więcej

Kto zepsuł szczepionki dla dzieci?.

Rzeczpospolita |  dodane 2013-07-26 (08:14) 1 rok 4 miesiące 26 dni 11 godzin i 15 minut temu
drukuj


Kto zepsuł szczepionki dla dzieci?
opinie
Szczepionkę Euvax B z wycofanej przed kilkoma dniami serii otrzymało niemal 100 tys. dzieci – ustaliła "Rzeczpospolita". Źle przechowywane preparaty są trucizną. Ale raczej nie podano ich dzieciom. Prawdopodobnie większość preparatów była w całkowitym porządku. Tylko niektóre się zepsuły.

Zgodnie z przepisami po odkryciu zepsutych preparatów należy wycofać całą serię. Dlatego jak - zauważa "Rz" - jest duża szansa, że nikt ich nie podał dzieciom.

A zepsuta szczepionka jest niebezpieczna. – Wszystko, co jest zepsute, szkodzi. Tak jak można mieć kłopoty ze zdrowiem po zjedzeniu zepsutego jogurtu, tak samo po szczepionce – mówi dr Magdalena Hurkacz, farmakolog kliniczny z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Tydzień temu Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obiegu dwie serie szczepionek dla dzieci Euvax B przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i Tripacel, szczepionki na błonicę, krztusiec i tężec.

Szczepionki zostały wycofane po tym, jak w jednej z krakowskich przychodni zauważono, że w czterech fiolkach szczepionka ma niejednorodny skład. Wpłynąć na to mogły złe warunki przechowywania preparatów.

Przedstawiciel producenta Euvaxu B, koreańskiej firmy LG Life Sciences, tłumaczy "Rz", że firma posiada dokumenty świadczące o tym, iż szczepionka opuściła jej magazyny w dobrym stanie. Także sanepid jest przekonany, że do uszkodzenia nie doszło w jego magazynach. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zawiodła krakowska przychodnia, gdzie szczepionki przechowywane były w zwykłej lodówce kuchennej.
rp.pl

(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 2 4.65%
nie 41 95.35%

Przeczytaj też

Nowe szczepionki przeciw grypie już dostępne w aptekach

dodane 2013-09-10 (16:30) 1 rok 3 miesiące 12 dni 2 godziny i 59 minut temu

MZ: przerwa w dostawach leku Increlex z powodu problemów producenta

dodane 2013-07-24 (10:40) 1 rok 4 miesiące 28 dni 8 godzin i 49 minut temu

Szczepionki budzą strach - GIF wycofał dwa preparaty dla małych dzieci

dodane 2013-07-24 (08:02) 1 rok 4 miesiące 28 dni 11 godzin i 27 minut temu

GIF wycofał część szczepionek m.in. przeciwko żółtaczce

dodane 2013-07-19 (15:05) 1 rok 5 miesięcy 3 dni 4 godziny i 24 minuty temu

Dzieci bez szczepionek. Lekarze alarmują: grozi nam wysyp chorób zakaźnych!

dodane 2013-07-10 (06:53) 1 rok 5 miesięcy 12 dni 12 godzin i 36 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (100)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

58
1
~myślący inaczej 2013-07-26 (09:33) 1 rok 4 miesiące 26 dni 9 godzin i 56 minut temu

Co to za stwierdzenie " zawiodła krakowska przychodnia, gdzie szczepionki przechowywane były w zwykłej lodówce kuchennej" cała słuzba zdrowia "pracuje" na zwykłych lodówkach kuchennych ponieważ nie ma innych , ważna jest temperatura przechowywania leku a nie rodzaj czy firma produkująca lodówke

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

48
2
~lekarz 2013-07-26 (08:52) 1 rok 4 miesiące 26 dni 10 godzin i 37 minut temu

farmacja i medycyna jest dzisiaj biznesem a nie powołaniem. Kiedyś zarabiało sie niejako przy okazji a teraz to jedyny cel chciwych koncernów farmaceutycznych

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

36
0
~MCK 2013-07-26 (10:03) 1 rok 4 miesiące 26 dni 9 godzin i 26 minut temu

Nie rozumiem: "Szczepionkę Euvax B z wycofanej przed kilkoma dniami serii otrzymało niemal 100 tys. dzieci. Źle przechowywane preparaty są trucizną. Ale raczej nie podano ich dzieciom." No to zaraz, zaszczepiono zepsutą szczepionką 100 tys. dzieci czy raczej jej nie podano?

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

38
2
~polak 2013-07-26 (09:13) 1 rok 4 miesiące 26 dni 10 godzin i 16 minut temu

Ale numer : "firma posiada dokumenty świadczące o tym, iż szczepionka opuściła jej magazyny w dobrym stanie". Posiada dokumenty !!! A nie gwarantuje, że szczepionka była w dobrym stanie !!! Lipny papierek załatwia sprawę !!! Pewnie załatwiony za łapówkę !!! Po co ludzie szczepią dzieci ? Od tego tyko można nabawić się autyzmu !!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

24
0
~w 2013-07-26 (08:52) 1 rok 4 miesiące 26 dni 10 godzin i 37 minut temu

oczywiście, że winowajca się nie znajdzie

odpowiedz

27
5
~rozsądny 2013-07-26 (09:23) 1 rok 4 miesiące 26 dni 10 godzin i 6 minut temu

może jakieś dowody że szczepionki działają? dowody aż same się proszą skoro jest wiele przypadków że dziecko szczepione zaraz po ma autyzm, to poważne zarzuty bo i poważne skutki! życie to nie zabawa, a można twierdzić że jednak się nim farmacja bawi dePOpulacja???

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
1
~metku 2013-07-26 (09:19) 1 rok 4 miesiące 26 dni 10 godzin i 10 minut temu

cytat,,ale raczej nie podano ich dzieciom,,-co to za ustalenia ,kraj korupcji ,niekompetencji,bezmózgiego społeczenstwa ,jednym słowem CHORY kraj

odpowiedz

18
0
~"minister" zdrowia 2013-07-26 (09:05) 1 rok 4 miesiące 26 dni 10 godzin i 24 minuty temu

winny jest .... Kaczyński, Tusk nic nie wie, nie zna się na tym, był na wczasach !!! Jak zawsze ... !!!

odpowiedz

16
0
~paul.insomnia 2013-07-26 (11:26) 1 rok 4 miesiące 26 dni 8 godzin i 3 minuty temu

Krakowska przychodnia powinna otrzymać order za to , ze w ogóle ktoś odważył się to zgłosić... na ogół lekarze palą głupa-nawet gdy dziecko w czasie szczepienia straci przytomność-zawsze jest to w ich tłumaczeniu "zbieżność czasowa"...Lekarze są karani za zgłaszanie NOP dlatego tego nie robią. Ale własnych dzieci -nie szczepią , bo to przecież niebezpieczne...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
0
~no vbaaaaa 2013-07-26 (10:33) 1 rok 4 miesiące 26 dni 8 godzin i 56 minut temu

a wiecie co się stanie z tymi szczepionkami ???? zostaną zutylizowane??? NIE !!!! dostaną je 5 latki kasa najważniejsza zdrowie naszych dzieci już mniej .... a zastanawialiście się kiedyś kto poniesie odpowiedzialność w razie powikłań poszczepiennych??? WY bo wy podaliście szczepionkę dziecku taki sam system jaki widzicie tutaj działa w przypadku NOP nie producent nie dystrybutor nie SANEPID to wy jesteście winni i to wy ponosicie wszystkie koszty związane z chorobą wynikłą z powikłań poszczepiennych do tego jesteście zmuszani do podawania następnych dawek szczepionek JEŚLI PAŃSTWO PRZYMUSZA NAS DO SZCZEPIENIA DZIECI POWINNO BRAĆ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA DZIAŁANIE SZCZEPIONKI !!! działania takie jak te podjęte przez GIS mają na celu jedno pokazać pielęgniarkom że nie warto zgłaszać takich złych szczepionek tylko zamykać oczy i szczepić bo jak zgłoszą to wina będzie ich

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
1
~otto 2013-07-26 (10:17) 1 rok 4 miesiące 26 dni 9 godzin i 12 minut temu

kupiono tanie, złe szczepionki z korei, na Zachodzie dawno wycofane. Sygnały o pogorszeniu stanu zdrowia po szczepionce (autyzm) są od dawna i są ignorowane. Dysydenci są bezkarni. Podano 100 tys. dzieciom coś takiego a minister zdrowia ma się dobrze!!! PO nie widzi żadnej afery czy problemy. Jedyną winną jest lodówka kuchenna (sic!). Tak trzymać. I gdyby w to wierzyć, to znaczyłoby, że jak mi się zepsuje w lodówce np. dżem lub lekarstwo to wycofają całą jego produkcję, bo jest szkodliwy. Nie, nie zostanie wycofany. Tutaj został wycofany, bo prasa zrobiła aferę, a środek jest szkodliwy, to trucizna.

odpowiedz

16
1
~ 2013-07-26 (09:24) 1 rok 4 miesiące 26 dni 10 godzin i 5 minut temu

Kto i DLACZEGO wybrał te konkretne szczepionki?

odpowiedz

16
1
~winny 2013-07-26 (08:51) 1 rok 4 miesiące 26 dni 10 godzin i 38 minut temu

Winnego nie znajda. Pieniadze, znajomosci i obowiazujace prawo nie pozwola na znalezienie winnego. Dzieje sie tak od 24 lat i takze w tym przypadku nie przewiduje wyjatku. W Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej przynajmniej ktos zlozylby publiczna samokrytyke. Teraz nawet tego nie ma.

odpowiedz

14
0
~horror 2013-07-26 (10:42) 1 rok 4 miesiące 26 dni 8 godzin i 47 minut temu

równie dobrze aż 70 tys dzieci mogło dostać truciznę, ale łachudry tego nie podadzą teraz do wiadomości, należy czekać i patrzeć czy dzieci przeżyją i nie wystąpią różne choroby, czy ktoś jeszcze ma wątpliwości co do prowadzonej likwidacji narodu??

odpowiedz

14
1
~Polak 2013-07-26 (11:19) 1 rok 4 miesiące 26 dni 8 godzin i 10 minut temu

Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.

odpowiedz

13
0
~nik 2013-07-26 (08:58) 1 rok 4 miesiące 26 dni 10 godzin i 31 minut temu

D E P O P U L A C J A

odpowiedz

14
1
~afera przykoscielna 2013-07-26 (08:55) 1 rok 4 miesiące 26 dni 10 godzin i 34 minuty temu

Szczepionki sa do zabijania gojow.Przeczytajcie sobie Protokoly mezow Syjanu z 1895 roku a zrozumiecie.Kuzynka w USA poszla z dzieckiem na szczepionke i dziecko w ciagu tygodnia dostalo autyzmu,Jest teraz warzywem do konca zycia.

odpowiedz

12
0
~KW 2013-07-26 (09:52) 1 rok 4 miesiące 26 dni 9 godzin i 37 minut temu

No to teraz już wiadomo kto odpowiada za tą całą aferę- zwykła lodówka, bo w niezwykłej by się nie popsuły. Nie fakt, że kupują szczepionki, które od 2006 roku- co jakoś czas są wycofywane. Ciekawe kto ma z tego kasę, a rodzice niech się zastanawiają co mają z tym fantem robić.

odpowiedz

13
1
~kl123 2013-07-26 (09:47) 1 rok 4 miesiące 26 dni 9 godzin i 42 minuty temu

Nie będzie żadnych winnych. Za duże pieniądze są w grze, a jak coś to się "posmaruje" komu trzeba i do ...przodu. Alleluja. Polaków truje się żywnością z supermarketów, to co tam jakieś niemowlaki. Ten naród i tak skazany jest na wegetację i powolne rugowanie. Jeszcze są potrzebni jako niewolnicy w "nowoczesnej" Europie, ale Azjaci prą do przodu.

odpowiedz

15
3
~still 2013-07-26 (09:36) 1 rok 4 miesiące 26 dni 9 godzin i 53 minuty temu

na bank winny jest kurier, ktory te szczepionki dowiozl do przychodni! Odczyty z chlodni da sie manipulowac.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

CBOS: Bronisław Komorowski i Angela Merkel politykami roku 2014
dodane 2014-12-22 (14:55) 4 godziny i 34 minuty temu

Lokowanie produktów obok wywiadu z Ewą Kopacz. Kancelaria Premiera reaguje
dodane 2014-12-22 (13:29) 6 godzin i 1 minutę temu

materiał wideo

Izabella C. uznana za niepoczytalną
dodane 2014-12-22 (14:14) 5 godzin i 15 minut temu

Służba więzienna alarmuje: Breivik buduje zza krat siatkę terrorystyczną
dodane 2014-12-22 (11:55) 7 godzin i 34 minuty temu

Donald Tusk o pierwszym unijnym szczycie
dodane 2014-12-22 (10:51) 8 godzin i 38 minut temu

Zabójca 19-letniej Dominiki usłyszał zarzuty. 45-latkowi grozi dożywocie
dodane 2014-12-22 (10:26) 9 godzin i 3 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 32170