więcej

małopolskie

NFZ oskarża stomatologów o zmowę cenową.

PAP |  dodane 2010-12-11 (02:05) 3 lata 10 miesięcy 13 dni 9 godzin i 24 minuty temu
drukuj

Małopolski oddział NFZ oskarżył stomatologów o zmowę cenową i zgłosił sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - informuje "Dziennik Polski".

Chodzi o pieniądze. Małopolscy dentyści nie chcą się zgodzić na proponowane przez fundusz wyceny świadczeń. Związek Lekarzy Dentystów Pracodawców Ochrony Zdrowia zaprotestował przeciwko niekorzystnym dla nich propozycjom. W oficjalnym stanowisku dentyści zarzucili urzędnikom NFZ działanie niezgodne z prawem i nadużywanie pozycji monopolistycznej.

Małopolski NFZ uznał, że działalność zespołu ma cechy zmowy i wysłał skargę do UOKiK-u. Fundusz podkreśla, że zaplanowane przez Małopolski NFZ nakłady na świadczenia stomatologiczne na rok 2011 plasują Małopolskę w czołówce województw w kraju.


(bk)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 24 82.76%
nie 5 17.24%

Przeczytaj też

Handlarze dopalaczami są poza zasięgiem policji

dodane 2010-12-14 (03:15) 3 lata 10 miesięcy 10 dni 8 godzin i 14 minut temu

13-latek zmarł po wizycie u dentysty

dodane 2010-10-04 (17:30) 4 lata 19 dni 17 godzin i 59 minut temu

Włoski "dentysta" w Krakowie zamiast leczyć, psuł zęby

dodane 2010-09-14 (18:35) 4 lata 1 miesiąc 9 dni 16 godzin i 54 minuty temu

Polacy panicznie boją się dentysty?

dodane 2010-06-17 (02:10) 4 lata 4 miesiące 7 dni 9 godzin i 19 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (192)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~obs 2010-12-11 (13:32) 3 lata 10 miesięcy 12 dni 21 godzin i 57 minut temu

Wolny dostęp do zawodu rozwiąze sprawę
-sam sprowadzę dentystów z Ukrainy lub Rosji

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Do biedakow 2010-12-11 (12:38) 3 lata 10 miesięcy 12 dni 22 godziny i 51 minut temu

Hej biedaki
Witajcie biedacy polacy, Przedstawie ten problem w bardzo prosty, wrecz prymiwtywny sposob, tak abyscie mogli to pojac swoimi malymi mozdzkami. Otoz, nie kazdy na tym swiecie zostal stworzony do bycia robolem tj. przykladowo kopania rowow. Sa takze ludzie ktorzy zarabiaja na zycie swoim intelektem. Tacy ludzie nie rzadko spedzaja parenascie godzin dziennie "w pracy", gdyz oprocz obowiazkow stricte pracowniczych, maja takze kupe zadan z tym zwiazanych ktore musza wykonywac w swoim "wolnym" czasie w domu, maja tez szkolenia podnoszace kwalifikacje etc. Taki zwykly robol ktory sie tutaj udziela, pracuje od 8 do 16 za 1317 zl brutto, i uwaza ze nikt nie ma prawa zarabiac wiecej niz on. Podsumowujac, nie zazdroscic innym ze zarabiaja, trzeba bylo sie szkolic 6 lat + 4 specjalizacji, albo 5+3,5 w wypadku prawnikow i wtedy byscie mogli zarabiac te mityczne kokosy..

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~obywatel tego kraju 2010-12-11 (10:01) 3 lata 10 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 28 minut temu

KASY
Proszę o wprowadzenie kas fiskalnych do wszystkich gabinetów lekarskich ,przecież to jest czarna strefa za którą płaci biedny obywatel !!!!!!!

odpowiedz

pokaż 32 ukryte odpowiedzi

0
0
~oPOrtunista 2010-12-14 (08:26) 3 lata 10 miesięcy 10 dni 3 godziny i 3 minuty temu

Podobno...
Minister Ewa Kopacz powtarza, ze musi byc przeprowadzona "komercjalizacja" Sluzby Zdrowia. Podobno POlska jest krajem z gospodarka wolnorynkowa, wiec NFZ niech nie zarzuca nikomu zmowy cenowej, tylko placi tyle ile rzada uslugodawca , lub znajdzie kogos tanszego...

odpowiedz

0
0
~Do biedakow 2010-12-11 (12:40) 3 lata 10 miesięcy 12 dni 22 godziny i 49 minut temu

Hej biedaki
Witajcie biedacy polacy, Przedstawie ten problem w bardzo prosty, wrecz prymiwtywny sposob, tak abyscie mogli to pojac swoimi malymi mozdzkami. Otoz, nie kazdy na tym swiecie zostal stworzony do bycia robolem tj. przykladowo kopania rowow. Sa takze ludzie ktorzy zarabiaja na zycie swoim intelektem. Tacy ludzie nie rzadko spedzaja parenascie godzin dziennie "w pracy", gdyz oprocz obowiazkow stricte pracowniczych, maja takze kupe zadan z tym zwiazanych ktore musza wykonywac w swoim "wolnym" czasie w domu, maja tez szkolenia podnoszace kwalifikacje etc. Taki zwykly robol ktory sie tutaj udziela, pracuje od 8 do 16 za 1317 zl brutto, i uwaza ze nikt nie ma prawa zarabiac wiecej niz on. Podsumowujac, nie zazdroscic innym ze zarabiaja, trzeba bylo sie szkolic 6 lat + 4 specjalizacji, albo 5+3,5 w wypadku prawnikow i wtedy byscie mogli zarabiac te mityczne kokosy..

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
0
52.256406,21.017175 2010-12-11 (09:37) 3 lata 10 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 52 minuty temu

ktoś dostrzegł że wychowaliśmy sobie kastę lekarzy
którzy niepoddających się solidarności środowiska poddają ostracyzmowi. Człowiek od egzaminów na studia do zakończenia kariery zawodowej jest w środowisku które ma bardzo mocne połączenia nieformalne, a fakt że mają do czynienia z osłabionymi jednostkami wymagającymi natychmiastowej interwencji powoduje że konkurencja i nieskrępowany wybór mają naturalne ograniczenia. Jedyne rozwiązanie to zwiekszenie liczby kształconych lekarzy na wszystkich kierunkach, wtedy naturalna konkurencja murowana, a przy tym niskie ceny usług i ewentualny eksport wykształconych pracowników.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Krycha 2010-12-11 (13:46) 3 lata 10 miesięcy 12 dni 21 godzin i 43 minuty temu

NIE WIERZĘ
.... że mój dentysta nie płaci podatków . Płacę mu furę kasy , a ma mnóstwo pacjentów. Wątpię , by miał czas na pyskówki w internecie . I ktoś tak majętny miałby się chciwić na 20 % podatku ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~pacjent 2010-12-11 (15:33) 3 lata 10 miesięcy 12 dni 19 godzin i 56 minut temu

dlaczego
Dlaczego ja jako pacjent nie potwierdzam własnym podpisem faktury za wykonaną usługę?Dziwny kraj dziwne obyczaje.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~wyborca 2010-12-11 (13:18) 3 lata 10 miesięcy 12 dni 22 godziny i 11 minut temu

rząd nie chce kas fiskalnych
u dentysystów i lekarzy bo wtedy wyszłoby ,ze Polak płaci niebityczne kwoty aby utrzymac się przy życiu --oprócz tych pieniedzy z naszych podatków które wsiąkaja przez NFZ. Tego systemu nie da się zreformować

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~dentysta 2010-12-11 (15:36) 3 lata 10 miesięcy 12 dni 19 godzin i 53 minuty temu

NFZ zwraca za usunięcie zęba aż...........20 złotych,
kiedy u fryzjera płacisz za strzyżenie 30 złotych.....to gdzie tu porównanie obydwóch...?

odpowiedz

0
0
~zaza 2010-12-11 (15:33) 3 lata 10 miesięcy 12 dni 19 godzin i 56 minut temu

złodzieje
Lekarze zawsze kradli i będą tak robili dokąd tylko się im na to pozwoli. Może trzeba dać kolejną podwyżkę?

odpowiedz

0
0
~oko 2010-12-11 (15:07) 3 lata 10 miesięcy 12 dni 20 godzin i 22 minuty temu

kiepskie usługi za wygórowane ceny
Robiłam ostatnio badania w dużej prywatnej przychodni. pracy. Kolejki tasiemcowe.Lekarze się spóźniają. Badania były tak po prostu odwalone. Prześwietlenia nie udało się zrobić, bo nie ma wcale specjalisty więc obyło się bez, Reszta byle prędko

odpowiedz

0
0
~kowal 2010-12-11 (15:03) 3 lata 10 miesięcy 12 dni 20 godzin i 26 minut temu

kowal. Usługa 150 pln prosze karte czipową-po co
Oto jest pytanie a gdzie pozaty rachuneczek,fakturka

odpowiedz

0
0
~hipolit 2010-12-11 (13:27) 3 lata 10 miesięcy 12 dni 22 godziny i 2 minuty temu

do kowala
Do kowala możesz pójść - jak było w przeszłości. On też wyrywa zęby. Fryzjer też się tym zajmował. Za usługę medyczną trzeba płacić i to dużo.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
ktosiek68 2010-12-11 (09:46) 3 lata 10 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 43 minuty temu

A CO SĄDZICIE O KONKURENCJI W TELEFONII KOMÓRKOWEJ ??????
NA BIAŁORUSI VELCOM vs MTS - NA MIEJSCU - 0,03 $ ZA MINUTĘ , NA ZACHÓD - 0,42 $ ZA MINUTĘ, SMS,MMS CAŁY ŚWIAT - 0,04 $. JEST KONKURENCJA ???????

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Max 2010-12-11 (13:35) 3 lata 10 miesięcy 12 dni 21 godzin i 54 minuty temu

Co takiego finansuje NFZ w stomatologi???
Plomby,leczenia kanałowe itd tylko u prywaciarza mozna zrobić o państwowym dentyscie zapomnij a ubezpieczenie k...a płacimy !!!

odpowiedz

0
0
~ALEXander 2010-12-11 (13:18) 3 lata 10 miesięcy 12 dni 22 godziny i 11 minut temu

PRZYJDZIESZ
do dentysty w przychodni,gdzie gabinet mieści się pomieszczeniach państwowych o godz.nie 00.01 1 stycznia i okazuje się,że limit już wyczerpany.Tak jest ze wszystkim darmowej, konstytucyjnej, gwarantowanej służbie zdrowia.Reformy nie chcą sami lekarze ani inni,bo nie można dokładnie wyliczać koszty.Kilkanaście etatów naraz.Praca częściowo na komórkę-kilka domów a o furach nie wspomnę.

odpowiedz

0
0
~T1000 2010-12-11 (13:14) 3 lata 10 miesięcy 12 dni 22 godziny i 15 minut temu

Jaka część z pieniędzy przekazywanych do kas chorych
jest przeznaczona na leczenie?

odpowiedz

0
0
~Rumpel 2010-12-11 (13:11) 3 lata 10 miesięcy 12 dni 22 godziny i 18 minut temu

HEHE
Zdaje się że pieniędzy szuka się nie tam gdzie trzeba Ale ja nie zamierzam uczyć "masy krytycznej"głupio krzyczącej że ac wszystkim kasy fiskalne. Z kasami czy bez wpływy do budżetu się nie zmienią. Proponuję szukać oszczędności w rozbudowanej bezsensownie administracji i emerytach z 15 letnim stażem pracy - np.policja,wojsko...sam bym chętnie poszedł ...ale nie...trzeba do 65 rż pracować na ich emeryturki :)

odpowiedz

0
0
~nero 2010-12-11 (09:26) 3 lata 10 miesięcy 13 dni 2 godziny i 3 minuty temu

Najpotężniejsza szara strefa
To lekarze no i oczywiście prawnicy wszelkiej maści .Ci ostatni to najwiękisze przekretasy i to w majestacie prawa. Myślą jak Temida ma zawiązane oczy to już nikt niczego nie widzi .

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 3 godziny i 54 minuty temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 5 godzin i 5 minut temu

Aleksander Kwaśniewski: Radosław Sikorski chlapnął
dodane 2014-10-24 (08:34) 2 godziny i 55 minut temu

Odwołane poszukiwania obcego okrętu na Bałtyku
dodane 2014-10-24 (08:55) 2 godziny i 34 minuty temu

W wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach zginęli dziennikarze
dodane 2014-10-24 (06:26) 5 godzin i 3 minuty temu

Skandaliczny konkurs na Miss Hitler
dodane 2014-10-24 (05:46) 5 godzin i 43 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.