więcej

Kylie Minogue i Scorpions zagrali w gdańskiej stoczni.

PAP |  aktualizacja 2009-06-04 (21:56) 5 lat 6 miesięcy 15 dni 12 godzin i 45 minut temu
drukuj


Zespół Scorpions oraz australijska gwiazda Kylie Minogue, a także polscy wykonawcy: Kora, Lombard, Kombii, Tomek Lipiński i Tilt - wystąpili podczas koncertu "Zaczęło się w Polsce", który miał na byłych terenach gdańskiej stoczni.

Koncert został zorganizowany z okazji 20. rocznicy wyborów z czerwca 1989 roku. Organizatorzy szacują widownię na 75 tys. osób - tyle, do środy, sprzedano biletów.

Na potrzeby koncertu powstała 40-metrowa scena. Jak zapewniają organizatorzy - Europejskie Centrum Solidarności - jest to druga co do wielkości scena koncertowa, jaką zbudowano w Polsce. Zdaniem ECS na większej scenie - w Chorzowie - wystąpił tylko zespół The Rolling Stones.

Wliczając personel techniczny i ochroniarzy, przy obsłudze koncertu pracowało około dwa tysiące osób. Porządku w okolicach sąsiadujących z terenem, na którym trwa impreza pilnowało ok. 600 policjantów.

Koncert na terenie Stoczni Gdańsk trwał ok pięciu godzin. Na scenie pojawili się najpierw polscy wykonawcy: Kora, Lombard, Kombii, Tomek Lipiński i Tilt. Przed publicznością wystąpiła także niemiecka grupa rockowa Scorpions oraz australijska piosenkarka Kylie Minogue. Scorpions gościli już kilkakrotnie w Polsce, w przypadku Kylie, to jej pierwszy występ w naszym kraju.

Miedzy koncertami polskich i zagranicznych artystów odbył się happening tzw. Efektu Domina, w ramach którego przewróconych zostało dwadzieścia wielkich czerwonych bloków z nazwami krajów byłego bloku sowieckiego, co ma symbolizować upadające reżimy komunistyczne Europy Środkowej.

Pierwszy symboliczny czerwony blok przewrócili wspólnie bohaterowie historycznego strajku w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku: Lech Wałęsa, Bogdan Borusewicz oraz Jerzy Borowczak, Ludwik Prądzyński i Bogdan Felski - stoczniowcy, którzy 14 sierpnia 1980 roku jako pierwsi poderwali do strajku Stocznię Gdańską.

(jks, bart, jr)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 59 80.82%
nie 14 19.18%

Przeczytaj też

Rozstrzygnie się los Stoczni Szczecińskiej

dodane 2009-07-09 (00:10) 5 lat 5 miesięcy 11 dni 10 godzin i 31 minut temu

Setki osób wzniosły toast za 20 lat wolności

dodane 2009-06-04 (21:00) 5 lat 6 miesięcy 15 dni 13 godzin i 41 minut temu

Lech Kaczyński: cudów nie ma, wszystko ściema

dodane 2009-06-04 (16:10) 5 lat 6 miesięcy 15 dni 18 godzin i 31 minut temu

Wałęsa: 4 czerwca nie jest najlepszą datą do świętowania

dodane 2009-06-04 (15:23) 5 lat 6 miesięcy 15 dni 19 godzin i 18 minut temu

Wałęsa: cieszmy się, świętujmy zakończenie podziałów

dodane 2009-06-04 (13:30) 5 lat 6 miesięcy 15 dni 21 godzin i 11 minut temu

Prezydent: żałuję, że nie jest to święto wspólne

aktualizacja 2009-06-04 (12:09) 5 lat 6 miesięcy 15 dni 22 godziny i 32 minuty temu

"Kapryśna Polska na progu nowej roli w Europie"

dodane 2009-06-04 (11:51) 5 lat 6 miesięcy 15 dni 22 godziny i 50 minut temu

Taką Polskę zobaczy dzisiaj cały świat

dodane 2009-06-04 (11:15) 5 lat 6 miesięcy 15 dni 23 godziny i 26 minut temu

Premier: do końca chciałem, by wszyscy byli na Wawelu

dodane 2009-06-04 (08:25) 5 lat 6 miesięcy 16 dni 2 godziny i 16 minut temu

Wielki koncert w rocznicę upadku komunizmu

dodane 2009-06-03 (14:49) 5 lat 6 miesięcy 16 dni 19 godzin i 52 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (368)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Asia 2009-06-05 (16:16) 5 lat 6 miesięcy 14 dni 18 godzin i 25 minut temu

kylie
i tak Kylie była najlepsza!!! :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~JK 2009-06-05 (13:10) 5 lat 6 miesięcy 14 dni 21 godzin i 31 minut temu

Glupi ten nasz naród
Ludziom to sie nic nie podoba Wielu krytykuje gani Czego Wy od życia chcecie -Zadajcie sobie najpierw to pytanie? Wspaniała impreza Młodzi fajnie się bawili Występy SUPER Polscy wykonawcy , jak również Skorpionsi dali popis a Kylie widowisko profesjonalne Żygać się chce na to narzekanie KIM WY JESTEŚCIE na tej ziemi??????????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
2009-06-04 (23:51) 5 lat 6 miesięcy 15 dni 10 godzin i 50 minut temu

chce zobaczyc Kylie
nie beznadziejnych staruchow

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~fox 2009-06-04 (22:10) 5 lat 6 miesięcy 15 dni 12 godzin i 31 minut temu

scorpions
Ale ten scorpions to lipa.Muza beznadziejna.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

0
1
2009-06-05 (23:42) 5 lat 6 miesięcy 14 dni 10 godzin i 59 minut temu

PIS JEDYNI KTORZY POTRAFIA DZIALAC NIE OBECYWAC!!!
KAZDY INETELIGENTNY POLAK CZUJE ZE PIS TO EDNYNA PARTIA KTORA COS ZROBILA I OPRZE SIE TANIM CHWYOM PR ROWYM PO. TO CO ZE KTOS MA 160 WZROSTU TO ZNACZY ZE NIE MA PRAWA DAZYC DO LEPSZEGO??? TUSK TO SKONCZONY OSZUST KUPIL SOBIE SOLARIUM DO DOMCIU ZEBY GO NIE WIDYWANO W SALONACH. NIE OPOWIADA SIE ZA ZADNA SPARAWA WYCHODZI Z PUSZKA NA ULICE W CZASIE ORKIESTRY. LUDZI E OBUDZICE SIE TO NAJGRSZY PREMIER WSZECHCZASOW GADA GLUPOTY OBIECUJE CUD A NIC NIE ROBI. PAJAC

odpowiedz

0
1
~Art 2009-06-05 (00:32) 5 lat 6 miesięcy 15 dni 10 godzin i 9 minut temu

nie warto
waśnie wróciłem do domu ze stoczni po pół piosence "gwiazdki" rozbolałą mnie głowa... ale za to Scoprpionsi i Tilt nie zawiedli jak zawsze pozdro dla Normalnych :)

odpowiedz

0
0
~Megi 2009-06-08 (09:53) 5 lat 6 miesięcy 12 dni i 48 minut temu

Kylie Minogue też dała świetny koncert "I should be so lucky" "The Loco-Motion", dziękuję :)

odpowiedz

0
0
~Domi 2009-06-07 (18:59) 5 lat 6 miesięcy 12 dni 15 godzin i 42 minuty temu

Klasa
Scorpions to jest jednak klasa. Po prostu są niesamowici! Kylie kazała czekać na siebie jakieś pół godziny a jej występ nie był tak uderzający jak jej poprzedników. Sama wyszłam po kilku utworach (nie ja jedna). Warto było, mam nadzieję że jeszcze kiedyś do nas zawitają.

odpowiedz

0
0
~karolina 2009-06-05 (21:40) 5 lat 6 miesięcy 14 dni 13 godzin i 1 minutę temu

A czy będzie Kitaro na wrzesień?
Na wrzesień planowany jest Kitaro. Słyszałam o tym, ale teraz nic się nie mówi. Może za drogo? Zastanawiam się, bo tutaj poszła nie byle jaka kasa. Może na wrzesień zabraknie i nie będzie tak spektakularnego koncertu, jaki się zapowiadał. Szkoda

odpowiedz

0
0
~niewiem11 2009-06-05 (20:04) 5 lat 6 miesięcy 14 dni 14 godzin i 37 minut temu

Niesamowity...
...koncert! Jak wykonywali piosenkę wind of change było tak wspaniale wszyscśpiewali iwogle było cudnie. Dla takich chwil warto żyć;)

odpowiedz

0
0
~bax66 2009-06-05 (18:56) 5 lat 6 miesięcy 14 dni 15 godzin i 45 minut temu

Nie reklamy tylko koniec koncertu

odpowiedz

0
0
~monik 2009-06-05 (17:01) 5 lat 6 miesięcy 14 dni 17 godzin i 40 minut temu

A propos sprawy masowego wychodzenia
bezsensownym jest myslenie, ze skoro tlum ruszał to my też :/ ja wychodzilam poniewaz obawialismy sie ogromnego tloku na przystankach i problemów z komunikacja a dzieki szybszej ewakuacji spokojnie dotarlismy na brzezno :) oba koncerty BAAARDZO mi sie podobaly Scorpionsi dali czadu i nie dbam o jakies krzywdzace opinie o falszowaniu itp a Kylie dala niesamowity pokaz mozliwosci zrobila SHOW :)

odpowiedz

0
0
~gość 2009-06-05 (14:37) 5 lat 6 miesięcy 14 dni 20 godzin i 4 minuty temu

wyrzucone pieniądze, błędy organizacyjne
jak nie należy robić koncertu, jakie blędy można popełnić przy organizacji i reżyserii mogliśmy się dowiedzieć będąc na tym koncercie. Ludzie masowo wychodzili z koncertu kylie po paru pierwszych utworach, rzeka ludzi wychodziła ze stoczni podczas gdy "megagwiazda" dawała swój koncert. Większość wyszła z tych czterdziestu tysięcy co było (a miało być sto). Wielka porażka. Współczuję organizatorom, teraz sie będą musieli tlumaczyć

odpowiedz

0
0
~POISON 2009-06-05 (13:50) 5 lat 6 miesięcy 14 dni 20 godzin i 51 minut temu

SCORPIONS
Kurde Scorpionsi grali za krótko, wcale na Kylie nie byłem bo mnie wkurzyło to ze ona była gwiazdą....ale pozdrowienia dla ludzi z sektoru C przy Telebimie :D był czaaad

odpowiedz

0
0
~JK 2009-06-05 (13:27) 5 lat 6 miesięcy 14 dni 21 godzin i 14 minut temu

Wspaniały występ
Dobrze wszyscy się bawili Przynajmniej w tym sektorze co byłam ja Impreza SUPER Pozdrawiam Szefów Komunikacji

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~następny_krytyk 2009-06-05 (13:21) 5 lat 6 miesięcy 14 dni 21 godzin i 20 minut temu

Aaaa, zapomniałem dodać
...Kiedy Scorpionsi grali Rock You Like a Hurricane, TVP puściło reklamy. Jeszcze raz powtarzam: Trochę szacunku dla legendy!

odpowiedz

0
0
~następny_krytyk 2009-06-05 (13:17) 5 lat 6 miesięcy 14 dni 21 godzin i 24 minuty temu

Powinniście odróżnić koncert rockowy, od koncertu masowego. To był koncert nie dla fanów rocka, nie dla fanów Scorpions, tylko dla ludzi, którzy przyszli bo coś się dzieje w mieście. Tu nie chodzi o popisy instrumentalne, niesamowite brzmienie, ogromną energię i wokal przyprawiający o ciarki. Tu chodzi o to, żeby zagrać stare przeboje, które miały przenieść publiczność z powrotem do lat '80. Gdyby więc był to "Koncert grupy Scorpions" to oczywiście, nieczysto zagwizdał, ale to był koncert dla mas, darmowy, z okazji... więc zagrali Wind of Change, Still Loving You i Big City Nights - spełnili wszystkie założenia. Można krytykować, owszem, że nieczysto zagwizdane, że grają w niższych tonacjach, ale jak ktoś mówi, że wokalista się darł, lub, że to chała, to coś się we mnie gotuje. Ludzie! Trochę szacunku dla legendy! I nie chodzi o to, że wy tak nie umiecie zagrać jak oni. Chodzi o to, że wam nie wolno krytykować w ten sposób ludzi, którzy na zawsze wpisali się w historię kultury. Porównywać Scorpionsów do Mandaryny to tak jak porównywać piosenkę "Riders On The Storm" Doorsów, do przeróbki "Riders On The Storm" Snoop Doga...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~GDA 2009-06-05 (12:38) 5 lat 6 miesięcy 14 dni 22 godziny i 3 minuty temu

:)
Mam w d...e czy wokalista Scorpions popoisał się czy nie ! Poszłam tam żeby dobrze bawić się z moją rodziną i tak też było !!!!!!!!!!

odpowiedz

0
0
~saper 2009-06-05 (11:17) 5 lat 6 miesięcy 14 dni 23 godziny i 24 minuty temu

super!
jak sie nie podobało to trzeba bylo sie do domu zwinąć i na tyłkach siedziec, a nie marudzić ...dali czadu na tych gitarach, super, tylko szkoda ze nie zagrali 'you and i'

odpowiedz

0
0
~ol 2009-06-05 (10:00) 5 lat 6 miesięcy 15 dni i 41 minut temu

Kylie śpiewała?
A Kylie w końcu zaśpiewała? Jej występ był przewidziany na ok 22,30 co chwila przełączałam na dwójkę żeby sprawdzić, czy juz śpiewa i co? I nic, kiedy o 23 wciąż były nadawane po przedłużającym sie występie scorpionsów reklamy trzasnęłam pilotem i poszłam spać. Gdzie mogę zobaczyć jakis skrót z występu Kylie?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 4 godziny i 46 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 9 godzin i 46 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 2 godziny i 56 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 5 godzin i 23 minuty temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 23 godziny i 41 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29764