Strona główna serwisu
NFZ oskarża stomatologów o zmowę cenową

NFZ oskarża stomatologów o zmowę cenową

Małopolski oddział NFZ oskarżył stomatologów o zmowę cenową i zgłosił sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - informuje "Dziennik Polski".
Chodzi o pieniądze. Małopolscy dentyści nie chcą się zgodzić na proponowane przez fundusz wyceny świadczeń. Związek Lekarzy Dentystów Pracodawców Ochrony Zdrowia zaprotestował przeciwko niekorzystnym dla nich propozycjom. W oficjalnym stanowisku dentyści zarzucili urzędnikom NFZ działanie niezgodne z prawem i nadużywanie pozycji monopolistycznej.

Małopolski NFZ uznał, że działalność zespołu ma cechy zmowy i wysłał skargę do UOKiK-u. Fundusz podkreśla, że zaplanowane przez Małopolski NFZ nakłady na świadczenia stomatologiczne na rok 2011 plasują Małopolskę w czołówce województw w kraju.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (192)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~oPOrtunista 2010-12-14 (08:26) 16 godzin i 43 minut temu

Minister Ewa Kopacz powtarza, ze musi byc przeprowadzona "komercjalizacja" Sluzby Zdrowia. Podobno POlska jest krajem z gospodarka wolnorynkowa, wiec NFZ niech nie zarzuca nikomu zmowy cenowej, tylko placi tyle ile rzada uslugodawca , lub znajdzie kogos tanszego...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~dentysta 2010-12-11 (15:36) 9 godzin i 33 minut temu

kiedy u fryzjera płacisz za strzyżenie 30 złotych.....to gdzie tu porównanie obydwóch...?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~pacjent 2010-12-11 (15:33) 9 godzin i 36 minut temu

Dlaczego ja jako pacjent nie potwierdzam własnym podpisem faktury za wykonaną usługę?Dziwny kraj dziwne obyczaje.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~zaza 2010-12-11 (15:33) 9 godzin i 36 minut temu

Lekarze zawsze kradli i będą tak robili dokąd tylko się im na to pozwoli. Może trzeba dać kolejną podwyżkę?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~oko 2010-12-11 (15:07) 10 godzin i 2 minuty temu

Robiłam ostatnio badania w dużej prywatnej przychodni. pracy. Kolejki tasiemcowe.Lekarze się spóźniają. Badania były tak po prostu odwalone. Prześwietlenia nie udało się zrobić, bo nie ma wcale specjalisty więc obyło się bez, Reszta byle prędko

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~kowal 2010-12-11 (15:03) 10 godzin i 6 minut temu

Oto jest pytanie a gdzie pozaty rachuneczek,fakturka

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Krycha 2010-12-11 (13:46) 11 godzin i 23 minut temu

.... że mój dentysta nie płaci podatków . Płacę mu furę kasy , a ma mnóstwo pacjentów. Wątpię , by miał czas na pyskówki w internecie . I ktoś tak majętny miałby się chciwić na 20 % podatku ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Max 2010-12-11 (13:35) 11 godzin i 34 minut temu

Plomby,leczenia kanałowe itd tylko u prywaciarza mozna zrobić o państwowym dentyscie zapomnij a ubezpieczenie k...a płacimy !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~obs 2010-12-11 (13:32) 11 godzin i 37 minut temu

-sam sprowadzę dentystów z Ukrainy lub Rosji

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~hipolit 2010-12-11 (13:27) 11 godzin i 42 minut temu

Do kowala możesz pójść - jak było w przeszłości. On też wyrywa zęby. Fryzjer też się tym zajmował. Za usługę medyczną trzeba płacić i to dużo.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~wyborca 2010-12-11 (13:18) 11 godzin i 51 minut temu

u dentysystów i lekarzy bo wtedy wyszłoby ,ze Polak płaci niebityczne kwoty aby utrzymac się przy życiu --oprócz tych pieniedzy z naszych podatków które wsiąkaja przez NFZ. Tego systemu nie da się zreformować

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ALEXander 2010-12-11 (13:18) 11 godzin i 51 minut temu

do dentysty w przychodni,gdzie gabinet mieści się pomieszczeniach państwowych o godz.nie 00.01 1 stycznia i okazuje się,że limit już wyczerpany.Tak jest ze wszystkim darmowej, konstytucyjnej, gwarantowanej służbie zdrowia.Reformy nie chcą sami lekarze ani inni,bo nie można dokładnie wyliczać koszty.Kilkanaście etatów naraz.Praca częściowo na komórkę-kilka domów a o furach nie wspomnę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~T1000 2010-12-11 (13:14) 11 godzin i 55 minut temu

jest przeznaczona na leczenie?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Rumpel 2010-12-11 (13:11) 11 godzin i 58 minut temu

Zdaje się że pieniędzy szuka się nie tam gdzie trzeba Ale ja nie zamierzam uczyć "masy krytycznej"głupio krzyczącej że ac wszystkim kasy fiskalne. Z kasami czy bez wpływy do budżetu się nie zmienią. Proponuję szukać oszczędności w rozbudowanej bezsensownie administracji i emerytach z 15 letnim stażem pracy - np.policja,wojsko...sam bym chętnie poszedł ...ale nie...trzeba do 65 rż pracować na ich emeryturki :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~jog 2010-12-11 (12:50) 12 godzin i 19 minut temu

a przestaną się stawiać. Od lat chodzę prywatnie do różnych gabinetów i NIKT NIGDY nie dał mi żadnego pokwitowania za wpłaconą sumę - nieraz do 400 zl za usługi dentystyczne właśnie. A panowie adwokaci? Taksówkarze dostali kasy , a reszta to co???!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~fmicha 2010-12-11 (12:45) 12 godzin i 24 minut temu

Jeśli uważają że to wydatek to niech wystawiają fakturę, każdy posiada NIP i każdemu można ją wystawić. Zobaczymy po roku/dwóch ile pieniędzy przeznaczamy na dodatkowe leczenie które są nie opodatkowane. Konkuręcja jest najlepszą metodą doboru cen i jakości świadczonych usług.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Bobo 2010-12-11 (12:43) 12 godzin i 26 minut temu

mi sie wydaje, ze kasy powinny być, jak wszędzie, a jak ktospisze, ze bedzie musiał podnieść ceny, to chba znaczy,ze teraz bierze do kieszeni i nie płaci podatków, czyli us powinien sie za niego wziąć... Tez jestem dentysta i wcale nie czuje sie ponad prawem i uważam, ze powinnismy placic podatki normalnie...bo niby czemu mamy byc ponad reszta?? A wyzywanie innych chyba nic tu nie da...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~xxx 2010-12-11 (12:43) 12 godzin i 26 minut temu

Należy zwiększyć nabór na uczelnie medyczne, zezwalać dentystom z zagranicy na pracę w Polsce, wprowadzić dwuletnie szkoły, których absolwenci będą wykonywać część zabiegów np. wyrywanie zębów.

odpowiedz