więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1096477solidarnych Solidarni z Ukrainą

Kanonizacja Jana Pawła II w Polsce?.

Rzeczpospolita, wp.pl |  dodane 2012-05-11 (07:14) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 21 godzin i 15 minut temu
drukuj


Papież Jan Paweł II opinie
Papież Jan Paweł II zostałby ogłoszony świętym w 2015 r. - ten pomysł jest poważnie rozważany. Ogłoszenie świętości bł. Jana Pawła II przez Benedykta XVI miałoby się odbyć przy okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2015 r. To pomysł dyskutowany na najwyższych szczeblach kościelnej hierarchii w Polsce i Watykanie - informuje "Rzeczpospolita".

Gdyby doszło do kanonizacji w 2015 r., nastąpiłaby ona w dziesiątą rocznicę śmierci Jana Pawła II, w mieście bliskim sercu papieża, wśród młodych, których Dni zainaugurował w 1985 r.

Informacje "Rzeczpospolitej" na temat trwających rozmów w tej sprawie potwierdzają kościelne źródła. Jednak, po wypełnieniu wszystkich wymogów procesu kanonizacyjnego, ostateczna decyzja należy do papieża Benedykta XVI

Do kanonizacji potrzebny jest jeden cud, który wydarzył się po beatyfikacji, czyli po 1 maja 2011 r. Ks. Sławomir Oder, postulator procesu kanonizacyjnego, mówił niedawno, że w kongregacji nie jest w tej chwili badany żaden cud za wstawiennictwem Jana Pawła II.

Od zgody papieża na kanonizację czy beatyfikację do momentu ogłoszenia świętym mija zazwyczaj kilka miesięcy.

Gdyby Benedykt XVI ogłosił kanonizację Jana Pawła II w Krakowie, czyli poza Watykanem, byłby to pierwszy taki przypadek w czasie tego pontyfikatu.

Dodatkowo, gdzie dokładnie odbędą się Światowe Dni Młodzieży w 2015 r., dowiemy się oficjalnie za rok, na zakończenie ŚDM w Rio de Janerio. Starania o to, by odbyły się w Krakowie, podjął kard. Stanisław Dziwisz już w sierpniu ubiegłego roku. Niebawem zaproszenie do papieża wyśle prezydent Bronisław Komorowski.


(msz, mj)

oceń
tak 50 74.63%
nie 17 25.37%

Przeczytaj też

Zatrzymano mężczyznę, który zniszczył pomnik Jana Pawła II

dodane 2012-06-20 (13:05) 1 rok 10 miesięcy 4 dni 15 godzin i 24 minuty temu

Kardynał Stanisław Dziwisz stracił grunt pod nogami

dodane 2012-06-18 (07:41) 1 rok 10 miesięcy 6 dni 20 godzin i 48 minut temu

Matka Boska płacze krwawymi łzami

dodane 2012-06-08 (06:19) 1 rok 10 miesięcy 16 dni 22 godziny i 10 minut temu

Kard. Dziwisz: ostatnie słowa Jana Pawła II na razie zostaną tajne

dodane 2012-05-01 (05:25) 1 rok 11 miesięcy 23 dni 23 godziny i 4 minuty temu

Listy Jana Pawła II z lat 1978-85 przekazano Archiwum Akt Nowych

dodane 2012-04-24 (13:55) 2 lata 14 godzin i 34 minuty temu

"Uzdrowiciel" - te cuda wydarzyły się za życia Jana Pawła II

dodane 2012-04-08 (16:20) 2 lata 16 dni 12 godzin i 9 minut temu

7. rocznica śmierci Jana Pawła II

dodane 2012-04-02 (08:15) 2 lata 22 dni 20 godzin i 14 minut temu

Ks. Oder: kilka sygnałów o cudzie uzdrowienia za sprawą Jana Pawła II

dodane 2012-03-30 (10:25) 2 lata 25 dni 18 godzin i 4 minuty temu

Mają dokumenty w sprawie cudu Jana Pawła II?

dodane 2012-03-07 (17:35) 2 lata 1 miesiąc 17 dni 10 godzin i 54 minuty temu
materiał foto

Relikwie bł. Jana Pawła II

dodane 2011-08-26 (19:53) 2 lata 7 miesięcy 29 dni 8 godzin i 36 minut temu

materiał foto

Relikwie Jana Pawła II

dodane 2011-06-05 (11:42) 2 lata 10 miesięcy 19 dni 16 godzin i 47 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (113)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
15
lux35 2012-05-11 (08:50) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 19 godzin i 39 minut temu

Wszyscy Wierzacy czekaja na kanonizacje JP2!!! To cudowne,ze mamy Takiego Oredownika w niebie. O modli sie za cala Ojczyzne, tez za niedowiarkow, ktorzy tu wypisuja brednie, wstydze sie,ze jestem Polakiem, gdy czytam te wypociny w komentarzach! Wstyd!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
1
~bezrobotna matka 2012-06-20 (16:29) 1 rok 10 miesięcy 4 dni 12 godzin i 1 minutę temu

Zły człowiek!v Żaden święty!

odpowiedz

2
2
~pawel 2012-06-20 (16:19) 1 rok 10 miesięcy 4 dni 12 godzin i 10 minut temu

a to będzie ciekawe? po mału na światło dzienne wychodzą dokumnty o wspólpracy Bolka,jeszcze trochę i światlo dzienne ujrzą dokumenty Lolka o współpracy z SB???

odpowiedz

5
4
~jan 2012-05-13 (10:07) 1 rok 11 miesięcy 11 dni 18 godzin i 22 minuty temu

a czego w BIEDNEJ POLSCE ? on byl przywodca WATYKANSKIEGO panstwa i tam lezy i tam robic wszystkie szopki z nim. Czy wiecie jakie sa tej imprezy KOSZTA ? czy ktos kiedys podal ile kosztowal setek milionow jego wyskok na kilka dni do KRAJU ? Czego bogaci ANGLICY ograniczyli wydatki na wizyte B-16 i RATZINGER wracal nie liniami lotniczymi gospodarzy tylko liniami ktore go przywlokly na wyspy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
3
~polak katolik 2012-06-08 (07:47) 1 rok 10 miesięcy 16 dni 20 godzin i 42 minuty temu

Jakie to smutne jak się czyta. Człowiek który dał polsce możliwość swobodnego myślenia jest poniżany !!! Rację mają ci co ważaja że gnębieni Polacy sa coś warci

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
7
~Usia Siusia 2012-05-11 (09:13) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 19 godzin i 16 minut temu

CUD !!!! W czasie czytania tego artykulu wykipialo mi mleko Czy to nie znak ? Moge przedstawic na dowod nadpalony garnek !

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
8
~Pracodawca 2012-05-11 (09:36) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 18 godzin i 53 minuty temu

No i mamy na forum wysyp sfrustrowanych śmierdzący leni których nie ima się żadna robota. Powinno się zlikwidować wszystkie zasiłki. Wszyscy normalni ludzie o tej godz pracują. Po ilości wpisów widać że jednak katolicy to najbardziej pracowita część społeczeństwa nie mają czasu na wypisywanie głupot.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

11
4
~rabalbal tusk 2012-05-11 (09:58) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 18 godzin i 31 minut temu

a kto za ta kanonizacje zaplaci

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

5
2
~rabalbal tusk 2012-05-11 (10:08) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 18 godzin i 21 minut temu

dlaczego w watykanie go nie beda kanonizowac

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
1
~ktoś 2012-05-12 (00:52) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 3 godziny i 37 minut temu

Wiatry wieją w dekiel wali a Tworki witają i zapraszają.Zajmujemy się nawet beznadziejnymi przypadkami.

odpowiedz

11
2
~3-ci Polak 2012-05-11 (13:47) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 14 godzin i 42 minuty temu

po co tego palanta ruszać świat o nim zapomniał i niech leży spokojnie

odpowiedz

8
0
~andronik 2012-05-11 (13:19) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 15 godzin i 10 minut temu

Uwierze w swiętość JP2 jeżeli sprawi, że Polacy wreszcie zmądrzeją i przestana sie zachowywac jak wasale i poddani Watykanu. Spójrzcie na Hiszpanie albo Irlandie, oni juz przejrzelii na oczy, natomiast w tym kraju kler bez końca eksploatuje osobę papieża, by zapewnić sobie trwala kontrole nad społeczeństwem i rządem, oraz zachowac swoje przywileje. Czy to tak naprawde trudno zrozumiec?

odpowiedz

2
3
~Anja 2012-05-11 (12:14) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 16 godzin i 15 minut temu

Jak czytam niektóre wypociny to robi Mi się niedobrze. Popatrzcie na swoje wady. Tacy jesteście odważni to się podpiszcie!

odpowiedz

5
8
~brówka 2012-05-11 (10:47) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 17 godzin i 42 minuty temu

pomysł jest doskonały i... może stanie się cud, że Światowe Dni Młodzieży odbędą się w 2015 r. w Krakowie. Polska potrzebuje nie tylko parad równości, ale dla równowagi właśnie, także parad wiernych Kościołowi.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
0
~Cycu 2012-05-11 (10:30) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 17 godzin i 59 minut temu

A to się wnuczka ucieszy.

odpowiedz

25
9
~Duduś 2012-05-11 (08:11) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 20 godzin i 18 minut temu

a kto za tą impre zapłaci?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

6
11
lux35 2012-05-11 (08:41) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 19 godzin i 48 minut temu

Ludzie i Wy jezdziliscie na spotkania z JP2 i teraz takie glupoty piszecie?? uczestniczyliscie w Mszy św sprawowanej przez Papieza???

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

10
6
~eryk 2012-05-11 (09:13) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 19 godzin i 16 minut temu

Suszony wojtyła robi więcej szkód niz za życia

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
1
~Wezyr 2012-05-11 (09:34) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 18 godzin i 55 minut temu

"Do kanonizacji potrzebny jest jeden cud, (...)po 1 maja 2011 r." Numer z zakonnicą już spalony, ciekawe co teraz wymyślą ! Ps. Dziwisz masz kasę na ten spęd nawiedzonych ? czy znów będziesz gościem na "państwowej" imprezie? Jest jeszcze szansa że B-16 do tego czasu już straci licencje od "szefa" i przeleci do " krainy wiecznych łowów" a następca będzie to miał głęboko w d... :)

odpowiedz

22
15
~Kuba 2012-05-11 (08:05) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 20 godzin i 24 minuty temu

Jaja mnie swędzą, jak słyszę znowu o Janie Pawle II. Poza pełnieniem funkcji medialnej nigdy nic pożytecznego dla Polski nie zrobił.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tusk: Europa powinna być przygotowana na czarny scenariusz na Ukrainie
dodane 2014-04-24 (19:13) 9 godzin i 16 minut temu

Papież Franciszek: Jan Paweł II nadal inspiruje Kościół
dodane 2014-04-24 (20:20) 8 godzin i 9 minut temu

materiał wideo

Wychowanek siostry Bernadetty: biła nas za to, że się śmialiśmy
dodane 2014-04-24 (19:34) 8 godzin i 55 minut temu

Adam Bielan: nie wracam do PiS, ale go nie krytykuję
dodane 2014-04-24 (18:24) 10 godzin i 5 minut temu

Papieski śmigłowiec
dodane 2014-04-24 (18:46) 9 godzin i 43 minuty temu

Największe od ponad 40 lat ćwiczenia antykryzysowe - film
dodane 2014-04-24 (18:41) 9 godzin i 48 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.