więcej

łódzkie

Ksiądz dr Ireneusz Bochyński: znam przypadki, że same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych.

fronda.pl,e.piotrkow.pl,wp.pl |  dodane 2013-11-06 (10:11) 11 miesięcy 15 dni 20 godzin i 34 minuty temu
drukuj


_
opinie
- To jest język i argumentacja pedofila, choć pada z ust kapłana - napisali na portalu fronda.pl Tadeusz Grzesik i Tomasz P. Terlikowski. Odnieśli się w ten sposób do wywiadu z księdzem dr. Ireneuszem Bochyńskim, rektorem kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. Duchowny powiedział m.in.: "Ale mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci 'wchodziły' do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka".

Wywiad "Odważnie i kontrowersyjnie o pedofilii w Kościele" opublikował portal epiotrkow.pl. Rozmowa, która opublikowana została 18 października, dotyczyła pedofilii w Kościele. Duchowny pytany był m.in. o to czy miałby problem z określeniem granicy w relacji między kapłanem, katechetą a dzieckiem. Ks. Bochyński powiedział, że nie miałby takiego problemu. - Najgorsze są przede wszystkim przejaskrawienia. Z jednej strony bezstresowe wychowywanie dzieci - tu jestem zwolennikiem zupełnie innego modelu i pokolenia. Mój ojciec mawiał - tyłek nie szklanka i się nie potłucze... - powiedział w wywiadzie rektor. Tłumaczył, że "teraz, kiedy mamy całe morze małżeństw rozbitych, a więc rodzin niepełnych, gdzie najczęściej brakuje ojca, będzie się coraz częściej zdarzać, że dzieci bez takich wzorców będą lgnęły do mężczyzn".

Ta wypowiedź jest więcej niż skandaliczna. I choć media lokalne określiły ją mianem 'odważnej i kontrowersyjnej', to my nazwiemy ją po imieniu. To jest język i argumentacja pedofila, choć pada z ust kapłana Tadeusz Grzesik i Tomasz P. Terlikowski, fronda.pl


W wywiadzie ksiądz odniósł się też do pytania czy "dorosły człowiek może powiedzieć, że ma problem, bo dzieci go prowokują?".

- Trzeba by porozmawiać z ludźmi, którzy w życiu tego doświadczyli. Nie wiem, o jakim czasie bycia dzieckiem mówimy. Bo jeżeli mówimy o dziecku 3-letnim (bo i takie przypadki pedofilii miały miejsce), to dotyczyły one rodzin, bo pod ich ścisłą opieką znajduje się wtedy dziecko. Ale mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci "wchodziły" do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka - powiedział ksiądz.

Zaznaczył, że "w pojedynczych przypadkach świadomość niektórych dzieci może być bardzo dorosła, dojrzała". - Są to niewątpliwie wyjątki, niemniej jednak one są. Trzeba wiedzieć, że reguły są regułami, natomiast odstępstwa w jedną, jak i w drugą stronę istnieją. Postawienie takiej tezy, że czasami dzieci prowokują do czegoś, nie jest też tak do końca bezpodstawne - zaznaczył duchowny.

"Ta wypowiedź jest więcej niż skandaliczna"

"Ta wypowiedź jest więcej niż skandaliczna. I choć media lokalne określiły ją mianem 'odważnej i kontrowersyjnej', to my nazwiemy ją po imieniu. To jest język i argumentacja pedofila, choć pada z ust kapłana" - napisali Tadeusz Grzesik i Tomasz P. Terlikowski na portalu fronda.pl. "Reguły istnieją i stanowią one, że jak ksiądz mówi takie rzeczy, to powinien zostać wezwany do biskupa, a potem odwołać swoje poglądy. Z nauczaniem Kościoła nie mają one bowiem nic wspólnego, a są powtórzeniem argumentów pedofilskich lobbystów. A jeśli tego nie zrobi, to są inne możliwości przywołania do porządku księdza, który wygaduje szkodliwe i niebezpieczne bzdury" - napisali publicyści.

Burza po słowach abp. Michalika

W październiku kontrowersje wzbudziły również słowa przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefa Michalika, który wypowiedział się na temat dzieci wykorzystywanych przez księży. - Wielu tych molestowań (dzieci przez księży - przyp. red.) udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga - mówił abp Józef Michalik. Później abp. Michalik przeprosił za swoje słowa.

Cały wywiad Odważnie i kontrowersyjnie o pedofilii w Kościele

Źródło: fronda.pl,e.piotrkow.pl,wp.pl

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 57 12.31%
nie 406 87.69%

Przeczytaj też

Ksiądz nie może powiedzieć o przypadku pedofilii? Spowiedź to najściślej chroniona tajemnica

aktualizacja 2013-11-08 (06:37) 11 miesięcy 14 dni i 8 minut temu

Samotna matka pozywa abp. Józefa Michalika

dodane 2013-11-04 (20:03) 11 miesięcy 17 dni 10 godzin i 42 minuty temu

Bp Antoni Dydycz: Kościół nie ukrywa grzechów duchownych

dodane 2013-11-02 (03:50) 11 miesięcy 20 dni 2 godziny i 55 minut temu

Biskup drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz: tajemnica spowiedzi czy donosicielstwo?

dodane 2013-11-01 (16:40) 11 miesięcy 20 dni 14 godzin i 5 minut temu

Ks. Wojciech Gil wysłał prokuraturze listę świadków

dodane 2013-10-30 (11:57) 11 miesięcy 21 dni 18 godzin i 48 minut temu

Polscy księża "hitem" eksportowym

dodane 2013-10-30 (02:35) 11 miesięcy 22 dni 4 godziny i 10 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: pedofilia
  • Bloog.pl: Czarne owce w kościele

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1401)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~zonk 2014-07-10 (19:16) 3 miesiące 11 dni 11 godzin i 29 minut temu

Ten ksiądz ma nie po kolei w głowie.

odpowiedz

1
0
~Sylw 2014-03-01 (22:13) 7 miesięcy 20 dni 8 godzin i 32 minuty temu

Tłumaczenia zbokow. Tylko panienki w czarnych sukienkach mogą coś takiego wymyślić, cześć ciemnych oszołomów w to uwierzy. Delegalizowac ideologie katolicka, przecież to taka sama zaraza jak komunizm , czy inny totalitaryzm.

odpowiedz

5
0
batiaryna 2013-11-13 (09:01) 11 miesięcy 8 dni 21 godzin i 44 minuty temu

Nie jeden raz było słychać po plebanią : a kysz...a kysz...a kysz . To ksiądz Bochyński wypędzał te jurne czterolatki ze swojego łóżka . Wiele razy mu się nie udało i został zgwałcony przez ministranta albo przedszkolaka ! Ha...ha...ha...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~kikilona 2013-12-31 (17:16) 9 miesięcy 20 dni 13 godzin i 29 minut temu

Niech cię ty chulu śmierć pochłonie jako ksiedza. Jako mężczyzna to zapisz się do burdelu bo normalna kobieta cię oleje dziadu

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~amona 2013-12-31 (18:00) 9 miesięcy 20 dni 12 godzin i 45 minut temu

pokażcie jego mordę niech wszyscy się go strzegą skoro władze kościelne nic w temacie pedofilii nie są zrobić

odpowiedz

0
0
~nick 2013-12-31 (17:57) 9 miesięcy 20 dni 12 godzin i 48 minut temu

pokażcie jego mordę , nie potrafię inaczej powiedzieć o zboczeńcach

odpowiedz

2
1
~fifnka 2013-12-31 (16:46) 9 miesięcy 20 dni 13 godzin i 59 minut temu

To za takie mondrości dajom dochtoraty dóhofnym?

odpowiedz

7
0
~jarek 2013-12-03 (08:17) 10 miesięcy 18 dni 22 godziny i 28 minut temu

Pewnie zna temat z autopsji.

odpowiedz

4
0
~Ryszard 2013-12-03 (07:56) 10 miesięcy 18 dni 22 godziny i 49 minut temu

... najwidoczniej ten sługa boski czyni tak jak mu prorok każe - miłuj bliźniego jak siebie samego - i on to robi , gdyż prorok stworzył Adama i Ewę i oni w swoim stadle płodzili się dzieci rodziły dzieci i takie teraz mamy kurestwo na świecie !!! A tak nawiasem mówiąc takiego księdza powinno się na bruk wypieprzyć , ja wszystkich pedofilii skazywał bym na amputację chirurgiczną i do skazanych na dożywocie - oni im umilą życie , postąpią z nimi też okrutnie jak oni z tymi dziećmi !!! Kto jest za - ręka w górę !!!

odpowiedz

1
0
~gh 2013-11-16 (07:39) 11 miesięcy 5 dni 23 godziny i 6 minut temu

kościół Panien Dominikanek....dominikanek ;)

odpowiedz

164
10
~Seb 2013-11-06 (12:34) 11 miesięcy 15 dni 18 godzin i 11 minut temu

Cała nadzieja w Papieżu Franciszku, że będzie miał siłę i odwagę zrobić porządek z tym dziadostwem!

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

1
3
~fan 2013-11-08 (08:56) 11 miesięcy 13 dni 21 godzin i 49 minut temu

niech Bóg go ma w swojej opiece...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

99
292
~pedagog 2013-11-06 (11:43) 11 miesięcy 15 dni 19 godzin i 2 minuty temu

Opinia nie jest aż tak odległa od rzeczywistości. Dzieci teraz szybciej dojrzewają, w gimnazjum bawią się w słoneczka. W szkole średniej trudno już znaleźć dziewicę. Więc co was tak oburza. To jest właśnie skutek internetu, TV, haseł "róbta co chceta", rozluźnienia moralnego. Zobaczcie kto chodzi na dyskoteki w piatkowio-sobotnie wieczory i co piją na dyskotekach, co zażywają i to są dzieci róznież z gimnazjum. Jak dziewczynki się ubierają na dyskoteki. Gdzie są ich rodzice??? Wiec nie piszcie głupot. A galerianki w galerich handlowych??? Jak rodzice pozwalają na wszystko a do tego jest przyzwolenie środowisk liberalno feministyczno gejowskich to kurcze nie dziwcie się.

odpowiedz

pokaż 41 ukrytych odpowiedzi

10
54
~PRN 2013-11-06 (14:04) 11 miesięcy 15 dni 16 godzin i 41 minut temu

- Polski Ruch Narodowy zawsze będzie stał z partiami prawicowymi i z PiS -em w obronie skrzywdzonego poniżanego Kościoła Katolickiego okradanej szlachty dobra które zostały odebrane prawowitym właścicielom zostaną zwrócone z stosownym odszkodowaniem dlatego popieramy przedwojenną politykę drugiej RP i jej wartości Katolicko Burżuazyjne , jako strażnicy przedwojennego porządku tym razem wytępimy was czerwono zarazo do końca - uwłaczanie KOŚCIOŁOWI jak i PRAWICY będzie karane więzieniem i dodatkowo NAŁOŻONE ZOSTANĄ WYSOKIE KARY PIENIĘŻNE WŁĄCZNIE Z PRZEPADKIEM MIENIA na rzecz KOŚCIOŁA jak i PRAWICY niech żyje Polska Katolicka , robotnik parobek chłop będzie pracował na chwałę Kościoła i Boga i niech będzie zadowolony z tego że może dla nas pracować . Zapamiętajcie na całe życie są dwie klasy – jest klasa Panów i parobków . Parobek ma tylko jedno prawo pracować dla swojego PANA za minimalne wynagrodzenie które pozwoli mu przeżyć i nabrać sił do pracy , jak się nie podoba to na śmietniki, szkalowanie poniżanie Kościoła i jego przedstawicieli powinno być surowo karane więzieniem od 3 lat do 10 lat oraz wysoka grzywną ,nawiązka minimalna 10 krotna średnia krajowa to by nauczyło plebs szacunku do KOŚCIOŁA .

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

8
10
~xiądz 2013-11-06 (14:52) 11 miesięcy 15 dni 15 godzin i 53 minuty temu

Przecież księża też mają pod sutanną węża i muszą też czasami się zboczyć, żeby gdzieś go zamoczyć. Bądżcie więc wyrozumiali, że pod ręką są zazwyczaj chłopcy mali. Nawet biskupi nas nie potępiają, bo sami też ochotę czasami mają.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
1
~Lili 2013-11-08 (12:03) 11 miesięcy 13 dni 18 godzin i 42 minuty temu

Wstrętny typ!!! Czy on w ogóle wierzy w Boga? Śmiem wątpić, bałby sie wypowiadac podobne bzdury!

odpowiedz

10
3
~48 2013-11-08 (11:30) 11 miesięcy 13 dni 19 godzin i 15 minut temu

Czas wziąć się za te bezwstydne bachory ...!!! Najgorsi są ci 3-4 latkowie prowokujący swoją seksualnością zdrowych i porządnych 40 - 50 -latków ...!!! Raz na zawsze trzeba skończyć z 10- letnimi " ogierami " którzy grożąc pobiciem przymuszają 120 kilogramowych biskupów do zabawy " ptaszkiem " i udawaniem cielaczka ssącego matkę - krówkę ....!!! Każdy z " pasterzy " który został tak potraktowany powinien otrzymać milionowe odszkodowanie gdyż jego " święta " psychika została ... zdeptana przez tych małoletnich zwyrodnialców ....!!!!

odpowiedz

3
1
batiaryna 2013-11-08 (08:30) 11 miesięcy 13 dni 22 godziny i 15 minut temu

Widzę że cenzura nie śpi , pracuje w pocie czoła jak za cara !

odpowiedz

5
1
batiaryna 2013-11-08 (08:09) 11 miesięcy 13 dni 22 godziny i 36 minut temu

Rzeczywiście tak jest , nie może biedny kapłan przejść spokojnie bo go przedszkolaki napastują i chcą by je wydymał ! Same wchodzą do łóżka kapłanom a nawet były przypadki gwałtu przedszkolaków na niewinnym kapłanie ! Prawdopodobnie w ten sposób ksiądz Bochyński pozbył się wianuszka (a był nie pokalany) , został zniewolony i musiał wydymać dzieciaka ! Bo skąd by o tym wiedział ? Czarna rozpacz , co z tymi dziećmi robić ? Dlaczego to spotyka kapłanów ?, Bo są dobrotliwi , miłujący pokój i przyjaźń między narodami !

odpowiedz

10
1
~odpowiedzialność 2013-11-08 (07:46) 11 miesięcy 13 dni 22 godziny i 59 minut temu

Nawet gdyby dziecko z jakichkolwiek przyczyn/ potrzeb weszło dorosłemu do łóżka, prowokowało go w jakiś sposób to nie oznacza, że ma potrzebę zaspokojenia seksualnego. Dorosły nie ma prawa, powtarzam NIE MA PRAWA wykorzystać tego faktu! Dorosły powinien być dojrzały i wiedzieć, że nie powinien posuwać się do złych czynów. A tłumaczenie: ukradłem bo leżało na wierzchu, upiłem się bo mnie częstowali, zgwałciłem bo weszło do łóżka ... to brak odpowiedzialności za siebie i własne czyny! Nie pozwólmy na zdejmowanie odpowiedzialności za decyzje i postępowanie dorosłego człowieka. Na to powstały odpowiednie paragrafy dla obrony społeczeństwa i się ich trzymajmy! Nie ma równych i równiejszych!!!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Myśliwce NATO przechwyciły rosyjski samolot wojskowy nad Bałtykiem
dodane 2014-10-21 (18:00) 12 godzin i 45 minut temu

Sikorski o rozmowie z Politico: niektóre moje słowa zostały nadinterpretowane
dodane 2014-10-20 (23:05) 1 dzień 7 godzin i 40 minut temu

materiał wideo

Oscar de la Renta nie żyje
dodane 2014-10-21 (05:23) 1 dzień 1 godzinę i 22 minuty temu

Agencja AP: USA wypłaca emerytury wydalonym nazistom
dodane 2014-10-20 (21:38) 1 dzień 9 godzin i 7 minut temu

Polscy lekarze postawili na nogi sparaliżowanego mężczyznę
dodane 2014-10-21 (02:37) 1 dzień 4 godziny i 8 minut temu

Rosyjska prasa: Szwedzi znaleźli powód, żeby się zbroić
dodane 2014-10-20 (09:35) 1 dzień 21 godzin i 10 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy wierzysz w pojednanie Tusk-Kaczyński?

liczba oddanych głosów: 31893