Wirtualna Polska Wirtualna Polska - wiadomosci
Szukaj wiadomości:
Wyślij swój materiał
gorące tematy

Łowczy, który zastrzelił łosia trafi za kratki?

Drukuj A A A

PAP | dodane 2008-08-07 (16:30)

Nawet do roku więzienia grozi łowczemu, który w maju zastrzelił w warszawskim Ursusie łosia. Ochocka prokuratura rejonowa postawiła mu zarzut odstrzelenia dziko żyjącego zwierzęcia.

Łowczy - Krzysztof G. złożył obszerne wyjaśnienia. Nie przyznaje się do winy. Prokuratura nie zastosowała wobec niego żadnych środków zapobiegawczych - powiedział prok. Mateusz Martyniuk z warszawskiej prokuratury okręgowej.

Łoś został zastrzelony 12 maja nad ranem. Wcześniej widziano go na ulicach Ursusa. Okoliczni mieszkańcy powiadomili Straż Miejską, która wezwała łowczego.

Ten nie uśpił zwierzęcia, a podjął decyzję o jego zastrzeleniu. Powodem miało być to, że zwierzę było agresywne. Na miejscu nie było też weterynarza, Straż Miejska tłumaczyła, że nie zdążył dojechać. Łowczy wyjaśniał, że zastrzelił zwierzę, bo mogło stanowić zagrożenie dla ludzi.

(mg)
TAGI: łoś
zobacz ranking
negatywnie pozytywnie
0 (0 głosów)

Najbardziej zatłoczone pociągi

Jechałeś kiedyś zatłoczonym pociągiem? Zrobiłeś zdjęcia? Wyślij je do nas! Napisz na jakiej trasie wówczas jechałeś.

 
 

Opinie: 3 beta

Masz swoje zdanie? Przedstaw je! Komentuj zgodnie z Zasadami Opinii.
Więcej różnych opinii i komentarzy znajdziesz na forum.wp.pl.