Strona główna serwisu
Marek Migalski: PiS zrobi wszystko, żeby zablokować Solidarną Polskę w eurowyborach

Marek Migalski: PiS zrobi wszystko, żeby zablokować Solidarną Polskę w eurowyborach

- PiS zrobi wszystko, żeby ich zablokować. A klęski w wyborach europejskich ta formacja nie przetrwa. Dzień po przegranych wyborach większość jej działaczy się rozpierzchnie. Część powróci do PiS, a część zapuka do nas - tak w rozmowie z "Rzeczpospolitą" europoseł Marek Migalski odnosi się do szans Solidarnej Polski na sukces w wyborach europejskich. W ocenie europosła Polski Razem scena polityczna wraca do podziału na prawicę i lewicę.
Marek Migalski Marek Migalski ()
Migalski prognozuje zmiany na polskiej scenie politycznej. - Wszyscy patrzą jeszcze na konflikt Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska (...) ale już widać zalążek nowego układu sił, który w 2015 r. może doprowadzić do sytuacji, że – tak jak w 1993 r. – mniejszy partner w koalicji rządzącej obsadzi stanowisko premiera. Bo tylko w ten sposób Kaczyński będzie mógł zablokować rządy Tuska, a lider PO powrót do władzy lidera PiS - mówi Migalski.
Partia Leszka Millera jest skazana na ewentualne porozumienie z PO Marek Migalski


W ocenie europosła tym ugrupowaniem, które - jak podkreśla - "odegra rolę języczka u wagi", będzie albo SLD, albo Polska Razem Jarosława Gowina. - Partia Leszka Millera jest skazana na ewentualne porozumienie z PO, bo koalicja z PiS jest niewyobrażalna dla wyborców Sojuszu. My tego problemu nie mamy - zaznacza.

Migalski zwraca uwagę, że Polacy mają już dość konfliktu między PiS a PO. Jednocześnie przyznaje, że obserwuje symptomy powrotu do klasycznego podziału sceny na prawicę i lewicę. - A głównymi protagonistami są dzisiaj wyraziście lewicowy Miller i wyraziście prawicowy Gowin - puentuje.


Źródło: Rzeczpospolita

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (5)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
8
~ufol 2014-01-14 (09:12) 2 godziny i 36 minut temu

Migalski,wy-Migaliście się raz i to będzie ostatni raz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~kolego 2014-01-14 (09:02) 2 godziny i 46 minut temu

wszyscy mają program chyba tv i nic po za tym bo ludzie jak nie mieli pracy tak nie mają a w te opowieści z krainy czarów to se wsadź w du...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~moher 2014-02-03 (20:15) 15 godzin i 33 minut temu

panie migalski jest pan zalosny, do parlamentu europejskiego wszedł pan z listy Pisu gdyby był pan honorowy to oddal by pan mandat teraz pan nie placz bo zdrajcy to zdrajcy , pros pan tuska albo palikota to może cos uzebrasz.miler tez daje miejsca na liscie, wybor należy do pana. sp co to jest podobno byliście zagrozeniem dla pisu a teraz gdzie jestescie

odpowiedz

zgłoś do moderacji