Strona główna serwisu
Łukasz Z. skazany w sprawie "obozów pracy" we Włoszech

Łukasz Z. skazany w sprawie "obozów pracy" we Włoszech

Na karę 8 lat pozbawienia wolności i 15 tys. zł grzywny skazał krakowski sąd okręgowy Łukasza Z. - głównego oskarżonego w procesie tzw. obozów pracy we Włoszech.
Sąd uznał go za winnego zorganizowania i kierowania grupą przestępczą, zajmującą się oszustwami i handlem ludźmi. Handel ten polegał na wprowadzaniu chętnych do pracy we Włoszech w błąd co do warunków pracy i płacy, werbowaniu ich poprzez ogłoszenia, transportowaniu do Włoch i przekazywaniu tam do dalszego przetrzymywania w warunkach urągających ludzkiej godności w celu przymuszania do pracy i osiągania z tego korzyści.

Wyrok w tej sprawie liczy 375 stron.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (3)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
5
~nieżyd nosa 2013-11-13 (20:24) 15 godzin i 51 minut temu

Po ostatnich zmianach w kodeksie pracy wszystkie firmy w Polsce staną się obozami pracy.Kogo za to skazać ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Korona z moheru 2013-11-14 (12:22) 23 godzin i 53 minut temu

Do więzienia z takim ! - bezapelacyjnie !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~dse 2013-11-14 (08:10) 4 godziny i 5 minut temu

Hehe a ja czytałam już o tym książkę :) Saksy po polsku. To jednak ciekawe, żeby przed wyrokiem wydano już książkę na ten temat...

odpowiedz

zgłoś do moderacji