Strona główna serwisu
Jest sposób by szybko odzyskać zabrane prawo jazdy

Jest sposób by szybko odzyskać zabrane prawo jazdy

Osoba z zakazem kierowania pojazdem bez większych problemów nowe prawo jazdy wyrobi w innym starostwie - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna".
Nowe prawo jazdy Nowe prawo jazdy ()
Jak stwierdza gazeta, to efekt błędów i opóźnień w tworzonej od 2004 r. Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

- Nie jesteśmy w stanie zweryfikować w CEPiK, czy kierowca nie ma orzeczonego zakazu w innym starostwie - mówi Izabela Syroka ze Starostwa Powiatowego w Żarach. Dodaje, że obecnie nie ma też przepisów nakładających na urzędników taki obowiązek.

Ma to zmienić dopiero ustawa o kierujących pojazdami, która ma obowiązywać od stycznia 2013 r. O ile pojawi się taka techniczna możliwość, bo jak na razie starostwa nie mogą weryfikować danych kierowców w CEPiK - podkreśla dziennik.


Jak mówi rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak, trwają prace przygotowujące do integracji systemów informatycznych: SI Kierowca i SEPiK wynikające z ustawy o kierujących. - W ramach tych prac będzie możliwy dostęp do bazy centralnej pozwalający w trybie online sprawdzić stan uprawnień kierowcy w skali całego kraju - zapewnia.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (57)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
33
~MOC 2012-03-16 (05:35) 18 godzin i 45 minut temu

Efekty ciezkiej i wytezonej pracy (p)oslow widac w kazdej dziedzinie zycia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
25
~..potr 2012-03-16 (07:17) 17 godzin i 3 minuty temu

polowanie na kierowców w Jeleniej Górze zamontowano na skrzyżowaniu kamerę która robi zdjęcia pojazdom wjeżdżającym na skrzyżowanie na świetle czerwonym to zrozumiałe ale i na żółtym nawet jak w momencie przejazdu jesteś metr od świateł i nawet jadąc przepisowo 50 nie jesteś w stanie zatrzymac się ,jeżdżę tamtędy do pracy w ciągu tygodnia mam 3 fotki robię wszystko i za cholerę nie mogę przejechac jadę świeci się zielone już mam taką schizę że zamiast na drogę patrzę na sygnalizator a to niebezpieczne a tu nagle nad głową żółte i k.... następna fota

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~bolek-motorówka 2012-03-16 (06:24) 17 godzin i 56 minut temu

OTAKE POLSKIE I OTAKE MINISTERSTWO CYFRYZACJI RAZEM Z TW BONIM WALCZYLIŚMY !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1