Strona główna serwisu
"Nie można budować pomników zbrodniarzom"

"Nie można budować pomników zbrodniarzom"

21 listopada, w dniu wyborów samorządowych, wybierzemy władzę "na co dzień", ale także wyrazimy nasze poglądy - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji partii w Wołominie. Szef PiS skrytykował także politykę historyczną prezydenta Bronisława Komorowskiego, zarzucając mu, że buduje pomniki zbrodniczej armii.
Kaczyński stwierdził, że patriotyzm musi być nieustannie budowany. - Można powiedzieć, że to, co uczyniono w Ossowie, to jest dokładnie pójście w drugą stronę - powiedział, odnosząc się do mogiły żołnierzy Armii Czerwonej.

- To jest powiedzenie Polakom: wy tak naprawdę w żadnej sprawie, nawet wtedy, kiedy broniliście niepodległości, nie mieliście 100-procentowej racji, i trzeba czcić wszystkich, nawet tych, którzy łyżeczkami ludziom wyciągali oczy, po to, czy dlatego, że byli niewłaściwego pochodzenia społecznego - mówił.

-Taka była ta armia, której pomniki dzisiaj pan Komorowski buduje - powiedział. - To jest coś, co musimy zdecydowanie odrzucić. (...)
Nie można budować pomników najeźdźcom, zbrodniarzom, to była zbrodnicza armia Jarosław Kaczyński
Nie można budować pomników najeźdźcom, zbrodniarzom, to była zbrodnicza armia - powiedział Kaczyński.


Kaczyński tłumaczył, że w nadchodzących wyborach samorządowych Polacy wybiorą władze, które decydują o poziomie obsługi administracyjnej obywateli. - To jest ta władza na co dzień, (...) która rozdziela połowę środków publicznych, jakimi się w ogóle w Polsce dysponuje - zaznaczył szef PiS.

Podkreślił, że w Polsce samorząd dysponuje bardzo dużą władzą. - A więc podejmujemy decyzje ważne - mówił szef PiS.

Warto jednak - dodał Kaczyński - zastanowić się także nad "innym sensem" decyzji w wyborach 21 listopada. - Będziemy wyrażali także nasze poglądy w różnych istotnych sprawach naszego kraju - przekonywał. Według niego, "o pewnych sprawach", o których mówi się w Polsce zbyt mało, należy mówić także "w kontekście tych wyborów".


- Jesteśmy przed decyzjami, teraz już w trakcie podejmowania decyzji; to są decyzje władzy centralnej odnoszące się do dóbr narodowych, do tego co wspólne, co nasze, (...) Chodzi o lasy państwowe, energetykę, przemysł petrochemiczny. Chodzi o odpowiedź na pytanie, czy to ma pozostać wspólne, czy państwo ma mieć w dalszym ciągu nad tym pieczę, kontrolę albo jak w wypadku lasów państwowych po prostu 100-procentową własność, czy też mamy od tego odchodzić - mówił szef PiS.

Według Kaczyńskiego, uruchomienie procesu, który z czasem doprowadzi do prywatyzacji lasów "sensu stricto, czyli do tego, że nie będzie można do lasów, tak jak dziś po prostu wchodzić", sprawi, że Polacy będą "mniej wolni".

Jak mówił, Polska po latach dyktatury, odzyskała wolność po 1989 roku. -
Dzisiaj z wolnością jest w Polsce nie najlepiej. Dziś kwestionuje się zupełnie wprost prawa opozycji Prezes PiS
Dzisiaj z wolnością jest w Polsce nie najlepiej. Dziś kwestionuje się zupełnie wprost prawa opozycji - ocenił. Według niego, w naszym kraju "istnieje dziś problem wolności".

- Dzisiaj dochodzi do tego, że kiedy zamordowany zostanie przedstawiciel opozycji pan Marek Rosiak - jak twierdzi morderca, to ja miałem być celem, czyli szef najsilniejszej partii opozycyjnej - pierwszą reakcją partii rządzącej jest powiedzenie przez pana Niesiołowskiego, Czumę, panią Kidawę-Błońską: "kto sieje wiatr, zbiera burzę" - mówił Kaczyński.

- A co to w istocie oznacza? To oznacza, że się to zabójstwo usprawiedliwia(...) Więc z wolnością w Polsce jest źle, ale tych przykładów mamy bardzo wiele - mówił szef PiS.


- Bardzo często ludzie, którzy wyznają poglądy, tzw. niepoprawne albo popierając wprost PiS, w swoich instytucjach doznają różnego rodzaju przykrości, ostracyzmu, zdarza się, że im się ręki nie podaje. To są dzielni ludzie - powiedział szef PiS.

Podkreślił, że bycie po stronie opozycji nie powinno pociągać za sobą żadnych negatywnych konsekwencji. - Jeżeli ktoś prowadzi do tego, że takie negatywne konsekwencje są, to te zasady wolności, zasady polskiej konstytucji po prostu łamie. I to wobec niego powinny być wyciągnięte konsekwencje, a nie wobec tych, którzy z wolności korzystają - powiedział szef PiS.

Po wystąpieniu szefa PiS uczestnicy konwencji zaśpiewali mu 100 lat. Podczas konwencji rzecznik sztabu wyborczego PiS Jacek Sasin przedstawił liderów list PiS do Rady Powiatu Wołomińskiego. Są to: Piotr Uściński, Sylwia Matusiak, Marta Rajchert, Izabella Dziewiątkowska, Marek Szafrański, Grzegorz Mickiewicz oraz Janusz Czarnogórski.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1555)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Jan 2010-11-08 (01:52) 16 godzin i 31 minut temu

Mądrego to i przyjemnie posłuchać,a wy tumoki zbajerowane przaz WSI TVN walcie się na ryj,ockniecie sie jak w garach dno większej ilości będziecie oglądali,potrzeba drugiego Piłsudzkiego żeby Bereze dla was uruchomił a dla zdrajców typu Tusk i jego kliki czapa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~fel 2010-11-07 (17:49) 34 minut temu

Przegrana Tuska w wyborach prezydenckich spowodowała początek tego zła, jakie w Polsce ma miejsce.Okazało się, że żyrandol jest wart tej wojny totalnej nie mówiąc o "całej władzy w naszych rękach".Przyjdzie czas na rozliczenie,chociażby z długów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~lolo 2010-11-07 (11:19) 7 godzin i 4 minuty temu

Najlepsze pozdrowienia dla pana Kaczyńskiego. Dlaczego? A dlatego, że wie, co robi. Jest niezmienny. Nie jest chorągiewka na wietrze.Potrafi posprzątać w swojej partii.Ma zasady.To nie Kaczyński ma urojenia tylko ci, którzy Jego niszczą kiedyś i teraz. Naród jest otumaniony przez media stronnicze.nagrody spływają dla tych, co robia ferment prasowy. taka mamy rzeczywistość.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1