więcej

Konflikt na linii Kaczyński - Rydzyk.

Rzeczpospolita |  dodane 2014-02-26 (01:54) 9 miesięcy 23 dni 17 godzin i 20 minut temu
drukuj


Jarosław Kaczyński opinie video
Prezes PiS, Jarosław Kaczyński poczuł się na tyle silny, że nie chce dać dobrych miejsc na listach wyborczych faworytom Radia Maryja - donosi "Rzeczpospolita".

W wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS liczy na zwycięstwo. Jesienią 2010 r. odeszli z niej europosłowie PJN, a rok później – Solidarnej Polski. Dlatego też w tych wyborach najważniejszym kryterium przy konstruowaniu list przez Jarosława Kaczyńskiego jest całkowita lojalność kandydatów wobec niego i partii.

I taka właśnie polityka doprowadziła do starcia Kaczyńskiego z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, dyrektorem Radia Maryja. Kaczyński nie chce zagwarantować kandydatom ojca dyrektora tzw. miejsc biorących, czyli takich pozycji na listach w poszczególnych regionach, które gwarantują wybór.

– Nasi kandydaci muszą się kierować jedną lojalnością: wobec prezesa. A z kandydatami ojca dyrektora różnie do tej pory bywało – twierdzi jeden z europosłów PiS.

Według informacji "Rzeczpospolitej", o. Rydzyk naciska na co najmniej trzy „jedynki" dla swoich protegowanych. Chciałby, aby listę PiS w Lublinie otwierał obecny europoseł prof. Mirosław Piotrowski, w Łodzi listę miałaby otworzyć Urszula Krupa. Kaczyński ani myśli zgodzić się na takie koncesje. Do większości faworytów Rydzyka ma poważne zastrzeżenia.

Piotrowski jest w PiS uważany za zdrajcę. W 2009 r. kandydując – dzięki zabiegom Rydzyka – z list partii Kaczyńskiego, nigdy nie przystąpił do niej, nie chciał płacić składek na wspólny klub w europarlamencie, a w finale wystąpił z tego klubu, w niewybredny sposób wyrażając się o politykach PiS.

Z kolei Krupa przez większość swego politycznego życia związana była z LPR. A gdy dzięki zabiegom Rydzyka dostała od PiS szansę w poprzednich eurowyborach, to przegrała z kretesem, kandydując z pierwszego miejsca w Łodzi.

Źródło: Rzeczpospolita

rp.pl

(miko, mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 642 75.53%
nie 208 24.47%

Przeczytaj też

Jarosław Kaczyński: powstanie 17. województwo

aktualizacja 2014-03-15 (18:06) 9 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 8 minut temu

Dr Jacek Zaleśny: debata nie leży w interesie Kaczyńskiego

dodane 2014-02-17 (16:32) 10 miesięcy 2 dni 2 godziny i 42 minuty temu

Aleksander Kwaśniewski: PO już nie chroni przed PiS

dodane 2014-02-17 (05:07) 10 miesięcy 2 dni 14 godzin i 7 minut temu

"Nasz Dziennik": Elżbieta Kruk: Katolicy rozbijają układ

dodane 2014-02-15 (00:40) 10 miesięcy 4 dni 18 godzin i 34 minuty temu

Andrzej Duda: PiS stawia na program socjalny. Dożywianie dzieci i wsparcie dla rodzin

aktualizacja 2014-02-14 (09:21) 10 miesięcy 5 dni 9 godzin i 53 minuty temu

PiS przedstawi swój program. Stawia na pracę i służbę zdrowia

dodane 2014-02-13 (07:53) 10 miesięcy 6 dni 11 godzin i 21 minut temu

PiS z największym poparciem do PE - sondaż

aktualizacja 2014-02-12 (12:14) 10 miesięcy 7 dni 7 godzin i 1 minutę temu

Jarosław Kaczyński: Antoni Macierewicz ściany przechodzi

aktualizacja 2014-02-03 (12:49) 10 miesięcy 16 dni 6 godzin i 25 minut temu

Józef Oleksy: zbliża się koniec potęgi Tuska, PiS może rządzić samodzielnie

dodane 2014-01-29 (04:26) 10 miesięcy 20 dni 14 godzin i 48 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1278)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

184
33
~Szyder 2014-02-26 (06:17) 9 miesięcy 23 dni 12 godzin i 57 minut temu

Co za banda niedorajdow. Znaleźli sobie łatwy sposób na życie .

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

140
12
~ewka 2014-02-26 (07:58) 9 miesięcy 23 dni 11 godzin i 16 minut temu

"Kaczyński nie chce zagwarantować kandydatom ojca dyrektora tzw. miejsc biorących, czyli takich pozycji na listach w poszczególnych regionach, które gwarantują wybór" ! Jak to się ma do wyborów powszechnych ? Na kogo byś nie zagłosował to i tak wejdą ci co mają wejść !!!

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

109
19
~ZJZJ 2014-02-26 (06:10) 9 miesięcy 23 dni 13 godzin i 4 minuty temu

Przepraszam BARDZO ale ojciec Tadeusz to ponoć KSIĄDZ Zakonnik!!!!! To co to znaczy: "o. Rydzyk naciska na co najmniej trzy „jedynki" dla swoich protegowanych" przecież On powinien być w KOŚCIELE i głosić ewangelię.

odpowiedz

96
21
~kkpol 2014-02-26 (08:02) 9 miesięcy 23 dni 11 godzin i 12 minut temu

To tak naprawde te wybory to fikcja. Naród nie ma raktycznie wplywu na wybor europoslow.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

97
40
~Prawda 2014-02-26 (06:10) 9 miesięcy 23 dni 13 godzin i 4 minuty temu

W POlsce z korupcją jest tak samo jak na Ukrainie.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

55
3
~jarząbek 2014-02-26 (12:06) 9 miesięcy 23 dni 7 godzin i 8 minut temu

"tzw. miejsc biorących, czyli takich pozycji na listach w poszczególnych regionach, które gwarantują wybór". Wkleiłem z tekstu i przecieram oczy. To po co te wybory jak mamy przed nimi gwarantowany wybór, farsa jak za PRL.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

74
27
~Gamir 2014-02-26 (06:08) 9 miesięcy 23 dni 13 godzin i 6 minut temu

Mało jeszcze nakradł ten Rydzyk. Dlaczego kościół tak się go boi i nie zgani za to co robi? Gdzie jest papież. Czy on też nie wie co się w tym kościele dzieje? Biskupi chyba zamydlili mu oczy. Już dawno powinien siedzieć, chociaż by za świadectwa udziałowe zbierane na ratowanie stoczni. Gdzie jest skarbówka?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

57
13
~WIEŻĘ ŻE 2014-02-26 (13:25) 9 miesięcy 23 dni 5 godzin i 49 minut temu

nadejdzie taki dzień w którym Rydzyk,dziadki z Episkopatu będą z tobołkami na ramieniu uciekać w popłochu z tego Kraju !!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

123
79
~Alka 2014-02-26 (06:17) 9 miesięcy 23 dni 12 godzin i 57 minut temu

Dobrze że wiemy, to nie zagłosujemy na jego listy.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

74
31
~kumosia 2014-02-26 (07:59) 9 miesięcy 23 dni 11 godzin i 15 minut temu

jeden wart drugiego .... obaj pazerni na władzę

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

67
29
~QWT 2014-02-26 (08:15) 9 miesięcy 23 dni 10 godzin i 59 minut temu

LUDZIE UCIEKAĆ Z POLSKI JAK MA BYĆ TAKA WŁADZA RYDZYK + KACZYNSKI = MAJDAN

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

65
30
~ewa 2014-02-26 (08:03) 9 miesięcy 23 dni 11 godzin i 11 minut temu

gdyby pis zerwał z rydzykiem to by tylko zyskał

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

59
24
~X 2014-02-26 (08:00) 9 miesięcy 23 dni 11 godzin i 14 minut temu

Jarosław już zapowiedział ,że jak obejmie władzę to zmieni konstytucję / najgorsza rzecz mieszać w konstytucji ,każdy pod siebie / . Konstytucja zapewnia rozdzielność i niezależność państwa od kościoła a tu akurat tego sie nie szanuje !!!!!!!!!!!!!!! konstytucję zmieni tak ,ze klechy całą Polskę sobie wezmą a nam ''zaknebluje '' gęby Jarek bo on będzie u szczytu władzy jak '' pionek '' .Tylko my Polacy zostaniemy na największym '' lodzie '' w świecie !!!!!!!!!!!! NIGDY NIGDZIE PI S !!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

50
16
~wierny 2014-02-26 (08:01) 9 miesięcy 23 dni 11 godzin i 13 minut temu

sie pcha klecha do polityki!! ojciec inkwizytor !! zdelegalizowac ta czrna mafie!!! maja wiecej istnien ludzkich na sumieniu niz wsystkie dyktatury razem wziete!!! Religia to dla nich srodek do wladzy !!!!!!

odpowiedz

50
17
~Człowiek 2014-02-26 (14:29) 9 miesięcy 23 dni 4 godziny i 45 minut temu

Jak pozbyć się z multipleksu TV Trwam.Wejdź w ustawienia na listę kanałów wybierz opcję " usuń " zaznacz i OK .Rydzyk znika !

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

72
39
~Pan To Felek 2014-02-26 (10:03) 9 miesięcy 23 dni 9 godzin i 11 minut temu

Wiatr ze wschodu, Donosi "Rzeczpospolita" - ale boją się polskiego "Majdanu" i PO linii plują na opozycję. To obowiązek.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

45
13
cebal 2014-02-26 (11:47) 9 miesięcy 23 dni 7 godzin i 27 minut temu

Jaro bez dyra jesteś zero !!!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

89
57
~Michu 2014-02-26 (10:03) 9 miesięcy 23 dni 9 godzin i 11 minut temu

chłopie! co jest z debatą? nie możesz przyjść z kumplami to wymiękłeś? :)

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

112
80
~steryursusrdyseruydr 2014-02-26 (06:14) 9 miesięcy 23 dni 13 godzin i 1 minutę temu

To jest perfidna gra polityczna Kaczyńskiego, znana od lat. Odsunąć od siebie wszystkich osobników mogących zaszkodzić wizerunkowi przed wyborami. Nie ufajcie Kaczyńskiemu ani jego partyjce bo się obudzimy z ręką w nocniku i pójdziemy... bez toreb.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

100
68
~... 2014-02-26 (06:11) 9 miesięcy 23 dni 13 godzin i 3 minuty temu

pis-dziochy to twór narodowo watykański którym chodzi tylko o mamonę a rydzusiowi to szczególnie i chyba już nie macie złudzeń że te wszystkie ich postulaty to blef bo jeżeli chodzi o ojro to radyjko ma w ryja wyciąga chętnie brudne łapska !

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Polski konwój z polską pomocą humanitarną dotarł do Charkowa
dodane 2014-12-19 (11:05) 8 godzin i 9 minut temu

Zuzanna M. i Kamil N. nie okazują emocji
dodane 2014-12-19 (10:15) 8 godzin i 59 minut temu

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 8 godzin i 50 minut temu

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 9 godzin i 9 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29249