Strona główna serwisu
NFZ oskarża stomatologów o zmowę cenową

NFZ oskarża stomatologów o zmowę cenową

Małopolski oddział NFZ oskarżył stomatologów o zmowę cenową i zgłosił sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - informuje "Dziennik Polski".
Chodzi o pieniądze. Małopolscy dentyści nie chcą się zgodzić na proponowane przez fundusz wyceny świadczeń. Związek Lekarzy Dentystów Pracodawców Ochrony Zdrowia zaprotestował przeciwko niekorzystnym dla nich propozycjom. W oficjalnym stanowisku dentyści zarzucili urzędnikom NFZ działanie niezgodne z prawem i nadużywanie pozycji monopolistycznej.

Małopolski NFZ uznał, że działalność zespołu ma cechy zmowy i wysłał skargę do UOKiK-u. Fundusz podkreśla, że zaplanowane przez Małopolski NFZ nakłady na świadczenia stomatologiczne na rok 2011 plasują Małopolskę w czołówce województw w kraju.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (192)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~oPOrtunista 2010-12-14 (08:26) 16 godzin i 25 minut temu

Minister Ewa Kopacz powtarza, ze musi byc przeprowadzona "komercjalizacja" Sluzby Zdrowia. Podobno POlska jest krajem z gospodarka wolnorynkowa, wiec NFZ niech nie zarzuca nikomu zmowy cenowej, tylko placi tyle ile rzada uslugodawca , lub znajdzie kogos tanszego...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~dentysta 2010-12-11 (15:36) 9 godzin i 15 minut temu

kiedy u fryzjera płacisz za strzyżenie 30 złotych.....to gdzie tu porównanie obydwóch...?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~pacjent 2010-12-11 (15:33) 9 godzin i 18 minut temu

Dlaczego ja jako pacjent nie potwierdzam własnym podpisem faktury za wykonaną usługę?Dziwny kraj dziwne obyczaje.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1