więcej

Nadmierna prędkość przyczyną wypadku bryczki na Olczy.

IAR | dodane 2008-07-28 (17:10)

fot. PAP

opinie
drukuj

Według policji, przyczyną niedzielnego wypadku na zakopiańskiej Olczy była nadmierna prędkość samochodu prowadzonego przez mieszkańca Zakopanego. Mężczyzna wjechał w bryczkę. 15 osób zostało rannych, trzy trafiły do szpitala.

Późnym wieczorem samochód osobowy podczas wyprzedzania uderzył w jadący góralski wóz konny z ludźmi. Kilkanaście osób wyleciało z pojazdu do rowu i na jezdnię. Większość poszkodowanych odniosła niegroźne dla życia obrażenia, ale trzy osoby przebywają w zakopiańskim szpitalu, a stan jednego mężczyzny jest poważny.

Sprawą zajmuje się prokuratura i policja. Według podkomisarza Augustyna Kubowicza z zakopiańskiej policji, przyczyny zdarzenia są znane. Mężczyzna podjął manewr wyprzedzania zaprzęgu konnego przy dużej prędkości. Nie zauważył nadjeżdżającego z przeciwka innego pojazdu i chcąc uniknąć czołowego zderzenia wpadł w zaprzęg - poinformował podkomisarz Kubowicz

Wiadomo, że kierowca był trzeźwy. Prokuratura w Zakopanem nie wyklucza, że mężczyźnie zostanie postawiony zarzut spowodowania zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym.

(pp)

oceń
0
0
Podziel się

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~lmw [2008-07-28 21:53]

Katastrofa w ruchu...? Co za słownictwo, krwiżerczy strch mnie sięga, gdy pomyślę...
Katastrofa w ruchu...? Co za słownictwo, krwiżerczy strch mnie sięga, gdy pomyślę jak będzie się nazywać zdarzenie, w kórym yczestniczyć będzie więcej pojazdów? Zamachem stanu?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~huzar [2008-07-28 19:40]

kazdy lubi przycisnac
mial facio pecha i tyle

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~klucha [2008-07-28 17:44]

miał facet więcej szczęścia
niż rozumu.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej

Sonda

Jaki prezent dasz swojej Mamie?

liczba oddanych głosów: 645