Strona główna serwisu
Ks. Wojciech Lemański nie opuści parafii w Jasienicy? "Plebania jest duża"

Ks. Wojciech Lemański nie opuści parafii w Jasienicy? "Plebania jest duża"

Ksiądz Wojciech Lemański nie zamierza opuszczać swojej parafii, choć zgodnie z dekretem abp. Henryka Hosera, w niedzielę o 21 przestaje być proboszczem w Jasienicy. - Mam nadzieję, że będę spotykał się z moimi parafianami przez kolejne miesiące. Jeśli jednak ksiądz arcybiskup uzna, że należy mnie wspomóc w pracy duszpasterskiej i będzie to administrator, to jak powiedziałem moim parafianom: plebania jasienicka jest duża i zmieści się jeszcze jeden ksiądz na parafii - powiedział duchowny w "Faktach po Faktach" w TVN24.
Ksiądz Wojciech Lemański Ksiądz Wojciech Lemański ()
Mimo że zgodnie z dekretem abp. Hosera, ks. Lemański powinien dziś do godz. 21 opuścić plebanię w Jasienicy, duchowny zapowiada, że tego nie zrobi. - O 21 będę się kładł spać - odpowiedział ks. Lemański. Dodatkowo duchowny przypomniał, że złożył odwołanie od dekretu arcybiskupa. - Złożyłem rekurs. To pismo zawiesza wykonanie dekretu - wyjaśnia.

- Od sierpnia 2012 roku czekam na spotkanie z abp. Hoserem, zgłaszałem to przynajmniej 3-krotnie, ale on nie życzy sobie tego spotkania. W jednym z ostatnich listów do mnie abp Hoser napisał, że nie życzy sobie nawet, bym do niego pisał listy - powiedział ks. Lemański.

Ks. Lemański dodał, że o umożliwienie spotkania z abp. Hoserem prosił też nuncjusza apostolskiego. Nie otrzymał jednak odpowiedzi.


- Ostatnie dni bardzo przeżyłem, ale uważam, że trzeba tę trudną sytuację oczyścić. Te słowa (abp. Hosera – przyp.red.) padły i mnie zraniły, nie wolno nikogo tak poniżać – podkreślił ks. Lemański.

Ks. Lemański usunięty z parafii

Dekretem z 5 lipca abp Hoser usunął ks. Lemańskiego z urzędu proboszcza parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy. Proboszcz z Jasienicy w piątek złożył w kurii warszawsko-praskiej pismo, w którym zwrócił się do abp. Henryka Hosera z prośbą o zmianę decyzji dotyczącej odwołania go z urzędu.


Ks. Lemański napisał, że źródłem jego konfliktu z abp. Hoserem jest wydarzenie z 2010 r., do którego doszło podczas spotkania z arcybiskupem. W czwartek ks. Lemański w radiu TOK FM powiedział, że podczas tamtej rozmowy abp Hoser sugerował mu, że nie powinien prowadzić dialogu chrześcijańsko-żydowskiego. - W pewnym momencie dość emocjonalnie zapytał, czy jestem obrzezany. Zatkało mnie. Spytałem wtedy: "Ale o co ksiądz arcybiskup pyta? Jak można?" - powiedział ks. Lemański.
TVN24

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1083)
Nie zgadzam się z opinią
39
Zgadzam się z opinią
176
~maks 2013-07-14 (23:06) 18 godzin i 28 minut temu

Ciekawe czy Pan Jezus poszedłby do TVNu? i GW?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
140
FPP FPP 2013-07-14 (20:48) 20 godzin i 46 minut temu

po co poszedł do TVN-u? jeżeli myśli że ktoś z tej stacji chce mu pomóc to się myli, wykorzystają go i zostawią na pastwę losu, to tak jak by do samego diabła zwrócił się o pomoc

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
45
Zgadzam się z opinią
169
~zbigniew 2013-07-14 (23:05) 18 godzin i 29 minut temu

tak sie manipuluje opinia w Polsce. 2,5 miliona podpisow w obronier tV Trwam nie itenresowlao portaul wp ale lemanski ktory robi konflikty w kosciele to nie schodzi z newsow

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6