Strona główna serwisu
Violetta Baran

oprac.Violetta Baran

Jarosław Zieliński: posłowie opozycji łamią prawo, ale wariant siłowy nie wchodzi w grę

Jarosław Zieliński: posłowie opozycji łamią prawo, ale wariant siłowy nie wchodzi w grę

Posłowie opozycji okupujący salę sejmową łamią prawo, powinny zostać wobec nich wyciągnięte konsekwencje prawne - stwierdził po posiedzeniu klubu PiS wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Zapewnił jednak, że nie jest rozważany żaden siłowy wariant rozwiązania kryzysu w Sejmie.
Obrady klubu PiS trwały nieco ponad godzinę. Dyskutowano m.in. na temat możliwych scenariuszy środowego posiedzenia Sejmu. Władze partii, m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, wzywali posłów do mobilizacji.

Po zakończeniu spotkania klubu PiS wypowiadał się m.in. wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, który wyraził pogląd, że posłowie opozycji, blokując mównicę, złamali prawo. - Mam nadzieję, że wszystko się jakoś unormuje, że posłowie przestaną okupować mównicę, usiądą na swoich miejscach i będą pracować jak przystało na posłów - dodał Zieliński.

Dziennikarze zapytali też wiceministra, czy jest mobilizacja BOR i innych służb przed środowym posiedzeniem Sejmu. - Wszystkie służby wykonują swoje obowiązki - odpowiedział Zieliński. Zapewnił, że "żaden wariant siłowy nie wchodzi w grę". Według niego, powinny zostać wyciągnięte konsekwencje "nie siłowe, ale prawne". - Nie może być tak, że w państwie prawa jakaś grupa może bezkarnie łamać prawo - dodał wiceszef MSWiA.


Jak ocenił, posłowie opozycji, którzy okupują salę sejmową, łamią prawo.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (224)
Nie zgadzam się z opinią
97
Zgadzam się z opinią
606
leonidas123454321 2017-01-10 (19:41) 5 godzin i 29 minut temu

Z całym szacunkiem dla Sejmu i MSW ale ja jako obywatel nie zgadzam się na stosowania innych standardów wobec zwykłych Polaków łamiących prawo a innych wobec posłów łamiących prawo!!!To działanie wbrew zasadom Demokratycznego Państwa Prawa gdzie wszyscy obywatele są równi wobec prawa!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 16

Nie zgadzam się z opinią
137
Zgadzam się z opinią
388
~haha 2017-01-10 (19:36) 5 godzin i 34 minut temu

A dlaczego nie zacytował paragrafu ktory o tym mówi, że opozycja łamie prawo?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
64
Zgadzam się z opinią
299
~w-zet 2017-01-10 (19:40) 5 godzin i 30 minut temu

-kabaret proszę Państwa to my już mamy od roku,,,,,ale nikt nie chce ,albo nie może ,albo się boi zrobić z tym porządek,,,,st.przysłowie,,>pies psu ogona nie odgryzie<

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2