Strona główna serwisu
Młodzi lekarze masowo wyjeżdżają z kraju

Młodzi lekarze masowo wyjeżdżają z kraju

• Jak wynika z danych Najwyższej Izby Kontroli, ponad 50 procent absolwentów medycyny wyjeżdża za granicę
• W Polsce mają złe warunki pracy, niesatysfakcjonujące programy specjalizacyjne i ograniczony dostęp do "nauki zabiegów" - alarmuje "Gazeta Polska Codziennie"
A sytuacja może się jeszcze pogarszać, ponieważ rynki w USA, Kanadzie, Australii czy Nowej Zelandii stają się dla naszych lekarzy coraz bardziej atrakcyjne - ostrzega dr Maciej Hamankiewicz z Naczelnej Izby Lekarskiej.

Jednocześnie w kraju coraz bardziej zaczyna doskwierać niedobór kadry medycznej, a grupa zawodowa jest coraz starsza. - W 2006 r. lekarze po 65. r. życia stanowili 18 proc., w 2012 r. - już ponad 20 proc. - podaje gazeta.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany legislacyjne, które mają poszerzyć dostępność szkoleń specjalizacyjnych dla młodych lekarzy - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie".
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (153)
Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
157
~ech 2016-01-22 (11:18) 13 godzin i 5 minut temu

A co się dziwić: na stażu podstawowa pensja to 1400 zł, na specjalizacji przez 2 lata pracy 2220, a przez kolejne 4 lata ok. 2500 zł na rękę za etat - i to mówimy o ludziach w wieku 27-35 lat! Chcących założyć rodziny i normalnie żyć. Zarobki 13,5 zł na godzinę dla lekarza to jak chluśnięcie w twarz

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
132
~pis-arek 2016-01-22 (12:00) 12 godzin i 23 minut temu

To wprowadźcie również odpłatność za filologie, historię, gospodarkę przestrzenną, wszelką pedagogikę bo ci absolwenci również nie pracują w zawodzie lecz w Biedronce lub zwiewają gie pieprz rośnie byle dalej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
108
~elsa 2016-01-22 (11:43) 12 godzin i 40 minut temu

dlaczego tylko medyczne studia powinny byc platne? Nie jestem lekarzem i w sumie lekarzy nie lubie za ich podejscie do pacjenta, ale dlaczego tylko oni mieliby placic za studia? ich wyksztalcenie moze i jest najbardziej kosztowne, ale studia inzyniera tez sa kosztowne (zajecia laboratoryjne, zajecia praktyczne itp). Wiec gdyby w Polsce mial zaczac dzialac system studiow platnych, w przypadku wyjazdu za granice od razu po studiach, musialby on objac wszytskich studentow, bez wzgledu na kierunek i rodzaj uczelni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji