więcej

Kim był Rajmund Kaczyński, ojciec Jarosława i Lecha?.

Newsweek, wp.pl |  dodane 2012-07-08 (13:45) 2 lata 3 miesiące 23 dni 7 godzin i 1 minutę temu
drukuj


Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński opinie
Jarosława i Lecha Kaczyńskich znają wszyscy. Ich matkę, Jadwigę, też wiele osób kojarzy. Kim jednak był ich ojciec, Rajmund? - pytają dziennikarze "Newsweeka".

Ojciec braci Kaczyńskich był szczupły, niezbyt wysoki, cichy i lekko stłamszony - pisze "Newsweek".

O Rajmundzie Kaczyńskim wiadomo chociażby to, że walczył w Powstaniu Warszawskim, podczas którego został ranny. Później pracował na Politechnice Warszawskiej, ale wielkiej kariery jednak nie zrobił. Z kolei Jadwiga Kaczyńska sugerowała koleżankom, że nie był to mężczyzna jej marzeń. Po prostu życie potoczyło się w taki sposób, że to z nim stanęła na ślubnym kobiercu.

- Nigdy nie potrafiłam tego zrozumieć, dlaczego wokół matki, która nie brała nawet udziału w powstaniu, bracia stworzyli legendę wojenną, a o ojcu zupełnie zapomnieli? - mówi dziennikarzowi "Newsweeka" jedna z przyjaciółek matki braci Kaczyńskich.

(tw)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 479 19.26%
nie 2008 80.74%

Przeczytaj też

Sylwester Latkowski: "Wprost" chciał prześwietlić życiorys Jadwigi Kaczyńskiej

dodane 2012-07-30 (11:42) 2 lata 3 miesiące 1 dzień 9 godzin i 4 minuty temu

Jarosław Kaczyński opowiada o swoim ojcu

dodane 2012-07-19 (18:50) 2 lata 3 miesiące 12 dni 1 godzinę i 56 minut temu

Jadwiga Kaczyńska o katastrofie smoleńskiej: ciągle nie wierzę

aktualizacja 2012-04-12 (08:59) 2 lata 6 miesięcy 19 dni 11 godzin i 47 minut temu

Zaskakująca decyzja J. Kaczyńskiego - zrobił to dla mamy

dodane 2011-11-22 (07:50) 2 lata 11 miesięcy 9 dni 12 godzin i 56 minut temu

Jarosław Kaczyński pozbył się domu, by ratować mamę?

dodane 2011-11-21 (07:04) 2 lata 11 miesięcy 10 dni 13 godzin i 42 minuty temu

Cała prawda o życiu Jarosława Kaczyńskiego

dodane 2011-06-06 (09:47) 3 lata 4 miesiące 25 dni 10 godzin i 59 minut temu

Matki Rzeczypospolitej

dodane 2011-05-30 (09:38) 3 lata 5 miesięcy 1 dzień 11 godzin i 8 minut temu

"Kaczyński zrobił z matki żywy szaniec do walki o pomnik"

dodane 2010-08-11 (11:59) 4 lata 2 miesiące 20 dni 8 godzin i 47 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (2215)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

12
31
~stewe 2012-07-14 (22:30) 2 lata 3 miesiące 16 dni 22 godziny i 16 minut temu

Taaaaaaaaaaaak a kim byli starzy Tuska nie mówiąc o wujach i dziadkach którzy POnoć utęneli na zatopionym przez Ruskich statku Kriks Marine w zatoce Gdańskiej

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~lis to kanalia 2014-07-22 (21:52) 3 miesiące 8 dni 22 godziny i 54 minuty temu

lis to taka menda i mysle ze wreszcie kiedys trafi na swojego!!!!!!!!!

odpowiedz

71
30
~Karol 2012-07-13 (20:10) 2 lata 3 miesiące 18 dni i 36 minut temu

Jedno jest pewne, Rajmund Kaczyński vel Kalkstein był z pochodzenia żydem, współpracował z ubecją, za to otrzymał domek na warszawskim Żolibożu. Całe życie żył obłudą i kłamstwem, a teraz tak samo postępuje jego synalek Jarosław - krętacz, złodziej (kasa z FOZZ-u !!!), obłudnik, kłamca, propagator nienawiści do Polaków, którzy mają inne zdanie niż on i człowiek, który jest skłonny poświęcić swoją rodzinę dla swojej rządzy WŁADZY. On jest zaślepiony władzą i tylko to się dla niego liczy. A ten jego PiS to nie partia, to jakaś sekta paranoicznych i schizofrenicznych wyznawców swoje guru Jarosława.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

27
49
~Skrzat 2012-07-14 (20:56) 2 lata 3 miesiące 16 dni 23 godziny i 50 minut temu

Ojciec braci Kaczynskich, byl od pokolen Polakiem, patriota, zaangazowany w walkach o niepodleglosc Polski. Potwierdzeniem jest Jego udzial w Powstaniu Warszawskim. I synow swoich wychowal na ludzi oddanych sprawom narodu i panstwa polskiego. Tacu ludzie nie zdradzaja swojej Ojczyzny, gina w Jej obronie, badz w zamachach, oddajac swoje zycie za Polske. A co mozna powiedziec o obecnym prezydencie III RP ? Albo tez o premierze rzadu III RP ? Kto zna ich rodowody ? Bo trwa medialna cisza na ich temat.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

4
9
~haha 2014-01-25 (14:59) 9 miesięcy 6 dni 5 godzin i 47 minut temu

Kim byli teściowie Komorowskiego i dlaczego z UB?

odpowiedz

16
11
~wiesiek 2012-07-14 (22:14) 2 lata 3 miesiące 16 dni 22 godziny i 32 minuty temu

Te wszystkie wpisy są warte tyle co pełne szambo,widać walkę stron przeciwnych na odległość ,nic co sprawy Polski pchnęłoby odrobinę do przodu.Takie ble ble.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
2
~osa 2013-10-04 (09:23) 1 rok 27 dni 11 godzin i 23 minuty temu

Dzieci Kaczynskie nie odpowiadają za gzrechy rodziców i dziadków ?? a dzici Tuskowe owszem tak? TOKAZOR ZACZĄŁ WYCIĄGANIE CUDZYCH DZIADKÓW Z SZUFLADY - niech więc pochwali się swoimi !!

odpowiedz

1
10
~Sdziadek 2013-07-13 (18:28) 1 rok 3 miesiące 18 dni 2 godziny i 18 minut temu

NIC tu te chamy ciekawego nie znalezli i wymyslaja co tylkopotrafja .Jak chcecie wiecej wiedziec ,w piszcie i poczytajcie o dziadku Komorowskiego.ojcu Kwasniewskiego,Tuska dziadku,Sycza Mirona z PO.

odpowiedz

37
9
~Balzac 2012-07-14 (21:53) 2 lata 3 miesiące 16 dni 22 godziny i 53 minuty temu

Jezeli tak dobrze mu sie wiodlo za PRL-u to muisial byc albo UB-ekiem albo wysoce partyjnym czlonkiem PZPR! Co tu spekulowac? Jasne jak slonce!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

12
3
~Raven 2013-05-17 (17:02) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 3 godziny i 44 minuty temu

Prawdziwe nazwisko Kalkstein.Żydzi przechrzty.Morderca 96 osób.Polski Kain.

odpowiedz

16
2
~Gal Anonim 2013-01-24 (13:25) 1 rok 9 miesięcy 7 dni 7 godzin i 21 minut temu

Żydzi dla władzy i kasy są zdolni do każdej podłości. Jarosław Kaczyński jest tego przykładem . Ten jego wielki patriotyzm to lipa, pic na wodę i fotomontaż. Sfabrykowana i sfałszowana historia rodziny. Naród głupi wszystko kupi , jak powiedział klasyk Jacek Kurski -kiedyś w Pisie. Wystarczy poczytać w internecie o historii rodziny Kaczyńskich.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

43
6
~Olga 2012-09-21 (15:00) 2 lata 1 miesiąc 10 dni 5 godzin i 46 minut temu

Podobno to niezbyt szlachetna rodzina była. Zresztą to co robi KACZYŃSKI świadczy też o jego rodzicach. Zakompleksiony, zakłamany, żądny władzy, nigdy w zyciu się nie przepracował. . Okropny facecik. Tacy mali mężczyzni są zazwyczaj wredni.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
9
~l 2013-01-19 (20:24) 1 rok 9 miesięcy 12 dni i 22 minuty temu

Jest kilkuset takich co zrobili kariery naukowe i zawodowe będąc w AK i nie przynależąc do partii np. Witold Kieżun- doskonale prześwietlony przez IPN, postać tak ważna w PW, że wypowiada się w MPW....a OJCIEC KACZYŃSKICH NIGDY KARIERY NIE ZROBIŁ...za to pracował na kilku etatach. Jako matka chłopców , których tato ciężko pracuje poza domem , wiem ,że z matką ma się w takiej 100% mocniejsze relacje, szczególnie gdy ona poświęca swoją uwagę ( a nie tylko ugotowanie i posprzątanie) rodzinie. To jest odpowiedź na pytanie dlaczego matka była tak ważna w życiu tych ludzi

odpowiedz

15
0
~Irina 2013-01-17 (21:13) 1 rok 9 miesięcy 13 dni 23 godziny i 33 minuty temu

Nie wiem jak Wy ale nie pamietam śmierci i pochówku ojca Kaczynskich...Oni wiedzieli o czyms o czym mysmy nie wiedzieli

odpowiedz

43
63
~XC 2012-07-09 (08:39) 2 lata 3 miesiące 22 dni 12 godzin i 7 minut temu

Lis to najbardziej POdłe zwierzę w przyrodzie...a w dziennikarstwie to zwykła hiena..Zajmij się dziadkiem swojego ubóstwianego guru - Tuska.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

16
3
~123 2012-12-27 (12:02) 1 rok 10 miesięcy 4 dni 8 godzin i 44 minuty temu

ojciec był komuchem >> bo jak po wojnie za czasów Bieruta Gomułki mógł piastować kierownicze stanowiska >>a jakim cudem wyjechał na studia na zachód wtedy wyjeżdżali członkowie SB >>i to jest jego życiorys który nie jest dobry dla Kaczyńskich

odpowiedz

12
2
~si-si 2012-12-21 (04:19) 1 rok 10 miesięcy 10 dni 16 godzin i 27 minut temu

ZERO TOTALNE ZERO !!!!

odpowiedz

29
16
~Stanislaw 2012-07-30 (13:26) 2 lata 3 miesiące 1 dzień 7 godzin i 20 minut temu

Jak cichy i uczciwy czlowiek mógł zrobic kariere w PRL, tylko szubrawcy i zdrajcy,czy pospolite mendy robili kariere w PRL tacy jak =Ślepowron,Hafnery,Cimoszki,Hubnery,ubeckie psy i miernoty jak dzisiejsza władza.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

18
24
~frank 2012-07-20 (04:55) 2 lata 3 miesiące 11 dni 15 godzin i 51 minut temu

Ja myślę, że jest wielu innych prominentnych działaczy w Polsce, którzy mają rodziców z bardziej ciekawą biografią aniżeli J. Kaczyński. Warto by było prześledzić działalność rodziców takich ludzi ze świecznika jak ;A. Michnik, A. Kwaśniewski, D. Tusk i inni. Czekamy z niecierpliwością na te i inne biografie, tych bądź co bądź ciekawych i zasłużonych dla komuny ludzi. Ale znając poglądy i rzetelny warsztat dziennikarski pana redaktora naczelnego Newsweeka nigdy tego się nie doczekamy.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

34
8
~Patriota 2012-10-07 (20:17) 2 lata 24 dni i 29 minut temu

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR. 2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce. 3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV. 4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany. 5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki, jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989. 6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy. 7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym? Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików? Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Kto zostanie sekretarzem generalnym Platformy Obywatelskiej?
dodane 2014-10-31 (07:05) 13 godzin i 41 minut temu

Mocne słowa Michała Kamińskiego: Jarosław Kaczyński to tchórz
dodane 2014-10-31 (08:45) 12 godzin i 1 minutę temu

"Wprost" pozywa Romana Giertycha i "Gazetę Wyborczą"
dodane 2014-10-31 (07:45) 13 godzin i 1 minutę temu

Mężczyzna zginął pod kołami autobusu
dodane 2014-10-31 (09:06) 11 godzin i 40 minut temu

Autobus staranował dziewięć aut we Wrocławiu
dodane 2014-10-30 (14:07) 1 dzień 6 godzin i 39 minut temu

Jakie są szanse na ekstradycję Polańskiego?
dodane 2014-10-30 (04:55) 1 dzień 15 godzin i 51 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.