Strona główna serwisu
Ks. Adam Boniecki: dlaczego mnie pan tak nie znosi?

Ks. Adam Boniecki: dlaczego mnie pan tak nie znosi?

"Tak sobie w myślach rozmawiam z Moim Anonimowym Internautą-Nienawistnikiem. I pytam go: dlaczego Pan mnie tak nie znosi? O co naprawdę Panu chodzi? Przecież Pan mnie nie zna, nie czyta Pan tego, co piszę. O co chodzi Panu i wszystkim Pana kolegom, tym anonimowym autorom, którzy niezawodnie, alergicznie i z wściekłością na mnie reagują? Nie wiem, kim jesteście, nie wiem, ilu was jest, bo – jak pisze Michał Kuźmiński – może to być jedna osoba podpisująca się dziesięcioma nickami" – pisze w najnowszym "Tygodniku Powszechnym" ks. Adam Boniecki.
Ks. Adam Boniecki Ks. Adam Boniecki ()
Ks. Boniecki zwraca uwagę, że od lat jest adresatem nienawistnych wpisów. Jednak, zaznacza, odnosi wrażenie, że jest gorzej.

Podkreśla, że w epoce internetu listów prawie nie ma, a pod każdym swoim tekstem znajduje nienawistne komentarze. Brakuje w nich merytorycznego sporu, są za to obraźliwe epitety, również pod adresem kleru, wiary i Kościoła.

Ks. Boniecki cytuje niektóre wpisy typu: "Dalej w 21 wieku kwestionujesz prawa fizyki i ewolucję?? takich jak ty – ludzi żerujacych na ciemnocie ludzkiej powinno sie zamykac w więzieniach. Przez 30 lat nie skalałeś się uczciwą praca dla Polski a już niedługo dostaniesz 3 tys pln emeryturki nędzny bucu. Won do Watykanu”.


W dalszej części tekstu analizuje powyższy wpis, komentując go tak: "kiedy żerowałem na ciemnocie ludzkiej? O co chodzi z tą ewolucją? Dlaczego akurat przez 30 lat miałem się nie skalać pracą, skoro ponad 40 pracowałem w redakcji i – jak inni – otrzymywałem skromną pensję i wierszówki? Wreszcie, skąd ta rewelacja, że wkrótce otrzymam „3 tysiące pln emerytury”? Niestety, Panie Anonimowy Internauto, takiej emerytury nie otrzymam nigdy. Emeryturę, wyliczoną na takiej samej zasadzie, jak wszystkim pracującym, otrzymuję już dość dawno. Cóż, w „Tygodniku” zarobki były raczej skromne i nawet przy największych rewaloryzacjach do wspomnianej sumy nigdy nie dociągnę.

Na koniec dodaje, że "nadarza się okazja, więc dziś Wam odpowiem ulubionym przez Kisiela powiedzonkiem: piszcie „nawet z wyzwiskiem, byle z nazwiskiem” (przypomnę, nazywam się Boniecki, nie „biniecki”). Rozumiem Was: piszecie, bo musiałem nieźle zajść Wam za skórę. A inwektywy? Proszę bardzo. One są oznaką Waszej bezsilności" - puentuje w "TP" ks. Boniecki.
Tygodnik Powszechny

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (396)
Nie zgadzam się z opinią
40
Zgadzam się z opinią
99
~icek 2012-08-01 (11:38) 13 godzin i 14 minut temu

BONIECKI TO JADOWITY POLONOFOB, KTÓRY NOBILITOWAŁ RASISTĘ I POLAKOŻERCĘ GROSSA TO ŚMIERTELNY WRÓG KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO TO UKRYTY LEWACKI HEBRAJCZYK KTÓRY TOLERUJE BLUŹNIERSTWA I BRONI SATANISTÓW NP. NERGALA OBY JAK NAJSZYBCIEJ WYNIÓSŁ SIĘ Z NASZEGO ŚWIATA

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
82
~Marian 2012-08-01 (12:06) 12 godzin i 46 minut temu

Ubrał się diabeł w ornat ( i koloratkę) i ogonem na mszę dzwoni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
40
Zgadzam się z opinią
97
~xxx 2012-08-01 (10:53) 13 godzin i 59 minut temu

Księże Boniecki niechęć do księdza wynika z postawy jaką ksiądz obrał, jest ksiądz łagodniejszą wersją Pieronka. Brat Albert to dla księdza antypody zresztą do zwykłego człowieka tak samo księdzu daleko. Wybrał ksiądz do życia pomieszczenie za szkłem , klimatyzowane z miękkimi siedzeniami gdzie nie dociera odór powierza powszechnego. Ludzie księdza otaczający to najczęściej nieszczerzy cukiernicy, nakładający na ofiarę lukrową skorupę, przez którą ciężko się przebić rzeczywistości i prawdzie. Osobiście nie czuję do księdza niechęci wręcz przeciwnie myślę ,że jest ksiądz z natury dobrą choć naiwną istotą co nie przeszkadzało klasykowi nazwać takich ludzi "pożytecznymi idiotami". Nigdy nie popełnił bym powyższej oceny ale ksiądz jest osoba publiczną i sam dokonuje ocen, zdając sobie zapewne sprawę ,że nie muszą być trafne i nie dotkną nikogo. Włodek Dzbeński.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8