Strona główna serwisu
Kanonizacja Jana Pawła II w Polsce?
Kanonizacja Jana Pawła II w Polsce?

Kanonizacja Jana Pawła II w Polsce?

Papież Jan Paweł II zostałby ogłoszony świętym w 2015 r. - ten pomysł jest poważnie rozważany. Ogłoszenie świętości bł. Jana Pawła II przez Benedykta XVI miałoby się odbyć przy okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2015 r. To pomysł dyskutowany na najwyższych szczeblach kościelnej hierarchii w Polsce i Watykanie - informuje "Rzeczpospolita".
Papież Jan Paweł II Papież Jan Paweł II () Zobacz galerię
Gdyby doszło do kanonizacji w 2015 r., nastąpiłaby ona w dziesiątą rocznicę śmierci Jana Pawła II, w mieście bliskim sercu papieża, wśród młodych, których Dni zainaugurował w 1985 r.

Informacje "Rzeczpospolitej" na temat trwających rozmów w tej sprawie potwierdzają kościelne źródła. Jednak, po wypełnieniu wszystkich wymogów procesu kanonizacyjnego, ostateczna decyzja należy do papieża Benedykta XVI

Do kanonizacji potrzebny jest jeden cud, który wydarzył się po beatyfikacji, czyli po 1 maja 2011 r. Ks. Sławomir Oder, postulator procesu kanonizacyjnego, mówił niedawno, że w kongregacji nie jest w tej chwili badany żaden cud za wstawiennictwem Jana Pawła II.

Od zgody papieża na kanonizację czy beatyfikację do momentu ogłoszenia świętym mija zazwyczaj kilka miesięcy.

Gdyby Benedykt XVI ogłosił kanonizację Jana Pawła II w Krakowie, czyli poza Watykanem, byłby to pierwszy taki przypadek w czasie tego pontyfikatu.

Dodatkowo, gdzie dokładnie odbędą się Światowe Dni Młodzieży w 2015 r., dowiemy się oficjalnie za rok, na zakończenie ŚDM w Rio de Janerio. Starania o to, by odbyły się w Krakowie, podjął kard. Stanisław Dziwisz już w sierpniu ubiegłego roku. Niebawem zaproszenie do papieża wyśle prezydent Bronisław Komorowski.
Źródło: Rzeczpospolita

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (113)
Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
88
~Franciszek 2012-05-11 (08:59) 11 minut temu

Psychopatów od opluwania Św.kościoła rzymsko-katolickiego uprzejmie uprasza się o zaprzestania wypisywania swoich dyrdymałów na tematy o którym nie mają zielonego pojęcia. Bo to nie żadna krytyka, ale czyste chamstwo. Człowiek jednak powinien wykazywać się większą inteligencją od bydła.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
55
~Petrus II 2012-05-11 (08:03) 1 godzinę i 7 minut temu

jasne, Katoland bogaty kraj, a Watykan bardzo biedny!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
29
~alibaba 2012-05-11 (08:00) 1 godzinę i 10 minut temu

Byle nie w Krakowie!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
25
~Duduś 2012-05-11 (08:11) 59 minut temu

a kto za tą impre zapłaci?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
19
~wies 2012-05-11 (08:14) 56 minut temu

A kto zapłaci za imprezki które zorganizują z tej okazji ? A może Stanisław Dziwisz zapłci za te imprezki ze swojej kieszeni. Ja mam to głeboko w ...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
26
Zgadzam się z opinią
39
~Bobek 2012-05-11 (08:19) 51 minut temu

JP II sprzedał Polskę obcemu krajowi, któremu obficie płacimy lenno za poddaństwo !!! To zdrajca narodu !!! Gierek przynajmniej budował mieszkania, a czarni zdrajcy ? Tylko kościoły ! Precz z JP II !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
13
~Wezyr 2012-05-11 (09:34) 23 godzin i 36 minut temu

"Do kanonizacji potrzebny jest jeden cud, (...)po 1 maja 2011 r." Numer z zakonnicą już spalony, ciekawe co teraz wymyślą ! Ps. Dziwisz masz kasę na ten spęd nawiedzonych ? czy znów będziesz gościem na "państwowej" imprezie? Jest jeszcze szansa że B-16 do tego czasu już straci licencje od "szefa" i przeleci do " krainy wiecznych łowów" a następca będzie to miał głęboko w d... :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
20
~pat 2012-05-11 (08:19) 51 minut temu

Taki on swiety jak i cala reszta tej sukienkowej mafi

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
17
~gazda 2012-05-11 (08:18) 52 minut temu

czy Pan Bóg o tym już wie ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~tolek katolek 2012-05-11 (08:30) 40 minut temu

Walka o wpływy kościoła w Polsce i kasę dla niego idzie na całego. Indoktrynacja mlodzieży jest kluczowa bo młodzież to przyszłość władzy i dochodów Watykanu. Jak świętość JP2 nie pomoże to trzeba będzie go bogiem ogłosić. Trzeba ukryć ciało i powiedziec, że został wniebowzięty. To byłby ten drugi cud. Mam kilka pomysłów na cuda i mógłbym coś podpowiedzieć, ale KK jest ekspertem w dziedzinie wymyslania róznych rzeczy od wielu wieków więć jestem spokojny, że coś wymyslą co owieczki kupią i nadal będą wiernie słuzyć.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
11
~3-ci Polak 2012-05-11 (13:47) 19 godzin i 23 minut temu

po co tego palanta ruszać świat o nim zapomniał i niech leży spokojnie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~misiu 2012-05-11 (08:39) 31 minut temu

Dlaczego tak okrutnie chcą nas pokarać? Za co?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~Orion 2012-05-11 (08:34) 36 minut temu

Nie mamy nowoczesnych ośrodków naukowych, nie mamy znaczących firm inwestujących w nowe technologie, za to mamy JP II, wódkę i koko koko

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
16
~produkcja świętych 2012-05-11 (08:19) 51 minut temu

watykan i kler watykański, to maszynka do produkcji świętych poprzez 2 etapy: etap 1: to błogosławieni, etap 2: to autentyczni święci... a w licheniu licho nie śpi... w sensie komercyjnym oczywiście...a gdzie jest ichni bóg ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
31
~zorro 2012-05-11 (08:15) 55 minut temu

należy sprawdzić czy kościół ma kase na taki festyn czy znowu okradną na tę okoliczność wszystkich polaków

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
8
~andronik 2012-05-11 (13:19) 19 godzin i 51 minut temu

Uwierze w swiętość JP2 jeżeli sprawi, że Polacy wreszcie zmądrzeją i przestana sie zachowywac jak wasale i poddani Watykanu. Spójrzcie na Hiszpanie albo Irlandie, oni juz przejrzelii na oczy, natomiast w tym kraju kler bez końca eksploatuje osobę papieża, by zapewnić sobie trwala kontrole nad społeczeństwem i rządem, oraz zachowac swoje przywileje. Czy to tak naprawde trudno zrozumiec?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
17
~tygi 2012-05-11 (08:47) 23 minut temu

Aja mam to głęboko w du.....e! Kto jeszcze wierzy w te banialuki powinien się chyba wyprowadzic na MADAGASKAR! Jak Dziwisz za to zabuli + pan Tadek z Torunia, to mogą organizowac nawet wniebowstąpienie :)))))

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
11
~rabalbal tusk 2012-05-11 (09:58) 23 godzin i 12 minut temu

a kto za ta kanonizacje zaplaci

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
17
marajara 2012-05-11 (08:20) 50 minut temu

W biednym kraju powstaną kolejne złote pomniki twórcy betonowego opus dei i głównego pracza mózgów.

odpowiedz