więcej

łódzkie

Ksiądz dr Ireneusz Bochyński: znam przypadki, że same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych.

fronda.pl,e.piotrkow.pl,wp.pl |  dodane 2013-11-06 (10:11) 1 rok 2 miesiące 25 dni 10 godzin i 1 minutę temu
drukuj


_
opinie
- To jest język i argumentacja pedofila, choć pada z ust kapłana - napisali na portalu fronda.pl Tadeusz Grzesik i Tomasz P. Terlikowski. Odnieśli się w ten sposób do wywiadu z księdzem dr. Ireneuszem Bochyńskim, rektorem kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. Duchowny powiedział m.in.: "Ale mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci 'wchodziły' do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka".

Wywiad "Odważnie i kontrowersyjnie o pedofilii w Kościele" opublikował portal epiotrkow.pl. Rozmowa, która opublikowana została 18 października, dotyczyła pedofilii w Kościele. Duchowny pytany był m.in. o to czy miałby problem z określeniem granicy w relacji między kapłanem, katechetą a dzieckiem. Ks. Bochyński powiedział, że nie miałby takiego problemu. - Najgorsze są przede wszystkim przejaskrawienia. Z jednej strony bezstresowe wychowywanie dzieci - tu jestem zwolennikiem zupełnie innego modelu i pokolenia. Mój ojciec mawiał - tyłek nie szklanka i się nie potłucze... - powiedział w wywiadzie rektor. Tłumaczył, że "teraz, kiedy mamy całe morze małżeństw rozbitych, a więc rodzin niepełnych, gdzie najczęściej brakuje ojca, będzie się coraz częściej zdarzać, że dzieci bez takich wzorców będą lgnęły do mężczyzn".

Ta wypowiedź jest więcej niż skandaliczna. I choć media lokalne określiły ją mianem 'odważnej i kontrowersyjnej', to my nazwiemy ją po imieniu. To jest język i argumentacja pedofila, choć pada z ust kapłana Tadeusz Grzesik i Tomasz P. Terlikowski, fronda.pl


W wywiadzie ksiądz odniósł się też do pytania czy "dorosły człowiek może powiedzieć, że ma problem, bo dzieci go prowokują?".

- Trzeba by porozmawiać z ludźmi, którzy w życiu tego doświadczyli. Nie wiem, o jakim czasie bycia dzieckiem mówimy. Bo jeżeli mówimy o dziecku 3-letnim (bo i takie przypadki pedofilii miały miejsce), to dotyczyły one rodzin, bo pod ich ścisłą opieką znajduje się wtedy dziecko. Ale mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka - powiedział ksiądz.

Zaznaczył, że "w pojedynczych przypadkach świadomość niektórych dzieci może być bardzo dorosła, dojrzała". - Są to niewątpliwie wyjątki, niemniej jednak one są. Trzeba wiedzieć, że reguły są regułami, natomiast odstępstwa w jedną, jak i w drugą stronę istnieją. Postawienie takiej tezy, że czasami dzieci prowokują do czegoś, nie jest też tak do końca bezpodstawne - zaznaczył duchowny.

"Ta wypowiedź jest więcej niż skandaliczna"

"Ta wypowiedź jest więcej niż skandaliczna. I choć media lokalne określiły ją mianem 'odważnej i kontrowersyjnej', to my nazwiemy ją po imieniu. To jest język i argumentacja pedofila, choć pada z ust kapłana" - napisali Tadeusz Grzesik i Tomasz P. Terlikowski na portalu fronda.pl. "Reguły istnieją i stanowią one, że jak ksiądz mówi takie rzeczy, to powinien zostać wezwany do biskupa, a potem odwołać swoje poglądy. Z nauczaniem Kościoła nie mają one bowiem nic wspólnego, a są powtórzeniem argumentów pedofilskich lobbystów. A jeśli tego nie zrobi, to są inne możliwości przywołania do porządku księdza, który wygaduje szkodliwe i niebezpieczne bzdury" - napisali publicyści.

Burza po słowach abp. Michalika

W październiku kontrowersje wzbudziły również słowa przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefa Michalika, który wypowiedział się na temat dzieci wykorzystywanych przez księży. - Wielu tych molestowań (dzieci przez księży - przyp. red.) udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga - mówił abp Józef Michalik. Później abp. Michalik przeprosił za swoje słowa.

Cały wywiad Odważnie i kontrowersyjnie o pedofilii w Kościele

Źródło: fronda.pl,e.piotrkow.pl,wp.pl

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 57 12.31%
nie 406 87.69%

Przeczytaj też

Ksiądz nie może powiedzieć o przypadku pedofilii? Spowiedź to najściślej chroniona tajemnica

aktualizacja 2013-11-08 (06:37) 1 rok 2 miesiące 23 dni 13 godzin i 35 minut temu

Samotna matka pozywa abp. Józefa Michalika

dodane 2013-11-04 (20:03) 1 rok 2 miesiące 27 dni i 9 minut temu

Bp Antoni Dydycz: Kościół nie ukrywa grzechów duchownych

dodane 2013-11-02 (03:50) 1 rok 2 miesiące 29 dni 16 godzin i 22 minuty temu

Biskup drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz: tajemnica spowiedzi czy donosicielstwo?

dodane 2013-11-01 (16:40) 1 rok 2 miesiące 30 dni 3 godziny i 32 minuty temu

Ks. Wojciech Gil wysłał prokuraturze listę świadków

dodane 2013-10-30 (11:57) 1 rok 3 miesiące 1 dzień 8 godzin i 15 minut temu

Polscy księża "hitem" eksportowym

dodane 2013-10-30 (02:35) 1 rok 3 miesiące 1 dzień 17 godzin i 37 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: pedofilia
  • Bloog.pl: Czarne owce w kościele

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1401)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

164
10
~Seb 2013-11-06 (12:34) 1 rok 2 miesiące 25 dni 7 godzin i 38 minut temu

Cała nadzieja w Papieżu Franciszku, że będzie miał siłę i odwagę zrobić porządek z tym dziadostwem!

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

146
5
~QAF 2013-11-06 (11:26) 1 rok 2 miesiące 25 dni 8 godzin i 46 minut temu

Kościół Panien Dominikanek?Co to k..a jest?

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

122
7
~onka 2013-11-06 (11:43) 1 rok 2 miesiące 25 dni 8 godzin i 29 minut temu

te słowa są więcej niż obrzydliwe! Lucyfer zbiera swoje żniwo

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

111
2
~foorgo 2013-11-06 (12:18) 1 rok 2 miesiące 25 dni 7 godzin i 54 minuty temu

Może i niektóre dzieci są przedwcześnie dojrzałe ale to tłumaczenie księdza jedynie dowodzi, że niektórzy nie dojrzewają psychicznie nigdy. PROSZĘ KSIĘDZA, TO JEST ROLA DOROSŁEGO ŻEBY POWIEDZIEĆ DZIECKU CO JEST SŁUSZNE A CO NIE A NIE WYKORZYSTYWANIE SYTUACJI.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

110
1
~o3 2013-11-06 (11:17) 1 rok 2 miesiące 25 dni 8 godzin i 55 minut temu

To się może zgadzać , 3 latek pójdzie o 12 w nocy 3 km na plebanię , bo się boi sam spać w domu.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

112
9
~oszukany po raz kolejny 2013-11-06 (12:36) 1 rok 2 miesiące 25 dni 7 godzin i 36 minut temu

Całe szczęście,że zostałem wychowany w rodzinie,która nie wymuszała na mnie żebym chodził do kościoła i miał cokolwiek wspólnego z tą hołotą w sutannach.Tak samo wychowuję swoje dzieci i wiem,że moim wnukom też żaden zboczeniec ,których tam jest wielu nic złego nie zrobi,bo one też nie będą miały styczności z tymi okaleczonymi psychicznie ludźmi.Szkoda tylko,że żyjemy w kraju,który w całości zaprzedał się kościołowi katolickiemu.Żal mi też tych wszystkich prawdziwych patriotów,którzy walczyli dawno temu w powstaniach o Polskę,tracili wszystko tylko po to,żeby dzisiaj ta Polska nie była wolnym krajem i nie była nasza.To jest prawdziwa tragedia narodowa,szkoda tylko,że tak niewielu ludzi to rozumie i o tym wie.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

103
3
~waldek 2013-11-06 (11:16) 1 rok 2 miesiące 25 dni 8 godzin i 56 minut temu

Czyżby kościół katolicki odkrywał coraz więcej swojej prawdziwej twarzy???

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

99
3
~raven 2013-11-06 (11:42) 1 rok 2 miesiące 25 dni 8 godzin i 30 minut temu

Tak własnie rozumuje pedofil. Szczere wyznanie- przynajmniej jeden publicznie sie przyznaje do swoich dewiacji.

odpowiedz

94
1
~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2013-11-06 (11:42) 1 rok 2 miesiące 25 dni 8 godzin i 30 minut temu

Dlaczego prokurator na to nie reaguje ? Już z tej wypowiedzi widać, że to pedofil ! Ci w czarnych sukienkach wiedzą, że w Polsce są bezkarni. Prokuratorzy i sędziowie się ich boją i w tym jest dramat. Zdecydowana większość księży to dewianci i zboczeńcy, pod sutanną ukrywają całe to zło !!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

96
7
~Paweł 2013-11-06 (13:20) 1 rok 2 miesiące 25 dni 6 godzin i 52 minuty temu

To wytłumaczcie mi wreszcie: seks przed ślubem jest grzechem czy nie jest do jasnej cholery?

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

91
2
~Sorenti 2013-11-06 (10:56) 1 rok 2 miesiące 25 dni 9 godzin i 16 minut temu

Brak słów żeby to skomentować....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

81
1
~foorgo 2013-11-06 (11:42) 1 rok 2 miesiące 25 dni 8 godzin i 30 minut temu

To żadne lapsusy językowe czy rozkojarzenie jak się próbują pózniej tłumaczyć. ONI TAK PO PROSTU MYŚLĄ. Na wszelki sposób szukają usprawiedliwienia dla swoich postępków.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

83
5
~Ja 2013-11-06 (11:42) 1 rok 2 miesiące 25 dni 8 godzin i 30 minut temu

Jeśli do mnie "przylgnie" dziecko i to wykorzystam to jestem przestępcą i idę do więzienia i żaden ksiądz nie będzie mnie wtedy bronił, ale widzę ze ich to nie dotyczy. Może w ten sposób zapewniają 'kontakt z Bogiem'?

odpowiedz

76
7
~Pan Sułek 2013-11-06 (13:53) 1 rok 2 miesiące 25 dni 6 godzin i 19 minut temu

Przecież pedofilia jest zbrodnią.Dlaczego ten zdeklarowany zbok jeszcze nie siedzi w pierdlu?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

70
3
~k 2013-11-06 (12:28) 1 rok 2 miesiące 25 dni 7 godzin i 44 minuty temu

Rozwiazac konkordat, wprowadzic kasy fiskalne w zachrystiach i rozliczenia w US od przychodu, religia do sal katechetycznych,podleglosc pod prawo cywilne a nie jakies kanony prawa kanonicznego. Odpowiedzialnosc biskupow za ksiezy tzn. Jezeli biskup ukrywal go przed prawem to przed sadem za to odpowiada!!!! Zakaz kontaktow i lansowania sie politykow przy wsparciu kosciola!!!! GWARANTUJE ze by im glupawka przeszla ,a tak reka reke myje a obie myja szyje.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

73
8
~Ojciec/katolik 2013-11-06 (11:42) 1 rok 2 miesiące 25 dni 8 godzin i 30 minut temu

Po przeczytaniu wywiadu z (i ty mam problem bo po lekturze ciężko mi napisać o tym człowieku doktor i ksiądz) ks. doktorem Ireneuszem Bochyńskim jestem przerażony jego pokrętną logikom. Po pierwsze jak można mówić że "tyłek nie szklanka i się nie potłucze" jest to przyzwolenie do bicia, i to nie skarcenia klapsem ale bicia takiego żeby poczuło bul i to na długo. Poza tym na pewno nie małe dziecko które nie wie że uderzyło i sprawiło bul, dziecku należy tłumaczyć a siła fizyczna jest ostatecznością. Po drugie owszem jeżeli chodzi o molestowanie małych dzieci rodzice są winni ale nie zdejmuje to w żaden sposób odpowiedzialności z pedofila za gwałt na dziecku. Po trzecie jeżeli nieletni jak to zostało ujęte sam włazi do łóżka to dorosły ma obowiązek aby nie dopuścić do zbliżenia intymnego i powinien mu tłumaczyć że to niewłaściwe i złe, dorosły powinien zaproponować rozmowę z psychologiem lub seksuologiem. Jestem zszokowany że w kościele można usłyszeć takie nieodpowiedzialne wypowiedzi, które mówią tak dystyngowane osoby jak biskup, czy osoba z tytułem doktorskim, osoby te powinny stać na straży moralności kościoła i niewinności dzieci które są przecież przyszłością kościoła.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

70
6
~ada 2013-11-06 (11:43) 1 rok 2 miesiące 25 dni 8 godzin i 29 minut temu

Nie wierzę ,że nie ma odzewu Papierza na te wszystkie wypowiedzi tych Polskich księży!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

66
2
~fuj 2013-11-06 (11:42) 1 rok 2 miesiące 25 dni 8 godzin i 30 minut temu

Ja pier...e, żeby tak się ośmieszać ..

odpowiedz

65
1
~Znawca 2013-11-06 (10:56) 1 rok 2 miesiące 25 dni 9 godzin i 16 minut temu

Przecież wg KK "spełnionym" można być tylko w małżeństwie, to o czym ten ksiądz mówi?

odpowiedz

68
7
~Marta12 2013-11-06 (11:53) 1 rok 2 miesiące 25 dni 8 godzin i 19 minut temu

Biskupi nie mają wstydu i honoru, szukać winnych wszędzie tylko nie u nich. Ś R E D N I O W I E C Z E

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta
dodane 2015-01-31 (13:55) 6 godzin i 17 minut temu

materiał wideo

Decyzja ws. kandydatury Ryszarda Kalisza na prezydenta - 28 lutego
dodane 2015-01-31 (14:50) 5 godzin i 22 minuty temu

Rolnicy zablokują drogi w całej Polsce. Najpierw krajową "dwójkę"
dodane 2015-01-31 (14:32) 5 godzin i 40 minut temu

Ogromne korki na zakopiance. Policja: wybierajcie alternatywne trasy
dodane 2015-01-31 (14:59) 5 godzin i 13 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 4881