Strona główna serwisu
Manifestacja KOD w Gdańsku. Danuta Wałęsa: mój mąż nikogo nie skrzywdził i nie brał żadnych pieniędzy

Manifestacja KOD w Gdańsku. Danuta Wałęsa: mój mąż nikogo nie skrzywdził i nie brał żadnych pieniędzy

• W Gdańsku na Placu Solidarności odbył się wiec KOD pod hasłem "Cała Polska murem za Wałęsą"
• Mimo zapowiedzi, Lech Wałęsa nie pojawił się na marszu KOD
• Danuta Wałęsa: mój mąż nikogo nie skrzywdził i nie brał żadnych pieniędzy
• "Chcę zamanifestować sprzeciw wobec rządu i tego małego człowieczka, który za nim stoi"
Danuta Wałęsa na wiecu KOD w Gdańsku Danuta Wałęsa na wiecu KOD w Gdańsku ()
Masz pytanie do Lecha Wałęsy? Zadaj je! Jutro o godz. 9 program #dziejesienazywo z byłym prezydentem

W Gdańsku odbyła się manifestacja KOD pod hasłem "Cała Polska murem za Wałęsą". Wiec rozpoczął się o godz. 14 na Placu Solidarności. Zebrani wyrazili swoje poparcie dla byłego prezydenta Polski w związku z udostępnieniem przez IPN teczek TW "Bolka". Według policji wzięło w niej udział około 15 tys. osób, KOD informuje o 20-25 tys.

Tysiące ludzi wysłuchały przemówień m.in Danuty Wałęsy i Henryki Krzywonos. - Gdyby mój mąż nie rozmawiał z komunistami, dzisiaj moglibyśmy tu nie stać. Ale zapewniam, że nikogo nie skrzywdził i nie brał żadnych pieniędzy - zapewniła zebranych żona Lecha Wałęsy.


Tłum przywitał ją skandując "Danusia". - Nie myślałam, że ja jeszcze będę musiała, bo faktycznie musiałam, wystąpić przed takim tłumem - powiedziała do zgromadzonych, dziękując i pozdrawiając w imieniu męża.

- On bardzo dziękuje za poparcie. Mówi, tak szczerze, że jeszcze poczeka, że jak będzie jeszcze większa grupa, to on na pewno przyjdzie - powiedziała.

- Ja przyszłam tutaj, aby zamanifestować swój sprzeciw względem tego rządu i względem tego małego człowieczka, który stoi za tymi, których tam wybrał i nawet się nie wychyli, bo się boi, bo on się bał i w stanie wojennym: nie internowali go, zamknął się w czterech ścianach z kotem - powiedziała Danuta Wałęsa.


Zaznaczyła, że dziś władzy na ulicy się nie zdobywa i nie obala. - My musimy się po prostu organizować. My nie możemy w tej chwili liczyć na Kościół, choć to przykre i smutne, choć biskup Głódź mówi, żeby Wałęsa przeprosił, ale za co ma Wałęsa przepraszać? Moi kochani, gdyby Wałęsa nie rozmawiał z komunistami, to by nic nie osiągnął, nie bylibyśmy tutaj, nie wiadomo, jak by się wszystko potoczyło - mówiła.

"Ten zakonnik w Toruniu to biznesmen"

- Prawdą jest, że Kościół mógłby dużo powiedzieć: księża czy biskupi, którzy byli w tamtym czasie. Ale kościół osiągnął swoje. Wałęsa wywalczył msze święte w radio i telewizja, i wiele rzeczy Kościół ma: teraz dostał pieniądze. I Kościół, mój Boże, powinien być z narodem. Zakonnik powinien być w ubóstwie, bo przysięgał ubóstwo, a ten zakonnik w Toruniu, to nie jest zakonnik, to jest biznesmen - mówiła.

Danuta Wałęsa powiedziała też, że w ostatnim czasie "czuje się zniewolona, boi się każdego dnia". - Rząd jest po to, żeby służył społeczeństwu, a nie pewnej grupie, nie jakimś wybranym ludziom. Nie że jest pani premier, pan prezydent, a rządzi sobie z tyłu jakiś malutki i podejmuje decyzje, a oni wykonują. Nie pozwolimy na to i będziemy się gromadzić i będziemy dążyć do tego, żeby ich po prostu odprowadzić - powiedziała Wałęsa.

Radomir Szumełda odczytał list Lecha Wałęsy do zebranych. "Nigdy nie zgodziłem się na współpracę, nigdy nikogo nie skrzywdziłem. W najgorszych snach nie przewidywałem, że aparat demokracji uderzy w nas. Niepodległość i wolność wygraliśmy my, naród". Po tych słowach zebrani zaczęli śpiewać Lechowi Wałęsie "Sto lat!".


"Sprzeciwiamy się fałszowaniu historii, które ma teraz miejsce! Nawet jeśli Lech Wałęsa popełnił w młodości jakiś błąd, bilans jego osiągnięć nie pozostawia wątpliwości. Niezależnie od ocen jego działalności politycznej w III RP bierzemy go w obronę jako pomnik naszej historii, symbol uwolnienia tej części Europy spod jarzma komunizmu" - tak organizatorzy manifestacji na placu Solidarności w Gdańsku tłumaczyli jej cel na Facebooku.

Na wiecu zbierane były podpisy pod projektem obywatelskim dotyczącym Trybunału Konstytucyjnego. Trwa zbiórka pieniędzy na organizację kolejnych marszów KOD-u. Zebrani odśpiewali hymn.

Wiec odbywał się na Placu Solidarności, a nie jak początkowo informowano przed domem byłego prezydenta. Zmiana podyktowana była dużym zainteresowaniem.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1928)
Nie zgadzam się z opinią
435
Zgadzam się z opinią
2436
~JK 2016-02-28 (18:43) 14 godzin i 3 minuty temu

NAJGOSZE JEST TO ŻE PO 89 ROKU CI CO WYWALCZYLI WOLNOŚĆ TERAZ SAMI ZE SOBĄ WALCZĄ

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 27

Nie zgadzam się z opinią
2795
Zgadzam się z opinią
3777
~Radek 2016-02-28 (17:21) 15 godzin i 25 minut temu

To już jest żenujące, powinni wywlec wszystkie teki na światło dzienne a później zdelegalizować wszystkie partie które do tej pory istniały i istnieją w kraju. Polska od nowa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 21

Nie zgadzam się z opinią
55
Zgadzam się z opinią
397
~teed 2016-02-29 (08:39) 7 minut temu

kto nie był przesłuchiwany przez sb nie ma prawa wypowiadać się o tamtych czasach

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2170
Zgadzam się z opinią
2495
~eva 2016-02-28 (17:39) 15 godzin i 7 minut temu

Brawo Pani Danuto. Oglądałam w TVN 24. Szczególnie pięknie odniosła się Pani do naszych Biskupów, którzy niestety widzą tylko korzyści dla siebie nie dbając o wiernych. Taki to jest nasz Kościół. W "malutkim" nich się Pani nie przejmuje. On i tak źle skończy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 22

Nie zgadzam się z opinią
116
Zgadzam się z opinią
432
~Aga 2016-02-28 (19:42) 13 godzin i 4 minuty temu

Brawo Pani Danusiu!!!! Mądra z Pani kobieta!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
53
Zgadzam się z opinią
366
~ala 2016-02-29 (07:40) 1 godzinę i 6 minut temu

a od kiedy kaczynski wierzy komunistom ,przeciez skandowal,,komunisci i zlodzieje,,a teraz wierzy najwiekszemu z komunistow kiszczakowiu. i to pokazuje ze to jest perfidna manjpulacja .a le obserwujac twarz kacznskiego .zastanawiam sie ze niedlugo ZWARIUJE bo emocje puszcza

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
47
Zgadzam się z opinią
360
~igła 2016-02-29 (06:56) 1 godzinę i 50 minut temu

widziałam jej wystąpienie i podzielam zdanie w kwestii stanowiska kościoła.Hierarchowie okazali się bez charakteru.Zamiast być rozjemcami w tym narodowym sporze okazali się stroną wspierającą rządzących.Nic nie robią z czystej wyrachowanej kalkulacji by te podziały załagodzić.Wycisnęli Wałęsę jak cytrynę, a teraz wzorem Rydzyka czerpią garściami z nowej władzy.Hoser już się przymierza do "dobrego momentu do zmiany konstytucji"Oczywiście na wzór państwa wyznaniowego.Niedoczekanie biskupie.Polska jest ojczyzną i katolików i ateistów.Rozdział państwa i Kościoła,religia w salach nie w szkołach,finansujcie się sami dosyć nagrabiliście i nic w zamian.Kościoły pustoszeją przez waszą hipokryzję i chciwość Przez wasze niemoralne prowadzenie się.Macie w głębokim poważaniu przykazania Boże i stanowisko Franciszka a uważacie się za pasterzy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
32
Zgadzam się z opinią
332
~tu 154 2016-02-29 (02:48) 5 godzin i 58 minut temu

walesa nigdy nie poddal sie ,a niech powie co to byla"Solidarnosc 80 i Walczaca"? Byli to donosiciele do SB i na Walese.......i to bylo glosne w tamtych czasch

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
32
Zgadzam się z opinią
318
~Pisior 2016-02-28 (22:46) 10 godzin temu
Nie zgadzam się z opinią
38
Zgadzam się z opinią
324
~waw 2016-02-28 (17:24) 15 godzin i 22 minut temu

Na pewno był w SB ale dzięki temu nie polała się krew ,nie wkroczyło wojsko radzieckie czy to tak trudno zrozumieć ???Cały świat z nas się śmieje,On i Papież są rozpoznawalni e każdym zakątku kuli ziemskiej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
66
Zgadzam się z opinią
349
~maciek 2016-02-29 (07:28) 1 godzinę i 18 minut temu

Cała ta podłość to produkt Jarka. On się nie zmieni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
78
Zgadzam się z opinią
361
~Warszawiak 2016-02-28 (20:42) 12 godzin i 4 minuty temu

Przyznam że wzruszyłem się wypowiedzią pani Danuty Wałęsa. Ma zupełną rację.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
51
Zgadzam się z opinią
330
~DAROL 2016-02-28 (19:10) 13 godzin i 36 minut temu

"Chcę zamanifestować sprzeciw wobec rządu i tego małego człowieczka, który za nim stoi"

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
43
Zgadzam się z opinią
321
~od kiedy? 2016-02-28 (22:57) 9 godzin i 49 minut temu

Mam pytanie do wyznawców rydzykopisowych -- OD KIEDY WIERZYCIE W UBEKOM I ICH PAPIEROM?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
36
Zgadzam się z opinią
314
~Krzysztof 2016-02-28 (20:14) 12 godzin i 32 minut temu

Panie Kaczyński czemu ta nienawiść ma służyć? Kościól w osobie ks. Głodzia tez się nie spisał, wstyd.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
36
Zgadzam się z opinią
313
~Patologia spółdzielcza 2016-02-29 (09:12) 23 godzin i 34 minut temu

Ściek na poSBckich teczkach. Wiarygodnych jak sama SB i jej PiSowscy piewcy. Komisja Wenecka przekazała wstępne tezy raportu do szeregu instytucji w Polsce, w tym pewnie i do biuralistów prezydenta Dudy. Ten materiał nie jest tajny i taki dla społeczeństwa być nie powinien! Doda gadając o przecieku zachował się jak zwyczajny szczwany prezes ze spółdzielni mieszkaniowej, który jak najwięcej chciałby utrzymywać w tajemnicy przed członkami , jego mocodawcami! Aby manipulować, a urabiać tzw. świadomość na swoje kopyto. PiS zapomniał o swoich słusznych poglądach na patologię te spółdzielczości i o swych słusznych działaniach z lat 2006 -2007 przy radykalnej nowelizacji ustaw spółdzielczych. Zatrzymanych w pół kroku, po patologicznych kłopotach SKOKów! PiS w poprzedniej kadencji stał się jednym przyjaznych prezesom hamulcowych koniecznej kontynuacji naprawy ustaw spółdzielczych. SKOK na interesy ważniejszy dla takich. W Gdańsku SM Przymorze. Morena i inne spółdzielczopodobne patologie. Tyle tam spółdzielczości, co czekolady w czekoladopodobnych wyrobach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
45
Zgadzam się z opinią
321
~marek 2016-02-28 (20:08) 12 godzin i 38 minut temu

Super pani Danuto,nareszcie ktoś odważny,powiedział o czarnej mafii,odciąc tą jemiołę od kasy z budżetu i rozliczyć z kasy z której okradają Polaków.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
46
Zgadzam się z opinią
315
~mafrima3 2016-02-28 (20:05) 12 godzin i 41 minut temu

Brawa dla Pani Danuty! Bez niej Wałęsa nie byłby tak silny i pewny.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
52
Zgadzam się z opinią
318
~ewa 2016-02-28 (19:53) 12 godzin i 53 minut temu

Brawo, Pani Danusiu! Dzielna z Pani kobieta!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
55
Zgadzam się z opinią
320
Pan to wyczuwa? 2016-02-28 (19:05) 13 godzin i 41 minut temu

Pani Danuta nie po raz pierwszy pokazała że jest mądrzejsza od całej kliki kaczora i jej bezmyślnych zwolenników.

odpowiedz