Strona główna serwisu
Konflikt na linii Kaczyński -​ Rydzyk

Konflikt na linii Kaczyński -​ Rydzyk

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński poczuł się na tyle silny, że nie chce dać dobrych miejsc na listach wyborczych faworytom Radia Maryja - donosi "Rzeczpospolita".
Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński ()
W wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS liczy na zwycięstwo. Jesienią 2010 r. odeszli z niej europosłowie PJN, a rok później – Solidarnej Polski. Dlatego też w tych wyborach najważniejszym kryterium przy konstruowaniu list przez Jarosława Kaczyńskiego jest całkowita lojalność kandydatów wobec niego i partii.

I taka właśnie polityka doprowadziła do starcia Kaczyńskiego z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, dyrektorem Radia Maryja. Kaczyński nie chce zagwarantować kandydatom ojca dyrektora tzw. miejsc biorących, czyli takich pozycji na listach w poszczególnych regionach, które gwarantują wybór.

– Nasi kandydaci muszą się kierować jedną lojalnością: wobec prezesa. A z kandydatami ojca dyrektora różnie do tej pory bywało – twierdzi jeden z europosłów PiS.

Według informacji "Rzeczpospolitej", o. Rydzyk naciska na co najmniej trzy „jedynki" dla swoich protegowanych. Chciałby, aby listę PiS w Lublinie otwierał obecny europoseł prof. Mirosław Piotrowski, w Łodzi listę miałaby otworzyć Urszula Krupa. Kaczyński ani myśli zgodzić się na takie koncesje. Do większości faworytów Rydzyka ma poważne zastrzeżenia.

Piotrowski jest w PiS uważany za zdrajcę. W 2009 r. kandydując – dzięki zabiegom Rydzyka – z list partii Kaczyńskiego, nigdy nie przystąpił do niej, nie chciał płacić składek na wspólny klub w europarlamencie, a w finale wystąpił z tego klubu, w niewybredny sposób wyrażając się o politykach PiS.

Z kolei Krupa przez większość swego politycznego życia związana była z LPR. A gdy dzięki zabiegom Rydzyka dostała od PiS szansę w poprzednich eurowyborach, to przegrała z kretesem, kandydując z pierwszego miejsca w Łodzi.

Źródło: Rzeczpospolita
Rzeczpospolita

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1278)
Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
184
~Szyder 2014-02-26 (06:17) 6 godzin i 12 minut temu

Co za banda niedorajdow. Znaleźli sobie łatwy sposób na życie .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
140
~ewka 2014-02-26 (07:58) 4 godziny i 31 minut temu

"Kaczyński nie chce zagwarantować kandydatom ojca dyrektora tzw. miejsc biorących, czyli takich pozycji na listach w poszczególnych regionach, które gwarantują wybór" ! Jak to się ma do wyborów powszechnych ? Na kogo byś nie zagłosował to i tak wejdą ci co mają wejść !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
109
~ZJZJ 2014-02-26 (06:10) 6 godzin i 19 minut temu

Przepraszam BARDZO ale ojciec Tadeusz to ponoć KSIĄDZ Zakonnik!!!!! To co to znaczy: "o. Rydzyk naciska na co najmniej trzy „jedynki" dla swoich protegowanych" przecież On powinien być w KOŚCIELE i głosić ewangelię.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
96
~kkpol 2014-02-26 (08:02) 4 godziny i 27 minut temu

To tak naprawde te wybory to fikcja. Naród nie ma raktycznie wplywu na wybor europoslow.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
40
Zgadzam się z opinią
97
~Prawda 2014-02-26 (06:10) 6 godzin i 19 minut temu

W POlsce z korupcją jest tak samo jak na Ukrainie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
55
~jarząbek 2014-02-26 (12:06) 23 minut temu

"tzw. miejsc biorących, czyli takich pozycji na listach w poszczególnych regionach, które gwarantują wybór". Wkleiłem z tekstu i przecieram oczy. To po co te wybory jak mamy przed nimi gwarantowany wybór, farsa jak za PRL.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
27
Zgadzam się z opinią
74
~Gamir 2014-02-26 (06:08) 6 godzin i 21 minut temu

Mało jeszcze nakradł ten Rydzyk. Dlaczego kościół tak się go boi i nie zgani za to co robi? Gdzie jest papież. Czy on też nie wie co się w tym kościele dzieje? Biskupi chyba zamydlili mu oczy. Już dawno powinien siedzieć, chociaż by za świadectwa udziałowe zbierane na ratowanie stoczni. Gdzie jest skarbówka?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
57
~WIEŻĘ ŻE 2014-02-26 (13:25) 23 godzin i 4 minuty temu

nadejdzie taki dzień w którym Rydzyk,dziadki z Episkopatu będą z tobołkami na ramieniu uciekać w popłochu z tego Kraju !!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
79
Zgadzam się z opinią
123
~Alka 2014-02-26 (06:17) 6 godzin i 12 minut temu

Dobrze że wiemy, to nie zagłosujemy na jego listy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
31
Zgadzam się z opinią
74
~kumosia 2014-02-26 (07:59) 4 godziny i 30 minut temu

jeden wart drugiego .... obaj pazerni na władzę

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
29
Zgadzam się z opinią
67
~QWT 2014-02-26 (08:15) 4 godziny i 14 minut temu

LUDZIE UCIEKAĆ Z POLSKI JAK MA BYĆ TAKA WŁADZA RYDZYK + KACZYNSKI = MAJDAN

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
30
Zgadzam się z opinią
65
~ewa 2014-02-26 (08:03) 4 godziny i 26 minut temu

gdyby pis zerwał z rydzykiem to by tylko zyskał

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
24
Zgadzam się z opinią
59
~X 2014-02-26 (08:00) 4 godziny i 29 minut temu

Jarosław już zapowiedział ,że jak obejmie władzę to zmieni konstytucję / najgorsza rzecz mieszać w konstytucji ,każdy pod siebie / . Konstytucja zapewnia rozdzielność i niezależność państwa od kościoła a tu akurat tego sie nie szanuje !!!!!!!!!!!!!!! konstytucję zmieni tak ,ze klechy całą Polskę sobie wezmą a nam ''zaknebluje '' gęby Jarek bo on będzie u szczytu władzy jak '' pionek '' .Tylko my Polacy zostaniemy na największym '' lodzie '' w świecie !!!!!!!!!!!! NIGDY NIGDZIE PI S !!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
50
~wierny 2014-02-26 (08:01) 4 godziny i 28 minut temu

sie pcha klecha do polityki!! ojciec inkwizytor !! zdelegalizowac ta czrna mafie!!! maja wiecej istnien ludzkich na sumieniu niz wsystkie dyktatury razem wziete!!! Religia to dla nich srodek do wladzy !!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
50
~Człowiek 2014-02-26 (14:29) 22 godzin temu

Jak pozbyć się z multipleksu TV Trwam.Wejdź w ustawienia na listę kanałów wybierz opcję " usuń " zaznacz i OK .Rydzyk znika !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
39
Zgadzam się z opinią
72
~Pan To Felek 2014-02-26 (10:03) 2 godziny i 26 minut temu

Wiatr ze wschodu, Donosi "Rzeczpospolita" - ale boją się polskiego "Majdanu" i PO linii plują na opozycję. To obowiązek.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
45
cebal 2014-02-26 (11:47) 42 minut temu

Jaro bez dyra jesteś zero !!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
57
Zgadzam się z opinią
89
~Michu 2014-02-26 (10:03) 2 godziny i 26 minut temu

chłopie! co jest z debatą? nie możesz przyjść z kumplami to wymiękłeś? :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
80
Zgadzam się z opinią
112
~steryursusrdyseruydr 2014-02-26 (06:14) 6 godzin i 15 minut temu

To jest perfidna gra polityczna Kaczyńskiego, znana od lat. Odsunąć od siebie wszystkich osobników mogących zaszkodzić wizerunkowi przed wyborami. Nie ufajcie Kaczyńskiemu ani jego partyjce bo się obudzimy z ręką w nocniku i pójdziemy... bez toreb.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
68
Zgadzam się z opinią
100
~... 2014-02-26 (06:11) 6 godzin i 18 minut temu

pis-dziochy to twór narodowo watykański którym chodzi tylko o mamonę a rydzusiowi to szczególnie i chyba już nie macie złudzeń że te wszystkie ich postulaty to blef bo jeżeli chodzi o ojro to radyjko ma w ryja wyciąga chętnie brudne łapska !

odpowiedz