

Sondaż zrealizowano w dniach 2-5 sierpnia br. na reprezentatywnej, losowej 968-osobowej ogólnopolskiej próbie osób od 18. roku życia za pośrednictwem bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych face-to-face.


Prezentowane wyniki poparcia dla partii dotyczą 564 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (845)
Nie zgadzam się z opinią
37
Zgadzam się z opinią
124
DuchXXX 2012-08-09 (11:07) 21 godzin i 35 minut temu

Spokojnie. Polacy trzymaja reke na pulsie. Do wyborów 3 lata. Polska wchodzi nieuchronnie w faze kryzysu, w której inne kraje juz są. Oddanie w takim momencie władzy w ręce Kaczyńskiego, Ziobry, Macierewicza, Giżynskiego, Błaszczaka, pani Pawłowskiej i Rydzyka to samobójstwo rozwojowe 40 mln kraju w sercu Europy i postepujące w trybie geometrycznym bankructwo. Od 2 lat wyznawcy PIS -u wróżą nam druga Grecję, ale póki co pozostajemy Polską. Uboższą, sponiewieraną kryzysem światowym, niedoskonałą, ale Polską. Zawód, rozczarowanie nie odbiera Polakom rozumu. Musicie się z tym pogodzić, wyznawcy PIS. Nie chcemy Polski moherów, krzyży, kiboli,Polski smolenszczyzny, antysemitów, Polski rusofobów, "prawdziwych polaków", fałszywych proroków i samozwanczych patriotów. Nie chcemy kaczo-rydzykowej Polski odizolowanej od świata.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
26
Zgadzam się z opinią
106
~Zoltar 2012-08-09 (11:46) 20 godzin i 56 minut temu

Super alternatywa k.... To tak jakby do wyboru był tylko chleb i psie żarcie. Jak brakuje chleba to wzrasta zainteresowanie psim jedzeniem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
66
Zgadzam się z opinią
143
~dzidek 2012-08-09 (11:48) 20 godzin i 54 minut temu

czy to mocher czy idjota poprze nawet z pisu knota he he polakom zawsze blirzej do obiecanek niż do rzeczywistości pis do władzy cuda się zdarzają a szczególnie w polsce kaczor i jego świta wciskają ludziom buble a ci łykają jak żaba muł he he to światczy o dojrzałości polaków

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2