więcej

Nadal będzie ciepło - kiedy wróci zima?.

PAP |  dodane 2011-01-17 (05:25) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 21 godzin i 50 minut temu
drukuj


Europa północna i częściowo zachodnia będzie pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego. Pozostała część kontynentu znajdzie się w zasięgu wyżów znad południowej Europy i Rosji.

Jak informuje IMGW Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Z południowego zachodu napływać będzie ciepła polarno-morska masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie się wahać.

Na wschodnim Pomorzu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie zachmurzenie duże i słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Wybrzeżu, 7 st. C w centrum, 8 st. C na południu, oraz 11 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy w południowo-wschodniej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami mgły ograniczające widzialność do bardzo słabej i złej. W północno-zachodniej części kraju, postępujące z północnego zachodu, przelotne opady deszczu, na Pomorzu Gdańskim przechodzące w przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1 st. C na południu kraju do zera w centrum i na północnym wschodzie, oraz do 2 st. C na Wybrzeżu. Wiatr słaby, południowo-zachodni, na Wybrzeżu umiarkowany, zachodni.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Od południowego zachodu, przez centrum, po północny wschód opady deszczu, a na północy kraju przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Wybrzeżu, 5 st. C w centrum, 6 st. C na południu kraju, oraz do 7 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby, zmienny.

W Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem zanikające silne zamglenia i mgły. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Możliwe silne zamglenia i mgły. Temperatura minimalna wyniesie zero. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

Sprawdź prognozę w serwisie Pogoda


(rc)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 8 30.77%
nie 18 69.23%

Przeczytaj też

Sprawdź ile śniegu przybędzie w weekend

dodane 2011-01-22 (05:00) 3 lata 10 miesięcy 26 dni 22 godziny i 15 minut temu

Przybywa ofiar śmietelnych ulew w okolicach Rio

dodane 2011-01-22 (07:10) 3 lata 10 miesięcy 26 dni 20 godzin i 5 minut temu

Zima zaatakuje ponownie - sprawdź prognozę

dodane 2011-01-21 (06:20) 3 lata 10 miesięcy 27 dni 20 godzin i 55 minut temu

Wiemy, kiedy wrócą silne mrozy

aktualizacja 2011-01-20 (14:36) 3 lata 10 miesięcy 28 dni 12 godzin i 39 minut temu

Prognoza pogody - co przyniosą najbliższe dni

dodane 2011-01-19 (04:50) 3 lata 10 miesięcy 29 dni 22 godziny i 25 minut temu

Będą potrzebne parasole - sprawdź prognozę pogody

dodane 2011-01-16 (05:30) 3 lata 11 miesięcy 2 dni 21 godzin i 45 minut temu

Chmury i deszcz w weekend - sprawdź prognozę pogody

dodane 2011-01-15 (05:05) 3 lata 11 miesięcy 3 dni 22 godziny i 10 minut temu

Wzrasta poziom rzek - wojsko ruszyło z pomocą

aktualizacja 2011-01-14 (17:16) 3 lata 11 miesięcy 4 dni 9 godzin i 59 minut temu

Wiosna w zimie? Będzie bardzo ciepło!

dodane 2011-01-12 (10:01) 3 lata 11 miesięcy 6 dni 17 godzin i 14 minut temu
materiał foto

Pogoda płata nam figle

dodane 2011-01-11 (16:14) 3 lata 11 miesięcy 7 dni 11 godzin i 1 minutę temu

Co pogoda szykuje nam na najbliższe dni?

dodane 2011-01-10 (05:10) 3 lata 11 miesięcy 8 dni 22 godziny i 5 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (55)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~eks 2011-01-17 (11:30) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 15 godzin i 45 minut temu

Niech już nie wraca!
Ja myślę , że prawie nikomu już nie tęskno do zimy, wręcz przeciwnie nie moźżemy się doczekać wiosny. Pozdrawiam

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~adamtom 2011-01-17 (11:07) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 16 godzin i 8 minut temu

rc-gdzie nazwisko-wstydzisz się swojej i nfo?
Gdzie jest informacja -kiedy wróci zima????????????????????????????????

odpowiedz

0
0
stary52 2011-01-17 (11:06) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 16 godzin i 9 minut temu

Jak w lutym powróci zima może być nie dobrze
wymarzną sady jak powrócą siarczyste mrozy w lutym...takie anomalia niczego dobrego nie wróżą

odpowiedz

0
0
~jaga 2011-01-17 (11:04) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 16 godzin i 11 minut temu

A po co
...ma wracać!? Był już mróz, śnieg, święta za nami... więc zimie mówimy - dziekujemy.

odpowiedz

0
0
~mat 2011-01-17 (10:45) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 16 godzin i 30 minut temu

Zależy kiedy urzędnicy zdecydują?
To zależy kiedy urzędniko-naukowcy od ,,geoinżynieria aerozolowa stratosfery'' zechcą..

odpowiedz

0
0
won basior 2011-01-17 (10:34) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 16 godzin i 41 minut temu

Tylko patrzeć jak gdzieś zorganizują 3-tyg konferencję
w luksusowym hotelu nt: Walka z Globalnym Ociepleniem

odpowiedz

0
0
~MAMUT 2011-01-17 (10:33) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 16 godzin i 42 minuty temu

TESKNIE JUZ ZA WIOSNA
WTEDY POGONIMY TO CHALADAJSTWO Z PLATFORMY-POLSKA DLUZEJ NIE ZNIESIE RZADOW NIEUDACZNEGO TUSKA

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~ok 2011-01-17 (10:25) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 16 godzin i 50 minut temu

niech nie wraca
wiosna i lato to jest to

odpowiedz

0
0
~katia 2011-01-17 (10:22) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 16 godzin i 53 minuty temu

...a ja za nią nie tęsknie pewnie jak większośc
j.w

odpowiedz

0
0
~Panzer 2011-01-17 (10:18) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 16 godzin i 57 minut temu

A po jaką h........... ma ta zima wracać.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Podatnik 2011-01-17 (10:14) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 17 godzin i 1 minutę temu

znowu
przygłupy i złodzieje z Platformy Oprychów powiedzą że winy jest PIS

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
pastel967 2011-01-17 (10:10) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 17 godzin i 5 minut temu

Jak komu tęskno za zimą to niech czyta prognozy na łonecie,
tam z kolei straszą śniegiem, mrozami i zawieruchami. Szał pał, skąd tak sprzeczne rokowania?

odpowiedz

0
0
~KAsia. 2011-01-17 (10:05) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 17 godzin i 10 minut temu

na Hajmacie katowickim smród straszliwy. odwilż rozpuściła fekalia i śmieci leżące nawet w
ohydnym centrum. na familokach zapleśniały liszaj już wyszedł na ścianach. poprostu dramat...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~ala 2011-01-17 (09:49) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 17 godzin i 26 minut temu

zima
a ja bardzo lubie prawdziwą zime. niech bedzie nawet i 20 st mrozu i duzo sniegu. Gorzej jak jest taka chlapa ze nie wiadomo do czego to zaliczyc. lato ma byc cieple i sloneczne a zima z mrozem i duza iloscia sniegu..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
oliwka1355 2011-01-17 (09:40) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 17 godzin i 35 minut temu

no właśnie kiedy wróci
ZIMA? to za wcześnie na wiosnę,też mam zimy dość, ale to pewnie nie koniec. Myślę że teraz będzie łagodna, bo jej energia się wyczerpała.!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

0
0
~Janek 2011-01-17 (09:36) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 17 godzin i 39 minut temu

Bałwanów ci u nas dostatek, to po co śnieg ? Nawet ich
nie trzeba lepić.

odpowiedz

0
0
~lux 2011-01-17 (09:23) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 17 godzin i 52 minuty temu

LUDZIE nie bedzie zimy to i LATA nie bedzie
to proste i to prawda od lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CIESZCIE SIE ZE MAMY 4 PORY ROKU:)

odpowiedz

0
0
~lida 2011-01-17 (09:21) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 17 godzin i 54 minuty temu

wychodze na pplaze i tez jest teraz piekna
moj bokser szleje za falami , po spacerze plucze mu lapki , bo na chodnikach jest nadal sól

odpowiedz

0
0
~Thor 2011-01-17 (09:11) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 18 godzin i 4 minuty temu

Nie starajcie się,zima wróci
ale w maju,będą mrozy i zaspy metrowe a potem nagle wszystko stopnieje i będzie powódź.

odpowiedz

0
0
~Facet 2011-01-17 (09:06) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 18 godzin i 9 minut temu

Nadal będzie ciepło - kiedy wróci zima?
OBY NIGDY...!:-)

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 16 godzin i 51 minut temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 17 godzin i 10 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 17 godzin i 20 minut temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 15 godzin i 15 minut temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 14 godzin i 45 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 28500