Strona główna serwisu
Arkadiusz Jastrzębski

oprac.Arkadiusz Jastrzębski

Jarosław Gowin o sprawie nakazu aresztowania Tuska: kompletna bzdura

Jarosław Gowin o sprawie nakazu aresztowania Tuska: kompletna bzdura

Publikacja dziennika "Financial Times" według której prezes PiS miał w rozmowie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel zasugerować, że Polska może wystawić europejski nakaz aresztowania wobec szefa RE Donalda Tuska to kompletna bzdura - stwierdził wicepremier Jarosław Gowin.
Gowin zaznaczył na antenie TVN24, osobiście nie brał udziału w spotkaniu Merkel z Kaczyńskim, ale "ma zapewnienia jednego z uczestników rozmowy, że żadne tego typu słowa nie padły".

- Jarosław Kaczyński nie od dziś ma wiele zastrzeżeń nie tylko takich jak ja, dużo poważniejszych zastrzeżeń do polityki i działalności Donalda Tuska, ale tego typu sformułowanie na pewno nie padło z jego ust - powiedział Gowin.

Dodał, że publikacje "FT" "należałoby określić modnym ostatnio pojęciem post-prawdy". Pytany, czy Jarosław Kaczyński sprostuje doniesienia brytyjskiego dziennika stwierdził, że nie sądzi, aby prezes PiS chciał prostować "tego typu fałszywą informację".


Kiedy stanowisko ws. kandydatury Tuska?- Nawiasem mówiąc z tą samą gazetą ja też mam doświadczenia, bo udzieliłem wywiadu ówczesnemu reporterowi czy przedstawicielowi "FT" na Europę Środkowo-Wschodnią, potem jak to przeczytałem byłem zdumiony, ten człowiek niczego nie zrozumiał z tego co ode mnie słyszał - powiedział wicepremier.

Pytany, czy poparłby kandydaturę Tuska na drugą kadencję na funkcji szefa Rady Europejskiej odpowiedział, że nie jest to kwestia jego indywidualnej decyzji, ale premier Beaty Szydło. - Czekamy na ostateczne okoliczności, dzisiaj nie widać, żeby była jakaś inna poważna kandydatura niż Donald Tusk, ale musimy powstrzymać się, sądzę, że marzec wszystko wyjaśni - powiedział Gowin.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (316)
Nie zgadzam się z opinią
332
Zgadzam się z opinią
680
~Greg 2017-02-17 (07:24) 56 minut temu

Stany umysłowe Macierewicza i Kaczyńskiego niedługo zleją się w jedność.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
83
Zgadzam się z opinią
374
~obserwator 2017-02-17 (08:14) 6 minut temu

Rodzina Kim wystawia nakazy aresztowania i wyroki śmierci na wszystkich Koreańczyków z północy, którzy znaleźli się poza ich krajem

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
311
Zgadzam się z opinią
467
~Albin 2017-02-17 (07:28) 52 minut temu

Okej, okej, według Pana Gowina to kompletna bzdura, ale skoro sam Tusk ją komentuje na swoich kontach na portalach społecznościowych to jakieś znaczenie to ma. Mam nadzieję, że kiedyś zejdzie mu z twarzy ten szyderczy uśmieszek.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 23