więcej

małopolskie

NFZ oskarża stomatologów o zmowę cenową.

PAP |  dodane 2010-12-11 (02:05) 4 lata 7 dni 7 godzin i 27 minut temu
drukuj

Małopolski oddział NFZ oskarżył stomatologów o zmowę cenową i zgłosił sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - informuje "Dziennik Polski".

Chodzi o pieniądze. Małopolscy dentyści nie chcą się zgodzić na proponowane przez fundusz wyceny świadczeń. Związek Lekarzy Dentystów Pracodawców Ochrony Zdrowia zaprotestował przeciwko niekorzystnym dla nich propozycjom. W oficjalnym stanowisku dentyści zarzucili urzędnikom NFZ działanie niezgodne z prawem i nadużywanie pozycji monopolistycznej.

Małopolski NFZ uznał, że działalność zespołu ma cechy zmowy i wysłał skargę do UOKiK-u. Fundusz podkreśla, że zaplanowane przez Małopolski NFZ nakłady na świadczenia stomatologiczne na rok 2011 plasują Małopolskę w czołówce województw w kraju.


(bk)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 24 82.76%
nie 5 17.24%

Przeczytaj też

Handlarze dopalaczami są poza zasięgiem policji

dodane 2010-12-14 (03:15) 4 lata 4 dni 6 godzin i 17 minut temu

13-latek zmarł po wizycie u dentysty

dodane 2010-10-04 (17:30) 4 lata 2 miesiące 13 dni 16 godzin i 2 minuty temu

Włoski "dentysta" w Krakowie zamiast leczyć, psuł zęby

dodane 2010-09-14 (18:35) 4 lata 3 miesiące 3 dni 14 godzin i 57 minut temu

Polacy panicznie boją się dentysty?

dodane 2010-06-17 (02:10) 4 lata 6 miesięcy 1 dzień 7 godzin i 22 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (192)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~oPOrtunista 2010-12-14 (08:26) 4 lata 4 dni 1 godzinę i 6 minut temu

Podobno...
Minister Ewa Kopacz powtarza, ze musi byc przeprowadzona "komercjalizacja" Sluzby Zdrowia. Podobno POlska jest krajem z gospodarka wolnorynkowa, wiec NFZ niech nie zarzuca nikomu zmowy cenowej, tylko placi tyle ile rzada uslugodawca , lub znajdzie kogos tanszego...

odpowiedz

0
0
~dentysta 2010-12-11 (15:36) 4 lata 6 dni 17 godzin i 56 minut temu

NFZ zwraca za usunięcie zęba aż...........20 złotych,
kiedy u fryzjera płacisz za strzyżenie 30 złotych.....to gdzie tu porównanie obydwóch...?

odpowiedz

0
0
~pacjent 2010-12-11 (15:33) 4 lata 6 dni 17 godzin i 59 minut temu

dlaczego
Dlaczego ja jako pacjent nie potwierdzam własnym podpisem faktury za wykonaną usługę?Dziwny kraj dziwne obyczaje.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~zaza 2010-12-11 (15:33) 4 lata 6 dni 17 godzin i 59 minut temu

złodzieje
Lekarze zawsze kradli i będą tak robili dokąd tylko się im na to pozwoli. Może trzeba dać kolejną podwyżkę?

odpowiedz

0
0
~oko 2010-12-11 (15:07) 4 lata 6 dni 18 godzin i 25 minut temu

kiepskie usługi za wygórowane ceny
Robiłam ostatnio badania w dużej prywatnej przychodni. pracy. Kolejki tasiemcowe.Lekarze się spóźniają. Badania były tak po prostu odwalone. Prześwietlenia nie udało się zrobić, bo nie ma wcale specjalisty więc obyło się bez, Reszta byle prędko

odpowiedz

0
0
~kowal 2010-12-11 (15:03) 4 lata 6 dni 18 godzin i 29 minut temu

kowal. Usługa 150 pln prosze karte czipową-po co
Oto jest pytanie a gdzie pozaty rachuneczek,fakturka

odpowiedz

0
0
~Krycha 2010-12-11 (13:46) 4 lata 6 dni 19 godzin i 46 minut temu

NIE WIERZĘ
.... że mój dentysta nie płaci podatków . Płacę mu furę kasy , a ma mnóstwo pacjentów. Wątpię , by miał czas na pyskówki w internecie . I ktoś tak majętny miałby się chciwić na 20 % podatku ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Max 2010-12-11 (13:35) 4 lata 6 dni 19 godzin i 57 minut temu

Co takiego finansuje NFZ w stomatologi???
Plomby,leczenia kanałowe itd tylko u prywaciarza mozna zrobić o państwowym dentyscie zapomnij a ubezpieczenie k...a płacimy !!!

odpowiedz

0
0
~obs 2010-12-11 (13:32) 4 lata 6 dni 20 godzin i 1 minutę temu

Wolny dostęp do zawodu rozwiąze sprawę
-sam sprowadzę dentystów z Ukrainy lub Rosji

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~hipolit 2010-12-11 (13:27) 4 lata 6 dni 20 godzin i 5 minut temu

do kowala
Do kowala możesz pójść - jak było w przeszłości. On też wyrywa zęby. Fryzjer też się tym zajmował. Za usługę medyczną trzeba płacić i to dużo.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~wyborca 2010-12-11 (13:18) 4 lata 6 dni 20 godzin i 14 minut temu

rząd nie chce kas fiskalnych
u dentysystów i lekarzy bo wtedy wyszłoby ,ze Polak płaci niebityczne kwoty aby utrzymac się przy życiu --oprócz tych pieniedzy z naszych podatków które wsiąkaja przez NFZ. Tego systemu nie da się zreformować

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~ALEXander 2010-12-11 (13:18) 4 lata 6 dni 20 godzin i 14 minut temu

PRZYJDZIESZ
do dentysty w przychodni,gdzie gabinet mieści się pomieszczeniach państwowych o godz.nie 00.01 1 stycznia i okazuje się,że limit już wyczerpany.Tak jest ze wszystkim darmowej, konstytucyjnej, gwarantowanej służbie zdrowia.Reformy nie chcą sami lekarze ani inni,bo nie można dokładnie wyliczać koszty.Kilkanaście etatów naraz.Praca częściowo na komórkę-kilka domów a o furach nie wspomnę.

odpowiedz

0
0
~T1000 2010-12-11 (13:14) 4 lata 6 dni 20 godzin i 18 minut temu

Jaka część z pieniędzy przekazywanych do kas chorych
jest przeznaczona na leczenie?

odpowiedz

0
0
~Rumpel 2010-12-11 (13:11) 4 lata 6 dni 20 godzin i 21 minut temu

HEHE
Zdaje się że pieniędzy szuka się nie tam gdzie trzeba Ale ja nie zamierzam uczyć "masy krytycznej"głupio krzyczącej że ac wszystkim kasy fiskalne. Z kasami czy bez wpływy do budżetu się nie zmienią. Proponuję szukać oszczędności w rozbudowanej bezsensownie administracji i emerytach z 15 letnim stażem pracy - np.policja,wojsko...sam bym chętnie poszedł ...ale nie...trzeba do 65 rż pracować na ich emeryturki :)

odpowiedz

0
0
~jog 2010-12-11 (12:50) 4 lata 6 dni 20 godzin i 42 minuty temu

Kasy,TYLKO kasy
a przestaną się stawiać. Od lat chodzę prywatnie do różnych gabinetów i NIKT NIGDY nie dał mi żadnego pokwitowania za wpłaconą sumę - nieraz do 400 zl za usługi dentystyczne właśnie. A panowie adwokaci? Taksówkarze dostali kasy , a reszta to co???!!!!

odpowiedz

0
0
~fmicha 2010-12-11 (12:45) 4 lata 6 dni 20 godzin i 47 minut temu

KASY DLA LEKARZY, DENTYSTÓW, PRAWNIKÓW
Jeśli uważają że to wydatek to niech wystawiają fakturę, każdy posiada NIP i każdemu można ją wystawić. Zobaczymy po roku/dwóch ile pieniędzy przeznaczamy na dodatkowe leczenie które są nie opodatkowane. Konkuręcja jest najlepszą metodą doboru cen i jakości świadczonych usług.

odpowiedz

0
0
~Bobo 2010-12-11 (12:43) 4 lata 6 dni 20 godzin i 49 minut temu

Kasy
mi sie wydaje, ze kasy powinny być, jak wszędzie, a jak ktospisze, ze bedzie musiał podnieść ceny, to chba znaczy,ze teraz bierze do kieszeni i nie płaci podatków, czyli us powinien sie za niego wziąć... Tez jestem dentysta i wcale nie czuje sie ponad prawem i uważam, ze powinnismy placic podatki normalnie...bo niby czemu mamy byc ponad reszta?? A wyzywanie innych chyba nic tu nie da...

odpowiedz

0
0
~xxx 2010-12-11 (12:43) 4 lata 6 dni 20 godzin i 49 minut temu

Zwiększyć ilość dentystów
Należy zwiększyć nabór na uczelnie medyczne, zezwalać dentystom z zagranicy na pracę w Polsce, wprowadzić dwuletnie szkoły, których absolwenci będą wykonywać część zabiegów np. wyrywanie zębów.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Do biedakow 2010-12-11 (12:40) 4 lata 6 dni 20 godzin i 52 minuty temu

Hej biedaki
Witajcie biedacy polacy, Przedstawie ten problem w bardzo prosty, wrecz prymiwtywny sposob, tak abyscie mogli to pojac swoimi malymi mozdzkami. Otoz, nie kazdy na tym swiecie zostal stworzony do bycia robolem tj. przykladowo kopania rowow. Sa takze ludzie ktorzy zarabiaja na zycie swoim intelektem. Tacy ludzie nie rzadko spedzaja parenascie godzin dziennie "w pracy", gdyz oprocz obowiazkow stricte pracowniczych, maja takze kupe zadan z tym zwiazanych ktore musza wykonywac w swoim "wolnym" czasie w domu, maja tez szkolenia podnoszace kwalifikacje etc. Taki zwykly robol ktory sie tutaj udziela, pracuje od 8 do 16 za 1317 zl brutto, i uwaza ze nikt nie ma prawa zarabiac wiecej niz on. Podsumowujac, nie zazdroscic innym ze zarabiaja, trzeba bylo sie szkolic 6 lat + 4 specjalizacji, albo 5+3,5 w wypadku prawnikow i wtedy byscie mogli zarabiac te mityczne kokosy..

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Do biedakow 2010-12-11 (12:39) 4 lata 6 dni 20 godzin i 53 minuty temu

Hej biedaki
Witajcie biedacy polacy, Przedstawie ten problem w bardzo prosty, wrecz prymiwtywny sposob, tak abyscie mogli to pojac swoimi malymi mozdzkami. Otoz, nie kazdy na tym swiecie zostal stworzony do bycia robolem tj. przykladowo kopania rowow. Sa takze ludzie ktorzy zarabiaja na zycie swoim intelektem. Tacy ludzie nie rzadko spedzaja parenascie godzin dziennie "w pracy", gdyz oprocz obowiazkow stricte pracowniczych, maja takze kupe zadan z tym zwiazanych ktore musza wykonywac w swoim "wolnym" czasie w domu, maja tez szkolenia podnoszace kwalifikacje etc. Taki zwykly robol ktory sie tutaj udziela, pracuje od 8 do 16 za 1317 zl brutto, i uwaza ze nikt nie ma prawa zarabiac wiecej niz on. Podsumowujac, nie zazdroscic innym ze zarabiaja, trzeba bylo sie szkolic 6 lat + 4 specjalizacji, albo 5+3,5 w wypadku prawnikow i wtedy byscie mogli zarabiac te mityczne kokosy..

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 21 godzin i 32 minuty temu

materiał wideo
materiał wideo

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 21 godzin i 2 minuty temu

UE zaostrzy sankcje wobec Krymu
dodane 2014-12-17 (11:00) 22 godziny i 32 minuty temu

Zarzut zabójstwa dla mężczyzny, który podpalił pracownice GOPS
dodane 2014-12-17 (10:50) 22 godziny i 42 minuty temu

W autobusach i tramwajach pojawią się "tajemniczy klienci"
dodane 2014-12-17 (12:27) 21 godzin i 5 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 27224