więcej

Mariusz Trynkiewicz wychodzi na wolność. Jest decyzja .

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP, WP.PL, TVN, RMF FM |  aktualizacja 2014-02-06 (19:52) 9 miesięcy 16 dni 10 godzin i 51 minut temu
drukuj

Mariusz Trynkiewicz 11 lutego może wyjść z więzienia, ale ma być objęty działaniami operacyjno-rozpoznawczymi i nie może opuszczać kraju - wynika z decyzji sądu w Rzeszowie, którą ujawnił minister sprawiedliwości Marek Biernacki. Według symulacji Ministerstwa Sprawiedliwości, okres postępowania sądowego (od odwołania do momentu wydania prawomocnego wyroku) w sprawie Mariusza Trynkiewicza może potrwać pół roku – informują Fakty TVN.


Przeczytaj w serwisie NaSygnale.pl:
Strażnik więzienny wyznaje: tak pilnowaliśmy Trynkiewicza


Biernacki uczestniczył w posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości i w jej trakcie przekazano mu informację o rozpatrzeniu przez sąd w Rzeszowie wniosku o zabezpieczenie, złożonego w sprawie Trynkiewicza, by pozostał on w izolacji do czasu uprawomocnienia się ewentualnej decyzji sądu, uznającej go za osobę niebezpieczną.

Dzisiejsza decyzja ws. wniosku o zabezpieczenie nie jest jeszcze prawomocna, ale w przypadku jej utrzymania Trynkiewicz 11 lutego mógłby opuścić zakład karny. Wprawdzie dzień wcześniej 10 lutego rzeszowski sąd okręgowy ma podjąć decyzję ws. ewentualnej izolacji Trynkiewicza, ale to postanowienie 11 lutego nie będzie jeszcze prawomocne. Nawet w przypadku decyzji sądu o izolacji Trynkiewicza - do czasu jej uprawomocnienia - będzie on tymczasowo przebywał na wolności, choć objęty dozorem.

Dlatego kierownictwo zakładu karnego, w którym przebywa Trynkiewicz, chciało, aby od 11 lutego, po zakończeniu odbywania kary, został on w ramach zabezpieczenia umieszczony w zamkniętym ośrodku, aż do ewentualnej prawomocnej decyzji sądu ws. umieszczenia go w ośrodku terapii dla osób z zaburzeniami w Gostyninie.

Podsłuch i obserwacja Trynkiewicza

Jak poinformował minister, sąd postanowił jednak, że w ramach zabezpieczenia wystarczający jest zakaz opuszczania kraju i obowiązek zawiadamiania policji o każdej zmianie miejsca pobytu. Ponadto, policja ma zgodę sądu na objęcie Trynkiewicza czynnościami operacyjno-rozpoznawczymi (to m.in. podsłuch lub obserwacja). Decyzja jest nieprawomocna i może być zaskarżona do wyższej instancji.

Biernacki powiedział następnie dziennikarzom, że decyzja sądu oznacza zmianę formy zabezpieczenia. - Decyzja zapadnie dopiero w poniedziałek. Dzisiejsze orzeczenie sądu dotyczy tylko naszych wniosków o zabezpieczenie w poczet prowadzonego postępowania. (...) Sąd zmienił formę zabezpieczenia do czasu prawomocnego postępowania - powiedział Biernacki na zwołanej konferencji prasowej w sejmie. Dodał, że sprawa nie jest zamknięta, a dopiero się rozpoczyna. - Postępowanie się nie skończyło. I ministerstwo pracuje nad tymi rozwiązaniami, i służba więzienna - mówił.

10 lutego sąd ma rozpatrywać wcześniejszy wniosek dyrektora więzienia o uznanie Trynkiewicza za osobę z zaburzeniami psychicznymi, stwarzającą zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. Dzień później skazanemu kończy się 25-letnia kara pozbawienia wolności.

Biernacki przypomniał, że sąd, rozpatrując ten główny wniosek, może wypuścić skazanego, może skierować go pod dozór policyjny lub skierować do ośrodka terapii w Gostyninie. Podkreślił, że tę decyzję sąd musi dopiero podjąć, zaś w czwartek zadecydował jedynie o zabezpieczeniu.

O drugim wniosku, by Trynkiewicz pozostał w izolacji do czasu uprawomocnienia się decyzji sądu uznającej go za osobę zagrażającą bezpieczeństwu innych, poinformowała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Rzeszowie Marzena Ossolińska-Plęs.

Również ten wniosek o czasową izolację złożył dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie, gdzie mężczyzna odbywa karę. Gdyby sąd go uwzględnił, Trynkiewicz po odbyciu kary 25 lat pozbawiania wolności i opuszczeniu więzienia 11 lutego, zostałby czasowo umieszczony w Krajowym Ośrodku Terapii Zachowań Dyssocjalnych w Gostyninie, czyli pozostał w izolacji aż do uprawomocnienia się postanowienia sądu ws. uznania go za osobę zagrażającą innym.

Jak poinformował rzecznik dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie kpt. Jarosław Wójtowicz, drugi wniosek został złożony w oparciu o artykuł 755 par.1 pkt.1 Kodeksu postępowania cywilnego.

Ile dni Trynkiewicz może spędzić na wolności?

Rzeczniczka wyjaśniła, że jeśli 10 lutego sąd uzna Trynkiewicza za osobę zagrażającą innym, będzie on miał siedem dni na złożenie wniosku o doręczenie odpisu tego postanowienia z uzasadnieniem. Później ma kolejnych 14 dni na złożenie apelacji. Dopiero po decyzji sądu apelacyjnego postanowienie sądu będzie prawomocne. Wówczas Trynkiewicz musiałby w ciągu trzech dni sam zgłosić się do ośrodka w Gostyninie. Jeśli sąd uznałby, że dobrowolnie tego nie zrobi, może zarządzić zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie go do placówki.

Rzeczniczka zapytana, czy w przypadku ewentualnego wyjazdu Trynkiewicza za granicę byłaby możliwość doprowadzenia go do ośrodka, odpowiedziała, że nie widzi takiej możliwości prawnej.

Ćwiąkalski o sprawie Trynkiewicza

Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości, pytany przez RMF FM, czy nie ma żadnych innych prawnych możliwości, aby Trynkiewicza jeszcze przetrzymywać, powiedział: "dyrektor zakładu karnego usiłował spowodować, żeby orzeczenie nieprawomocne w ramach zabezpieczenia zostało wykonane jeszcze przed jego uprawomocnieniem się. Natomiast nie ma w tym momencie żadnych środków, które pozwoliłyby na to, żeby od razu skierować Trynkiewicza do zamkniętego zakładu". - A zatem będzie pozostawał na wolności do czasu uprawomocnienia się orzeczenia, ale pod dozorem policji. Czyli policja będzie mogła kontrolować to, co robi, gdzie robi, będzie się musiał na tej policji meldować - tłumaczył.

Ćwiąkalski wątpi, by sąd 10 lutego wydał orzeczenie z klauzurą natychmiastowej wykonalności. - Byłoby to wykonanie orzeczenia przed jego uprawomocnieniem się - wyjaśnia. I dodaje: "moim zdaniem pozostaną te środki zabezpieczające, które zastosowano w tym momencie".

Jak mówił niedawno wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski, postępowanie dotyczące izolacji skazanego stwarzającego zagrożenie już po odbyciu przez niego kary, toczy się według kodeksu postępowania cywilnego. - Istnieje możliwość skorzystania z instytucji nadania wyrokowi, nawet nieprawomocnemu, rygoru natychmiastowej wykonalności, a także zabezpieczenia na czas postępowania. Są więc instytucje pozwalające doprowadzić to postępowanie do finału w taki sposób, aby apelacja nie odbywała się z wolnej stopy - tłumaczył Królikowski.

Zdaniem niektórych prawników nie jest jasne, czy w tej sprawie sąd będzie mógł skorzystać z rygoru natychmiastowej wykonalności orzeczenia, ponieważ to rozwiązanie prawne jest raczej stosowane w przypadku egzekucji świadczeń pieniężnych.

Rozprawa zaplanowana na 10 lutego odbędzie się z wyłączeniem jawności. Trynkiewicz będzie w niej uczestniczył, bo o obowiązku takim mówi ustawa o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie dla innych. Na rozprawie będzie mu towarzyszył pełnomocnik z urzędu.

Politycy wzburzeni

Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości, zamieścił post na Twitterze ws. decyzji sądu. Szybko zareagował na nią Paweł Graś.25 lat więzienia zamiast kary śmierci

Trynkiewicz to pedofil skazany w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców na karę śmierci, zamienioną potem na 25 lat więzienia. Karę najpierw odbywał w zakładzie karnym w Strzelcach Opolskich, skąd w 2012 r. trafił do więzienia w Rzeszowie na oddział dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi, w tym m.in. z zaburzeniami preferencji seksualnych.

Ustawa o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób weszła w życie 22 stycznia. Umożliwia ona na mocy decyzji sądu cywilnego zastosowanie wobec takiej osoby, już po odbyciu przez nią kary więzienia, nadzoru prewencyjnego lub leczenia w ośrodku zamkniętym utworzonym w Gostyninie. Źródła: PAP, WP.PL, Fakty TVN, RMF


(msz, ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 142 15.99%
nie 746 84.01%

Przeczytaj też

Biegli ws. Mariusza Trynkiewicza: po wyjściu na wolność może on złamać prawo

dodane 2014-02-07 (18:15) 9 miesięcy 15 dni 12 godzin i 28 minut temu

Sąd: nie wpłynął żaden nowy wniosek ws. Mariusza Trynkiewicza

dodane 2014-02-07 (10:15) 9 miesięcy 15 dni 20 godzin i 28 minut temu

Prof. Starowicz o Mariuszu Trynkiewiczu: ryzyko recydywy bez leczenia - powyżej 70 proc.

aktualizacja 2014-02-06 (15:59) 9 miesięcy 16 dni 14 godzin i 44 minuty temu

Rzeczniczka sądu w Rzeszowie: wpłynął wniosek o izolowanie Mariusza Trynkiewicza

aktualizacja 2014-02-06 (16:26) 9 miesięcy 16 dni 14 godzin i 17 minut temu

Rzecznik sądu: rozprawa Mariusza Trynkiewicza z wyłączeniem jawności

dodane 2014-02-04 (13:05) 9 miesięcy 18 dni 17 godzin i 38 minut temu

Współwięzień Mariusza Trynkiewicza: on zabił więcej dzieci

dodane 2014-02-04 (09:14) 9 miesięcy 18 dni 21 godzin i 29 minut temu

Obrońca Mariusza Trynkiewicza: opinie biegłych obszerne i szczegółowe

dodane 2014-02-03 (12:05) 9 miesięcy 19 dni 18 godzin i 38 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1417)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Men. 2014-04-17 (06:31) 7 miesięcy 6 dni i 12 minut temu

Psychoza strachu i państwo policyjne jest łatwiejsze w rządzeniu i w rozdysponowaniu naszych pieniędzy. O to w tym jednym zdaniu wyjaśnione jest o co tutaj chodzi. Wykreowanie szalonego i niebezpiecznego psychopaty.Alkaida jakoś u nas nie chce napadać to trzeba było znaleźć jakieś zagrożenie wewnętrzne.Jak zrobimy bilans zysków i strat walki z pseudo terroryzmem to okazuje się, że jesteśmy na minus. Narobimy sobie tylko wrogów a na samo dodatkowe zabezpieczenie budynków publicznych na terenie polski będziemy jeszcze płacić przez kilkadziesiąt lat po wycofaniu z misji. Już czas, aby odbyło się referendum czy jesteśmy za jakimkolwiek udziałem wojsk polskich poza granicami kraju a tym bardziej Unii. Czy chcemy nadal psuć stosunki z innymi krajami i czy nadal chcemy sobie szukać wyimaginowanych wrogów?Pod płaszcz garstki terrorystów zgarnięto wszystkich tych, którzy walczą o wolność swojego narodu z okupantem.

odpowiedz

1
0
~Men. 2014-04-17 (06:27) 7 miesięcy 6 dni i 16 minut temu

Psychoza strachu i państwo policyjne jest łatwiejsze w rządzeniu i w rozdysponowaniu naszych pieniędzy. O to w tym jednym zdaniu wyjaśnione jest o co tutaj chodzi. Wykreowanie szalonego i niebezpiecznego psychopaty zagrażającego Polakom.Alkaida jakoś u nas nie chce napadać to trzeba było znaleźć jakieś zagrożenie wewnętrzne.Taki Brunon K był dla ABW idealny.Jak zrobimy bilans zysków i strat walki z pseudo terroryzmem to okazuje się, że jesteśmy na minus. Narobimy sobie tylko wrogów a na samo dodatkowe zabezpieczenie budynków publicznych na terenie polski będziemy jeszcze płacić przez kilkadziesiąt lat po wycofaniu z misji. Już czas, aby odbyło się referendum czy jesteśmy za jakimkolwiek udziałem wojsk polskich poza granicami kraju a tym bardziej Unii. Czy chcemy nadal psuć stosunki z innymi krajami i czy nadal chcemy sobie szukać wyimaginowanych wrogów?Pod płaszcz garstki terrorystów zgarnięto wszystkich tych, którzy walczą o wolność swojego narodu z okupantem.

odpowiedz

1
0
~ILOVEPL 2014-03-28 (10:38) 7 miesięcy 25 dni 20 godzin i 5 minut temu

Dokladnie dobrze piszecie Donald zasponsoruj Trynkiewicza !!!!!!!!!!!!!!!!!! on Cie potrzebuje i napewno bedzie wdzieczny za to co dla niego zrobisz moze w zamian zaopiekuje sie Twoimi dziecmi jak bedziesz musial gdzies wyjechac jako niania napewno sie sprawdzi:D:D:D

odpowiedz

1
1
~Pietaszek 2014-03-28 (10:36) 7 miesięcy 25 dni 20 godzin i 7 minut temu

MAsakra blazenada wypuscmy tez wiezniow z Alkaidy bo przeciez odsiedzieli swoje wyroki to nic ze beda robic dalej zamachy wazne ze beda wolni a trynkiewicz powinien zamieszkac kolo Tuska moze wreszcie by zrozumial cos nie cos gdyby codziennie budzil sie z mysla ze ma wiernego kumpla ktory moze go odwiedzi!! one,,,,, two ,,,,,,,,,Donald i Come for u ,,,,,

odpowiedz

2
0
~M** 2014-03-25 (11:04) 7 miesięcy 28 dni 19 godzin i 39 minut temu

To gościu jest wolny czy nie?? Odbył swoją kare czy nie ?? Czy to jest własnie wolność w tuskolandji ??!!

odpowiedz

3
0
~andreas 2014-02-11 (11:12) 9 miesięcy 11 dni 19 godzin i 31 minut temu

Tych co takie Prawo wymyslaja trzeba leczyc psychicznie bo oni sa naprawde Niebezbieczni !!!Psychol zabil tyle dzieci a oni go Karmia i debatuja nad czym OSLY???te Debaty ile nas kosztuja ?Ciezkie Prace to jest Kara a nie on siedzi w Wiezieniu Jedzenie, spanie zadarmo i jest pilnowany zeby mu sie krzywda nie stala

odpowiedz

2
1
~sebastian 2014-02-11 (08:09) 9 miesięcy 11 dni 22 godziny i 34 minuty temu

Ja uważam że powinien zapisać się do Twojego Ruchu. Bardzo by pasował do tej całej zbieraniny tzw mieszanka wedlowska. Marszałkiem Grodzka a Trynkiewicz vice marszałkiem. Tak to nasi politycy nam zgotowali ten los.

odpowiedz

1
1
~Sąsiad ZK Załęże 2014-02-10 (21:21) 9 miesięcy 12 dni 9 godzin i 22 minuty temu

Wszyscy ulegli histerii mediów. Zanim zaczęto o nim mówić 99.99% wszystkich piszący, mówiących w mediach i w sieci nie miało zielonego pojęcia o tym gościu. O tym co zrobił i kto to jest. Dzisiaj wszyscy histeryzują pod dyktando redaktorków. Panie Biernacki...nos panu w tych kłamstwach nie mieści się w kadrze w tv. Panie naczelniku na Załężu w Rzeszowie czy Pan w to wierzy w co mówi? Na podstawie tak spłodzonej ustawy jutro zaczniecie izolować każdego niewygodnego człowieka. Bo jakiś ekspert tak zdecydował. Nie bronię Trynkiewicza...ale rzygać się chce jak patrzy się na te gierki naginające czy łamiące prawo. Wstyd ..

odpowiedz

2
1
~Zenek 2014-02-10 (19:28) 9 miesięcy 12 dni 11 godzin i 15 minut temu

Gdy wyjdzie powitajcie go tortem i szampanem , następnie dajcie mu mieszkanie i godziwą emeryturę , może się zlituje i nie będzie zabijał .

odpowiedz

4
0
~pff 2014-02-10 (08:47) 9 miesięcy 12 dni 21 godzin i 56 minut temu

pozamykajcie prawych obywateli a bandziorów na wolność wypuścić! do czego innego ten nasz kraj się nadaje...i tak jest już jedno wielkie dno..winni mają większe prawa bo są obywatelami i ludzmi! a obywatele i ludzie co płacą podatki i za marne grosze robią ,mają same długi i nie wiedzą jak od miesiąca do miesiaca związać koniec z końcem~!

odpowiedz

2
0
~zaba 2014-02-08 (20:08) 9 miesięcy 14 dni 10 godzin i 35 minut temu

Czy ktos moze mi wytlumaczyc dlaczego w Polsce nie ma kary dozywocia??? Nie miszkam w kraju od lat wiec nie moge zaskoczyc o co tu chodzi...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~nickbezgłowy 2014-02-09 (19:38) 9 miesięcy 13 dni 11 godzin i 5 minut temu

Nie powinniśmy reagować emocjami... Jak to się stało, ze nagle media zaczęły się troszczyć o bezpieczeństwo obywateli? Dlaczego nam o tym mówią? Czyżby się o nas bali? A może Trynkiewicz nie jest już taki niebezpieczny?

odpowiedz

4
0
~Anka 2014-02-08 (20:01) 9 miesięcy 14 dni 10 godzin i 42 minuty temu

Wielu ludzi, w tym dziennikarzy, wyraża obawy,że Mariusz Trynkiewicz będzie zabijał po wyjściu z kryminału. A nikt nie mówi o tym,że ktoś zabije jego po opuszczeniu przez niego więzienia. Narobiono mnóstwo zamieszania wokół niego, podano jego dane i pokazano wizerunek. Przypuszczam,że zobaczymy go w dniu opuszczenia przez niego więzienia w tv. I nie jest wykluczone,że gdziekolwiek on się pojawi - nie będzie tam bezpieczny. Nawet nie znając wizerunku, ludzie dowiedzą się, że w ich okolicy pojawił się Mariusz Trynkiewicz i zechcą wymierzyć mu sprawiedliwość. I to nie musi być miejsce, w którym mieszkał przed wyrokiem - nawet w zupełnie innym miejscu może zostać zidentyfikowany i znajdą się chętni do wykonania pierwotnie zasądzonego wyroku.

odpowiedz

17
2
~lala 2014-02-07 (12:07) 9 miesięcy 15 dni 18 godzin i 36 minut temu

brawo urzędasy !!!Teraz musi się stać kolejna tragedia aby zwyrodnialec został odizolowany od społeczeństwa !!!!A ile to wszystko będzie kosztowało ?????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Trynkiewicz , czy Mariusz T ??? 2014-02-08 (11:31) 9 miesięcy 14 dni 19 godzin i 12 minut temu

....W kwestii izolacji Trynkiewicza.....(i dalej ) przemieszczania sie Mariusza T. ..... Oj OJ OJ

odpowiedz

8
1
~dark 2014-02-07 (21:00) 9 miesięcy 15 dni 9 godzin i 43 minuty temu

Może nareszcie kibole na coś by się przydali....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~max 2014-02-07 (22:26) 9 miesięcy 15 dni 8 godzin i 17 minut temu

Czy to prawda, że będzie wyborczą lokomotywą z nr 1 naszej jedynie słusznej partii w Piotrkowie?

odpowiedz

1
0
~Polak 2014-02-07 (22:10) 9 miesięcy 15 dni 8 godzin i 33 minuty temu

Niech widacki zaprosi trynkiewicza do swojego domu-prawnik od siedmiu boleści po czerwonych szkołach!

odpowiedz

4
1
~edd 2014-02-07 (21:52) 9 miesięcy 15 dni 8 godzin i 51 minut temu

FACET ZABIŁ 4 DZIECIAKÓW I WYCHODZI NA WOLNOŚĆ A MĘDRCY W KRAJU NIE WIEDZĄ CO Z TYM ZROBIĆ ? TRZA BYŁO MYŚLEĆ WTEDY GDY ORZEKANO I WSADZIĆ GO NA DOŻYWOCIE, WÓWCZAS NIE BYŁBY TEMATEM ZASTĘPCZYM DLA POLSKI.

odpowiedz

8
2
~ZoRRo 2014-02-07 (16:54) 9 miesięcy 15 dni 13 godzin i 49 minut temu

Wporzo, skończył odbywać karę. Ale powiedzcie gdzie go będą wypuszczać, mamy dla niego szpaler chłopaków z basebolami, a na koniec ostrzegawczy strzał z 44-ki w potylicę, aby nie przyszło mu do głowy gwałcić nawet pluszowego misia

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tysiące domów na Podlasiu bez prądu
dodane 2014-11-22 (08:41) 22 godziny i 2 minuty temu

materiał wideo

PiS: przedstawimy analizę ws różnicy między exit polls a wynikami wyborów
dodane 2014-11-21 (13:40) 1 dzień 17 godzin i 3 minuty temu

materiał wideo

Wyniki wyborów w sejmikach wojewódzkich
dodane 2014-11-22 (22:50) 7 godzin i 53 minuty temu

Rosyjskie pociski spadają na Ukrainę. Artyleryjski ostrzał
dodane 2014-11-21 (13:02) 1 dzień 17 godzin i 41 minut temu

Paweł Kowal: Putin za często mówi o broni nuklearnej; błąd krymski może być powtórzony
dodane 2014-11-21 (12:40) 1 dzień 18 godzin i 3 minuty temu

Grzegorz Schetyna w "Sueddeutsche Zeitung": UE musi mieć nowe sankcje dla Rosji
dodane 2014-11-21 (07:13) 1 dzień 23 godziny i 30 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy powinno się unieważnić wybory samorządowe?

liczba oddanych głosów: 9182