więcej

"Komorowski chciał ukryć ślady Lecha Kaczyńskiego".

TVN24 |  dodane 2010-08-11 (23:15) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 23 godziny i 19 minut temu
drukuj


- Bronisław Komorowski chciał ukryć wszelkie ślady swojego poprzednika - stwierdził w "Rozmowie bardzo politycznej" w TVN24 europoseł Zbigniew Ziobro. - Wy robicie krzywdę krzyżowi - symbolowi wiary i największych emocji Polaków. Nikt inny, tylko wy - odpowiadał Bartosz Arłukowicz z Lewicy.

Zdaniem Zbigniewa Ziobry to nowo wybrana głowa państwa "wywołała konflikt, swoimi nieprzemyślanymi decyzjami". - Wstydzę się za tych, którzy mają władze podejmować decyzje i którzy mogliby w jednej chwili spowodować, aby tego konfliktu i tych scen, które różne osoby bulwersują nie było, czyli za pana prezydenta Bronisława Komorowskiego - stwierdził Ziobro. Polityk jest przekonany, że "Bronisław Komorowski chciał ukryć wszelkie ślady swojego poprzednika".

Europosłowi PiS nie podoba się propozycja kancelarii prezydenta o tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy. - Jest jednak pewna ranga wydarzeń. Sejm i senat uchwaliły, że katastrofa smoleńska była największą tragedią po 1945 r. Czy można to porównywać z tablicą, których jest setki czy tysiące w Warszawie w różnych miejscach?

Innego zdania jest Bartosz Arłukowicz z Lewicy. - Tablica jak najbardziej powinna być - ocenił. Zdaniem posła, "powinniśmy uczcić pamięć wszystkich tych, którzy zginęli w katastrofie". - Przypominam, że nie zginęli tam tylko przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, ale wszystkich formacji politycznych - wskazał polityk.

Podsumowując kwestię krzyża przed Pałacem Prezydenckim Bartosz Arłukowicz zwrócił się do Ziobry: "Wasza akcja polityczna, którą urządziliście wokół tej sprawy, wasza próba zawłaszczenia tragedii i śmierci ludzi to jest robienie krzywdy krzyżowi. Wy robicie krzywdę krzyżowi - symbolowi wiary i największych emocji Polaków. Nikt inny, tylko wy".


(tw, mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 276 67.32%
nie 134 32.68%

Przeczytaj też

PiS: tablica na Pałacu jest "niesatysfakcjonująca"

aktualizacja 2010-08-12 (12:26) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 10 godzin i 8 minut temu

"Kaczyński powiedział jedną rzecz - być może najgorszą"

aktualizacja 2010-08-12 (11:30) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 11 godzin i 4 minuty temu

"Na sprawie krzyża traci PiS, więc nie róbmy z nim nic"

dodane 2010-08-12 (07:52) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 14 godzin i 42 minuty temu

"Kaczyński może, ale nie chce rozwiązać sporu"

dodane 2010-08-12 (00:45) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 21 godzin i 49 minut temu

PiS: 10 września spotkanie poświęcone katastrofie

dodane 2010-08-11 (17:50) 4 lata 5 miesięcy 19 dni 4 godziny i 44 minuty temu

Frustracja PiS i lenistwo Platformy

dodane 2010-08-12 (11:11) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 11 godzin i 23 minuty temu

"Kościół i Pospieszalski nie są już świętymi krowami"

dodane 2010-08-11 (07:19) 4 lata 5 miesięcy 19 dni 15 godzin i 15 minut temu

Oni zyskują na sporze o krzyż - dzisiaj ich ruch

aktualizacja 2010-08-10 (14:15) 4 lata 5 miesięcy 20 dni 8 godzin i 19 minut temu

Napieralski do przeciwników krzyża: apeluję o spokój

dodane 2010-08-09 (15:30) 4 lata 5 miesięcy 21 dni 7 godzin i 4 minuty temu
materiał foto

Przepychanki pod Pałacem

dodane 2010-08-03 (16:44) 4 lata 5 miesięcy 27 dni 5 godzin i 50 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Czy PiS zrobił coś dobrego?

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1538)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~lordqwest 2010-08-23 (20:03) 4 lata 5 miesięcy 7 dni 2 godziny i 31 minut temu

WSZYSTKO TO KARA ZA
Pochowanie bardzo inteligentnego człowieka na Wawelu .Ach jaki on był super razem z Braciszkiem ,ooo aż gromy się posypały i Wisła się poszerzyła jeszcze brakuje aby księżyc runął na nasz kraj to będzie do kolekcji braci KACZYŃSKICH po podzieleniu Narodu

odpowiedz

0
0
~belferka1 2010-08-18 (21:49) 4 lata 5 miesięcy 12 dni i 45 minut temu

Mądre słowa
Panie Arłukowicz. Jestem katoliczką, i nic mi nie przeszkadza w logicznej ocenie tego co dzieje się w Warszawie. Chciałabym, aby Pańskie spostrzeżenia dotarły wreszcie do całej elity rządzącej i kościelnej. Oszczędźcie nam Polakom wsydu w świecie. To hańba -jaki przykład dla młodych ludzi?

odpowiedz

0
0
~gucio 2010-08-18 (21:34) 4 lata 5 miesięcy 12 dni 1 godzinę i 1 minutę temu

PIS wojuje krzyżem
Panie Bartoszu Arłukowicz - to czysta prawda. To działacze PISu przy aprobacie kleru kaczolickiego rozpoczęli tę wojnę o krzyż, a w rzeczywistości wojnę o budowanie mitu Najjaśniejszego Leszka.

odpowiedz

0
0
~Filon 2010-08-18 (21:13) 4 lata 5 miesięcy 12 dni 1 godzinę i 21 minut temu

Lech Kaczyński dzielił Polaków za życia.
Dzieli i po śmierci.Bracia Kaczyńscy to polskie nieszczęście.

odpowiedz

0
0
~koko 2010-08-18 (17:08) 4 lata 5 miesięcy 12 dni 5 godzin i 26 minut temu

KOMOROWSKI nie możne spać tak
się boi pamięci poprzednika swojego l. Kaczyńskiego . dlatego chce pomnik jak najdalej postawić , wstyd - wstyd .

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~koko 2010-08-18 (17:08) 4 lata 5 miesięcy 12 dni 5 godzin i 26 minut temu

KOMOROWSKI nie możne spać tak
się boi pamięci poprzednika swojego l. Kaczyńskiego . dlatego chce pomnik jak najdalej postawić , wstyd - wstyd .

odpowiedz

0
0
~Julita 2010-08-15 (12:42) 4 lata 5 miesięcy 15 dni 9 godzin i 52 minuty temu

PORADA
Panie Bartoszu widzę, że daje się Pan zmanipulować PO. Za nim Pan się obudzi nasz kraj dopadnie wojna domowa. Proszę raczej pomysleć: możecie SLD i PIS uratować nasz kraj. Jeżeli połączycie się w koalicję, zaczniecie słuchać ze zrozumieniem i logicznie mysleć możecie zacząć rządzić. Obudźcie się i włóżcie dawną złość do kieszeni, bo wiele Was łączy... Ludzie którzy zginęli , Lech Kaczyński i Pan Szmajdziński. Nad tym się zastanówcie, to bardzo proste dla ludzi myślących lgicznie, bo w naszym kraju demokracja to: bezkarne zabijanie ludzi, zauważyliście????

odpowiedz

0
0
~Polak mały 2010-08-12 (18:18) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 4 godziny i 16 minut temu

Dzieci diabła
Atak na Krzyż pod pałacem prezydenckim - główną siedzibą masonerii w Polsce, nie miałby miejsca, gdyby nie wydali na nią zgody, Pan Komorowski i masoni usytuowani w Kościele, wilki w owczych skórach. Odwiecznym wrogiem Krzyża jest diabeł i jego dzieci. Niech by tacy znaleźli się w kraju muzułmańskim, to od razu by im spadły głowy. Bo muzułmanie nie pozwolą szydzić z Mahometa. To są prawdziwi, wierni i oddani wyznawcy swojego boga. Polacy obudźcie się, jeśli jeszcze tacy są i nie pozwólcie pluć sobie w oczy, gdzie wasz honor ?

odpowiedz

0
0
~ja rekinek 2010-08-12 (18:06) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 4 godziny i 28 minut temu

kaczyński, kurski, ziobro
Już czas, abyśmy mogli o nich zapominać. Mam nadzieję, że znikną w końcu ze sceny politycznej.

odpowiedz

0
0
~ed 2010-08-12 (15:18) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 7 godzin i 16 minut temu

ziobro lecz sie na nogi bo na głowę za późno!
pisuary!!!!!

odpowiedz

0
0
~nik 2010-08-12 (14:47) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 7 godzin i 47 minut temu

Nadal jest pan ZEREM
Człowiek, który donosił na studiach na swoich współmieszkańców w akademiku, obronił dyplom po znajomości a później zesłał swoją promotorkę na banicję zsądu w dużym mieście do małego, zniszczył jako prokurator narzędzie dowodowe - laptop itd, itp

odpowiedz

0
0
~Joanna 2010-08-12 (14:36) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 7 godzin i 58 minut temu

Wstyd?
Pan, panie Ziobro niech się wstydzi za siebie i PiS a nie za rząd. Rząd się nie ma czego wstydzić - a Pis i owszem! Gloryfikujecie L.Kaczyńskiego a do historii przejdzie on jako prezydent który zginął w katastrofie lotniczej, a nie ten który cokolwiek dobrego zrobił dla Polski!! Bo nie zrobił nic dobrego - wręcz przeciwnie!!!

odpowiedz

0
0
~ll 2010-08-12 (14:33) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 8 godzin i 1 minutę temu

prawda
i tak powinno być.

odpowiedz

0
0
~albo 2010-08-12 (14:32) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 8 godzin i 2 minuty temu

kara
to jest kara za beszczeszczenie krzyża,modły na pokaz przy kamerach tak jak wszystko robią pisuary żeby zaistnieć.Nie mogą się pogodzić z przegraną,to jest wasz koniec ,niedługo znikniecie z polityki tak Leper wasz sojusznik w rządach j.kaczyniaka.A krzyż powinien stać w kościele,przeciez nikt tam nie zginął.A L.kaczyński pomieszkiwał tam tylko 3 lata,i nic dobrego dla Polski nie zroibił,tylko skłócał wszystkich,a teraz to jarka cel.

odpowiedz

0
0
~bd 2010-08-12 (14:10) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 8 godzin i 24 minuty temu

kara
wszystkie powodzie i inne kataklizmy to jest kara dla polaków za popieranie platformy i wybór na prezydenta pana komorowskiego ,to jest poczatek beda jeszcze większe kleski póki sie nie opamietacie

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~nene 2010-08-12 (14:08) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 8 godzin i 26 minut temu

PO zniszczyło SLD a teraz niszczy PIS!
Taka ich misja i rola!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~emeryt 2010-08-12 (14:06) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 8 godzin i 28 minut temu

takiego głupka jak Ziobro jeszcze nie widziałam

odpowiedz

0
0
~Kot 2010-08-12 (14:06) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 8 godzin i 28 minut temu

Ludzie opamietajcie sie!
Nikt z was nie ma tu racji! Tylko Krzyż!

odpowiedz

0
0
~mgr Wacek 2010-08-12 (14:04) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 8 godzin i 30 minut temu

dlaczego Unia Wolności zmieniła sie w PO?
Bo uznała, ze wolność Polakom jest całkowicie niepotrzebna i zbędna!

odpowiedz

0
0
~mgr Wacek 2010-08-12 (14:04) 4 lata 5 miesięcy 18 dni 8 godzin i 30 minut temu

dlaczego Unia Wolności zmieniła sie w PO?
Bo uznała, ze wolność Polakom jest całkowicie niepotrzebna i zbędna!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Znów ostrzał Doniecka. Co najmniej siedmiu zabitych
dodane 2015-01-30 (13:50) 8 godzin i 44 minuty temu

SLD: jesteśmy wkurzeni, PO nas oszukała
dodane 2015-01-30 (13:35) 8 godzin i 59 minut temu

CBOS: Polacy najbardziej lubią Włochów
dodane 2015-01-30 (12:50) 9 godzin i 44 minuty temu

Rolnicy do Ewy Kopacz: rozmowy albo protest
dodane 2015-01-30 (07:03) 15 godzin i 31 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 3807