Strona główna serwisu
Macierewicz i generałowie z PRL

Macierewicz i generałowie z PRL

W ramach antykomunistycznej sanacji PiS ogłosił po dojściu do władzy, że w służbach mundurowych będzie promował wyłącznie oficerów, którzy rozpoczęli służbę po 1989 r. - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Pal licho, że taka cezura wcale nie świadczy o oficerskiej moralności - czego dowodem jest to, że już na początku lat 90. wywodzący się z demokratycznego zaciągu funkcjonariusze Urzędu Ochrony Państwa inwigilowali prawicowe ugrupowania krytyczne wobec prezydenta Lecha Wałęsy. Większy problem jest taki, że bardzo szybko PiS wpadł we własne sidła. Gdy okazało się, że wiceszef policji nadinsp. Cezary Popławski rozpoczynał służbę w ZOMO w latach 80., szefostwo MSW próbowało chować głowę w piasek. Ostatecznie nadinspektor podał się do dymisji - podobno to była jego decyzja.

Teraz „Rzeczpospolita" opisuje ciepłe kontakty resortu obrony - rządzonego wszak przez najtwardszego z twardych antykomunistę Antoniego Macierewicza - z klubem zrzeszającym generałów z PRL oraz Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego, także zanurzonym głęboko w przeszłości.

Dobrze byłoby, gdyby - jak twierdzą przedstawiciele rządu - była to tylko przypadkowa wpadka. Problem bowiem polega na tym, że PiS ma długą praktykę w mówieniu o antykomunistycznym oczyszczeniu, któremu towarzyszy przeciąganie przedstawicieli poprzedniego systemu na swoją stronę i eksponowanie ich. Kiedyś wiceministrem sprawiedliwości w rządzie PiS był komunistyczny sędzia Andrzej Kryże, dziś twarzą zmian w organach ścigania i Trybunale Konstytucyjnym jest były prokurator z czasów PRL Stanisław Piotrowicz, a prezesem największej państwowej firmy paliwowej dawny działacz PZPR Wojciech Jasiński. Zresztą w pierwszych szeregach PiS jeszcze paru właścicieli czerwonych książeczek by się znalazło. To dowód na to, że lider PiS Jarosław Kaczyński przyznał sobie jednoosobowe prawo rozgrzeszania z komunistycznej przeszłości i nadawania niepodległościowego obywatelstwa. Tyle że gdy dawni komuniści robią kariery w partii antykomunistycznej, trudno uznać, że to sanacja.




Andrzej Stankiewicz

Zobacz także: Szef podkomisji ds. Smoleńska: są nieznane do dziś zdjęcia z miejsca katastrofy, zbadamy je


Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (192)
Nie zgadzam się z opinią
132
Zgadzam się z opinią
494
~alicja 2016-02-05 (07:32) 37 minut temu

Ciekawe gdzie ksztalcil się pan Macierewicz, czy nie przypadkiem w PRL?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 15

Nie zgadzam się z opinią
151
Zgadzam się z opinią
403
~samOn 2016-02-05 (07:52) 17 minut temu

Cholera, zaraz Kaczyński i s-ka oprotestują słońce, bo do cholery, po co świeciło za komuny!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
93
Zgadzam się z opinią
324
~emeryt 2016-02-05 (07:44) 25 minut temu

a czy Antoni to czasem nie jest z czasów PRLu ? .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
126
~jak45 2016-02-05 (07:54) 15 minut temu

sędzia Andrzej Kryże, prokurator z czasów PRL Stanisław Piotrowicz, dawny działacz PZPR Wojciech Jasiński i wielu wielu innych o tym samym czerwonym rodowodzie jest dzisiaj w piso-komunie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
110
knecht 2016-02-05 (07:53) 16 minut temu

Minister też wywodzi się z PRL.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
105
~prawda 2016-02-05 (07:56) 13 minut temu

"Poddał się do dymisji"tylko naiwny w coś takiego wierzy.W PiS panuje zamordyzm i jak coś to są poprostu wyrzucani ze stanowisk ale oficjalnie się mówi że"złożył rezygnację". Szczyty hipokryzji i obłudy są tylko w PiS.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
104
~taktowidzę 2016-02-05 (07:38) 31 minut temu

eee... ooo... ładna pogoda. Pamiętacie kto w "Seksmisji" rządził antymęską republiką?... no to mamy powtórkę z rozrywki w wydaniu PIS-u.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
94
~80% 2016-02-05 (08:00) 9 minut temu

#Jarosław Kaczyński przyznał sobie jednoosobowe prawo rozgrzeszania z komunistycznej przeszłości i nadawania niepodległościowego obywatelstwa# KACZYNSKI SAM JEST IMMANENTNA CZESCIA PRL I, JAK ZAWSZE INSYNUUJE INNYM, NA ZAWSZE NIM SPLUGAWIONY! WYRZEWCZ SIE TYTULU PROFESORA PRL, UCZELNI, TATUSIA I JEGO WILLI OD KOMUNISTOW.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
97
knecht 2016-02-05 (07:51) 18 minut temu

Współczuję oficerowi podającemu teczkę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
92
~MARQS 2016-02-05 (07:56) 13 minut temu

Czy to nie jakaś kpina, żeby jakieś kwity Macierewiczowi musiał podawać oficer i to w stopniu kapitana?. To do tego aby nosić kwity za ministrem musiał się oficer uczyć 4 lata w WSO i jeszcze 3 lata w akademii. Trochę więcej szacunku panie kapitanie do własnej pracy. To co pan robisz zakrawa na zwykłe zeszmac.nie się.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
83
~zioolo 2016-02-05 (07:57) 12 minut temu

PC i później pis to przechowalnia aparatu komunistycznego. Znacie powiedzenie ze to złodziej najgłośniej krzyczy "kradną"?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
75
~zenon 2016-02-05 (07:56) 13 minut temu

Jarek spal do poludnia dziwne czemu go nie aresztowali swego koledzy nie brali terax sie im odwdziecza rozgrzesza i posadke wrecza komuh pieprz

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
76
~mjr rez 2016-02-05 (07:43) 26 minut temu

Z tego, co mi mówili znaczni ludzie, pewien młody Antoni, student historii z UW, był przez nich prowadzony już od pierwszego roku. I to mi się potwierdza.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
64
~NORMALNY 2016-02-05 (07:44) 25 minut temu

Nieważne jaka przeszłość-bardzo ważne ,że swój to jest myślenie jak zawsze irracjonalne na złość no właśnie komu-IM,ONI,nie POLACY itd. itp..Myślenie tego typu jest chore dzielące społeczeństwo pod względem pochodzenia,rasy,religii a ostatnio dzieci do 18-ego roku życia !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
57
~loki 2016-02-05 (08:09) temu

To kiedy zaczna pozbawiac obywateli tytulow naukowych i dyplomow za to ze ksztalcili sie w PRL???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
32
Zgadzam się z opinią
79
~sklave 2016-02-05 (06:54) 1 godzinę i 15 minut temu

Macierewicz to człowiek nawiedzony przez szatana. Już dziś oficerowie muszą wypełniać specjalną ankietę: co wiesz o zamachu. - Czy brał Pan/Pani udział w zacieraniu prawdy o Smoleńsku? -na takie pytanie muszą odpowiedzieć oficerowie Służby Kontrwywiadu Wojskowego, jeśli chcą kontynuować służbę. Poufna ankieta zawiera 38 pytań i większość z nich dotyczy właśnie katastrofy w Smoleńsku. Więcej na sklave.glowna

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
49
~Cerber 2016-02-05 (08:18) 23 godzin i 51 minut temu

A tow. prokurator Piotrowicz im nie przeszkadza?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
48
~ZZ 2016-02-05 (08:31) 23 godzin i 38 minut temu

WOJSKOWI KTÓRZY SPRZYJAJĄ Z MACIEREWICZEM TO ZDRAJCY NASZEJ OJCZYZNY!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz