Strona główna serwisu
Bartosz Lewicki

oprac.Bartosz Lewicki

Matka Zbigniewa Ziobry: mam żal do Zbyszka

Matka Zbigniewa Ziobry: mam żal do Zbyszka

Mam wyrzuty sumienia, że uwierzyłam lekarzom, a nie uwierzyłam własnemu mężowi, gdy mówił do mnie: "Krysiu, ja umieram" - mówi Krystyna Kornicka-Ziobro, matka ministra sprawiedliwości, w opublikowanym w Dzienniku.pl fragmencie rozmowy z Magdaleną Rigamonti. Jak dodaje w tej sprawie ma też żal do syna.
Krystyna Kornicka-Ziobro podczas jednej z rozpraw w procesie lekarzy oskarżonych ws. śmierci Jerzego Ziobry Krystyna Kornicka-Ziobro podczas jednej z rozpraw w procesie lekarzy oskarżonych ws. śmierci Jerzego Ziobry ()
W rozmowie z Magdaleną Rigamonti Krystyna Kornicka-Ziobro opowiada, że sprawa śmierci jej męża i ojca obecnego ministra sprawiedliwości "zrobiła się niestety polityczna, a polityczną być nie powinna".

Kilka zdań wcześniej pada jednak zdanie, że w 2006 roku, jej syn - wówczas również sprawujący urząd ministra sprawiedliwości - "miał możliwość nakazania przeniesienia sprawy do innej prokuratury", ale tego nie zrobił. - Nie chciał się w tę sprawę angażować. Sama jeździłam na wszystkie przesłuchania - mówi Kornicka-Ziobro.

Pada pytanie o koszta procesu. Gdyby sprawa okazała się przegrana dla rodziny, koszt opinii biegłych wyniósłby ponad 400 tys. zł. - Pani syn tak zmienił prawo, że teraz takimi kosztami jest obciążony Skarb Państwa - pyta Magdalena Rigamonti.


- Nieprawda - odpowiada na to matka ministra. - Ta zmiana dotyczy jedynie spraw z oskarżenia prywatnego. Dzięki temu ludzie, którzy w sądach dochodzą swoich praw jako oskarżyciele posiłkowi, nie są narażeni, tak jak ja, na szantaż z powodu ogromnych kosztów opinii biegłych. Natomiast w mojej sprawie występuje prokurator z urzędu, co czyni ją publiczną. Mnie nowe prawo nie obejmuje, więc kłamstwem jest, że syn wpłynął na zmianę prawa w związku z tą sprawą - odpowiada Krystyna Kornicka-Ziobro.

Zobacz na Dziennik.pl: Krystyna Kornicka-Ziobro: Mam żal do Zbyszka
Dziennik.pl

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (346)
Nie zgadzam się z opinią
235
Zgadzam się z opinią
2377
~Jolla 2017-02-16 (21:36) 17 godzin i 56 minut temu

Prywata na państwowym urzędzie. A innych się za to krytykuje?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
247
Zgadzam się z opinią
2186
~ccc 2017-02-16 (21:30) 18 godzin i 2 minuty temu

kobieto daj już spokój

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
166
Zgadzam się z opinią
2088
~qq 2017-02-16 (21:31) 18 godzin i 1 minutę temu

Jak znam życie , to na pewno nic nie zapłaci

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8