więcej

Matki I kwartału walczą o dłuższy macierzyński .

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-03-16 (04:35) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 6 godzin i 22 minuty temu
drukuj


Matki I kwartału walczą o dłuższy macierzyński
opinie
Pierwszy kwartał tego roku się już kończy i kobiety, które urodzą w poniedziałek lub później będą mieć rok płatnego urlopu rodzicielskiego, "matki I kwartału" nie składają broni - informuje "Rzeczpospolita".

Mamy, które urodziły na początku tego roku, coraz mniej wierzą, że uda im się wywalczyć przywileje na drodze prawnej. Co więcej, tegoroczne matki obawiają się nawet, że planowane przepisy nie wejdą w życie w tym roku, bo projekt do tej pory nie wyszedł z resortu pracy.

- Kończymy pracę nad ostateczną wersją projektu, w którym uwzględniliśmy część uwag partnerów społecznych i innych resortów - mówi Janusz Sejmej, rzecznik prasowy ministra pracy. Przyznaje też, że wśród tych zmian nie ma mowy o rozszerzeniu grupy uprzywilejowanych na "matki I kwartału".

Mając poczucie, że może nie udać im się wyjść z tej walki zwycięsko, kobiety z wyznaczonym terminem porodu przed 17 marca robią wszystko, by urodzić jak najpóźniej.

Niektóre pacjentki namawiają swoich lekarzy do przesunięcia terminu planowanego cesarskiego cięcia, które z reguły przeprowadza się w 39 tygodniu ciąży. Lekarze podkreślają, że jeśli matka próbuje opóźnić poród, jej stan powinien być cały czas monitorowany.

Dzieci, które urodzą się 18 marca i później będą mogły spędzić więcej czasu z mamą! Wszystko za sprawą dłuższego urlopu macierzyńskiego. Z tej okazji chcielibyśmy przygotować specjalną galerię WP.PL. Potrzebujemy jednak Twojej pomocy! Jeżeli Twoje dziecko urodzi się pierwszego dnia szczęśliwego terminu, czyli 18 marca, prześlij nam jego zdjęcie i zdjęcie opaski na rączce z datą i godziną narodzin. Najlepsze fotografie opublikujemy! Wyślij nam zdjęcia lub film!

(ah, msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 17 62.96%
nie 10 37.04%

Przeczytaj też

Kobieta, której przeszczepiono 5 organów, urodziła zdrowe dziecko

dodane 2013-03-14 (19:25) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 15 godzin i 32 minuty temu

Nieletnia Romka nie wiedziała, że jest w ciąży

dodane 2013-03-13 (09:59) 1 rok 9 miesięcy 9 dni i 58 minut temu

Szokujące doniesienia: rodzą dzieci dla pieniędzy z opieki społecznej lub becikowego

dodane 2013-03-11 (07:34) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 3 godziny i 23 minuty temu

Instynkt macierzyński nie istnieje?

dodane 2013-02-13 (07:26) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 3 godziny i 31 minut temu

PiS i SP złożyły projekty wydłużające urlopy tzw. matek pierwszego kwartału

dodane 2013-01-18 (13:35) 1 rok 11 miesięcy 3 dni 21 godzin i 22 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (65)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

18
2
~pracownik zus 2013-03-16 (06:47) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 4 godziny i 10 minut temu

jeszcze żadna ustawa nie jest podpisana i najprawdopodobniej nie będzie! Nie łudzić się! To kolejne kłamstwo powtarzane przez pro reżimowe media.

odpowiedz

15
0
~xxx15 2013-03-16 (08:26) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 2 godziny i 31 minut temu

Gdyby to chodziło o przyznanie sobie premii,to już by o tym zapomnieli.Ale coś dobrego zrobić dla innych,to dla większości jest już poza ich możliwościami intelektualnymi.

odpowiedz

18
3
~basia 2013-03-16 (07:27) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 3 godziny i 30 minut temu

to nie jest sprawiedliwe zeby kobiety ktore urodzily dzieci wczwsniej nie mogly miec dluzszego urlopu zarzadzenie powinno wejsc w zycie od stycznia

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

14
0
~normalna 2013-03-16 (07:51) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 3 godziny i 6 minut temu

Wczoraj spotkałam ojca maleństwa które miało się urodzić 19. Kubuś urodził się tydzień temu przez cesarkę, bo tak naprawdę nikt normalny nie będzie ryzykował życiem i zdrowiem swojego dziecka.

odpowiedz

11
0
~bob 2013-03-16 (10:06) 1 rok 9 miesięcy 6 dni i 51 minut temu

Wszystkie matki które urodziły w 2013 roku powinni zachować łożyska i jak się ociepli pojechać do wawy i nimi obrzucić ustawodawców.

odpowiedz

12
1
~andy 2013-03-16 (07:30) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 3 godziny i 27 minut temu

tylko kretyn mógł wymyśleć opcję od drugiego kwartału, gdzie tu jest obywatelskie państwo panie Tusk ?, swoją drogą czy pan chociaż wie co to znaczy obywatelskie państwo ?

odpowiedz

10
0
~tytusAD 2013-03-16 (09:22) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 35 minut temu

Czy jest choć jedna ustawa za panowania PO ,która czyni życie ludzi lepszym, prostszym, łatwiejszym . NIC !!!!!!!!!!!!!!!! Kłody i zaglądanie do naszego portfela nie mogę w to uwierzyć że to mogą być nasi rodacy .

odpowiedz

7
0
~kama 2013-03-16 (10:02) 1 rok 9 miesięcy 6 dni i 55 minut temu

ustawa powinna wejsc o nowego roku a nie od 40 MAJA!!!!!!!! co za rząd który juz dzieli dzieci od ----i od 18 marca!!!!!!! BECIKOWE ZABIERAJĄ EMERYTURY GŁODOWE A ,,ONI NAGRODY ZA CIEŻKĄ PRACĘ SOBIE PRZYZNAJĄ.,, TO KOBIETY CIĘŻKO PRACUJĄ NA URLOPACH MACIERZYŃSKIM I WYCHOWAWCZYM -PO NOCACCH DZIECKO NIE ŚPI BO SIĘ BOI ŻE RZĄD P TUSKA ZABIERA MU KASĘ NA PIELUCHY I CHCE WYSŁAĆ DO ŻŁOBA --WSTD !!!!!!!!!!!!

odpowiedz

8
1
~tw64 2013-03-16 (09:23) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 34 minuty temu

Z braku znamion przestępstwa warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa z zawiadomienia Ruchu Palikota w związku z wypowiedziami posłanki PiS, prof. Krystyny Pawłowicz dotyczącymi homoseksualistów i posłanki RP Anny Grodzkiej.

odpowiedz

8
1
~wasz odmieniec 2013-03-16 (07:32) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 3 godziny i 25 minut temu

Co was dzieci obchodzą jak wy rzekomo sami na swoje emerytury pracujecie? Sami mówicie, że na jednego emeryta pracuje 4 pracujących, ale przy grożącym nam niżu będzie pracowała jedna osoba, co was to może obchodzić jak rzekomo wy sami na swoje emerytury pracujecie? Może być tylko jedna możliwość, że to nie wy sami na emeryturę pracujecie tylko tak jak ja twierdzę, że to dzieci wam muszą emeryturę zapewnić, ale jak to tumanom wyjaśnić? Jak tumany to zrozumieją to dziecko waszej pomocy nie będzie potrzebowało?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
0
~Genek 2013-03-16 (08:25) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 2 godziny i 32 minuty temu

Dziwne te terminy.Nie znam się na tym i nie śledziłem tego tematu,ale dlaczego akurat wprowadzono tą datę?

odpowiedz

4
0
~dwa 2013-03-16 (09:21) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 36 minut temu

niech rząd weźmie się matki przyszłe które pracują na umowach śmieciowych! !!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

4
0
~matka 2013-03-16 (09:20) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 37 minut temu

pracuje na umowie śmieciowej.Jestem w 3miesiącu ciąży i ja nic nie mam...

odpowiedz

4
0
~olek 2013-03-16 (09:01) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 56 minut temu

to jest hańba, o wieku emerytalnym wszedł przepis piorunem a jak cos nalezy sie od Tuska to poczekaj

odpowiedz

14
10
~Majka 2013-03-16 (07:56) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 3 godziny i 1 minutę temu

Głupie baby, jaki pracodawca będzie chciał zatrudnić kobiety, które przez rok będą poza pracą, czyli będą zajmować miejsce i jeszcze pobierać za to wynagrodzenie? A co z kobietami pracującymi na umowach śmieciowych? Przecież one nie mają żadnych praw - ani urlopu macierzyńskiego, ani zwykłego urlopu, ani nawet nie mogą iść na zwolnienie lekarskie, a przypominam, że tak sponiewieranych ludzi w POlsce jest aż 27%! Czy nie lepszym rozwiązaniem, jest płacić ludziom godziwe wynagrodzenie, za które będą mogli sami o siebie się zatroszczyć, mieć wybór, czy dzieckiem będzie zajmować się np. babcia, opiekunka, ojciec, wtedy matka mogłaby sama podjąć decyzję, którą z dróg wybiera, a tak to tylko zwiększy to bezrobocie wśród kobiet i tak już jedno z najwyższych w Europie!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

5
2
~ewa 2013-03-16 (08:55) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 2 godziny i 2 minuty temu

to naprawdę przykre że rząd nie traktuje jednakowo matek i przede wszystkim dzieci

odpowiedz

2
0
~cc 2013-03-16 (09:51) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 6 minut temu

co na to anna g ....????

odpowiedz

12
10
~ya 2013-03-16 (09:30) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 27 minut temu

Chryste - ktoś zawsze będzie poszkodowany Gdyby przepisy weszły w życie od 1 stycznia to te co urodziłyby w grudniu też by były pokrzywdzone Ale trzeba przyjąć jakiś termin Z całego serca nienawidzę tego rządu ale akurat tą sprawę jestem w stanie zrozumieć Ustawy wchodzą w życie z danym dniem i tyle

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
0
~mlody_ojciec 2013-03-16 (09:16) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 41 minut temu

"Co więcej, tegoroczne matki obawiają się nawet, że planowane przepisy nie wejdą w życie w tym roku, bo projekt do tej pory nie wyszedł z resortu" Nie ma się co podniecać to kolejna wirtualna obietnica, nagłośniona przez media a która nie opuściła stadium projektu. Idealna propaganda - nie dać nic a wszyscy już się cieszą i dziękują...

odpowiedz

5
3
~POŁOŻNA 2013-03-16 (09:10) 1 rok 9 miesięcy 6 dni 1 godzinę i 47 minut temu

Niech zaciskają uda, nie zęby.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Na Ukrainie trwają rozmowy Petra Poroszenki z Aleksandrem Łukaszenką
dodane 2014-12-21 (16:15) 18 godzin i 42 minuty temu

Ewa Kopacz do weteranów: służycie Polsce i światu
dodane 2014-12-21 (15:00) 19 godzin i 57 minut temu

Ostatnie przygotowania do startu rakiety nośnej Angara-A5 w Rosji
dodane 2014-12-21 (16:25) 18 godzin i 32 minuty temu

Donald Tusk otworzył dom dziecka w Odporyszowie koło Tarnowa
dodane 2014-12-21 (15:35) 19 godzin i 22 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 31605