Strona główna serwisu
Janusz Korwin-​Mikke: Nowa Prawica rozpoczęła marsz Polski do normalności

Janusz Korwin-​Mikke: Nowa Prawica rozpoczęła marsz Polski do normalności

- Jesteśmy czwartą siłą, rozpoczynamy marsz Polski do normalności; w Parlamencie Europejskim będziemy walczyć z ośmiornicą urzędasów, która krępuje zarówno nasz kraj, jak i Europę - zapowiedział szef Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów do PE.
Z sondażu Ipsos dla TVN 24 i TVP wynika, że Nowa Prawica zdobyła 7,2 proc. głosów, co oznacza cztery mandaty w PE.

Będziemy trąbić najgłośniej, jak potrafimy, że to, co się dzieje w UE, to jedno wielkie złodziejstwo Janusz Korwin-Mikke
Korwin-Mikke zapowiedział, że "to dopiero początek" i jego ugrupowanie w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych uzyska dwucyfrowy wynik.

Korwin-Mikke zapowiedział, że NP będzie walczyła - zarówno w Polsce, jak i w Europie - "z czerwoną ośmiornicą komunistycznych urzędasów, która krępuje i Europę i Polskę".


Pytany o planowane działania, powiedział: "Będziemy trąbić najgłośniej, jak potrafimy, że to, co się dzieje w UE, to jedno wielkie złodziejstwo". "Od trąb runęły mury Jerycha, w końcu runą i te unijne" - mówił szef Nowej Prawicy. Oświadczył, że jego zdaniem Unia Europejska to "jeden wielki wymysł lewackich oszołomów" i że "jego drużyna będzie walczyć z jego zidiociałymi produktami ich chorych głów".

Korwin-Mikke powiedział, że liczy, iż do PE wejdzie czterech członków Nowej Prawicy. Za to w przyszłych wyborach parlamentarnych - przekonywał - Nowa Prawica "przebije się" i uzyska dwucyfrowy wynik. - Wyłom w umysłach został już zrobiony - stwierdził.

Jesteśmy czwartą siłą, rozpoczynamy marsz Polski do normalności Janusz Korwin-Mikke
- To dlatego, że jeśli dziś popiera nas rzesza młodych ludzi, to z każdym miesiącem oni będą uzyskiwać prawa wyborcze; a elektorat partii w rodzaju komuchowych SLD będzie wymierać. Taka to prawidłowość - powiedział szef NP.


Pytany o ewentualną współpracę w PE z Nigelem Faragem z brytyjskiej UKIP, powiedział, że może współpracować "generalnie rzecz biorąc z każdym, kto chce rozwalić ten burdel, jakim jest UE".

Z kolei poseł Przemysław Wipler, który niedawno przystąpił do Nowej Prawicy, mówił, że jego ugrupowanie rozmawia już z czterema frakcjami w PE, ale jest za wcześnie, by ujawnić szczegóły. Podkreślił, że współpraca NP z Faragem będzie możliwa dopiero wtedy, gdy złoży on deklarację, że nie będzie podejmował "antypolskich akcji".

- Jest natomiast i inna korzyść. Jest możliwe, że już niedługo nie będę jedynym posłem Nowej Prawicy w parlamencie, już zgłaszają się chętni - stwierdził.

"Na nie powstrzymacie. Idziemy po was"

Podczas wieczoru wyborczego po ogłoszeniu wyników rozległy się okrzyki: "Wreszcie" "Janusz", "Wolność, własność, sprawiedliwość" oraz "wolna Europa, Nowa Prawica". Odśpiewano też hymn narodowy.


Szef sztabu wyborczego Krzysztof Szpanelewski krzyczał do Korwin-Mikkego ze sceny: "panie prezesie, teraz my wykonaliśmy zadanie". Z kolei wiceszef partii Artur Dziambor intonował: "Nas nie powstrzymacie" i "Idziemy po was".

Wyborcy Nowej Prawicy

Wśród wyborców Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego było 74,2 proc. mężczyzn i 25,8 proc. kobiet - wynika z sondażu wyborczego Ipsos dla TVN24 i TVP. Blisko trzy czwarte głosujących na komitet Korwin-Mikkego to wyborcy w wieku 18-39 lat.

Na ugrupowanie to głosowali przede wszystkim ludzie przed czterdziestką. 43 proc. głosujących na komitet wyborczy Korwin-Mikkego było w grupie wiekowej 18-25 lat, a 31,1 proc. - w grupie 26-39 lat.

Spośród pozostałych wyborców 20,2 proc. wywodziło się z grupy 40-59 lat, a 5,7 proc. miało 60 lat i więcej.


Exit poll: PO 32,8, PiS: 31,8

Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrała Platforma Obywatelska - wynika z sondażu wyborczego Ipsos dla TVN24 i TVP. Frekwencja wyborcza wyniosła 22,7 procent.

Na PO zagłosowało 32,8 procent wyborców, a na Prawo i Sprawiedliwość - 31,8 procent. Trzecie miejsce zajęło SLD z poparciem 9,6 procent. Z badania wynika, że w europarlamencie znajdą się też przedstawiciele Kongresu Nowej Prawicy - 7,2 procent i Polskiego Stronnictwa Ludowego - 7 procent.

Gdyby te wyniki się potwierdziły, PO i PiS otrzymałyby po 19 mandatów w europarlamencie, SLD 5, a Kongres Nowej Prawicy i PSL - po 4.

Zabrakło natomiast miejsca dla przedstawicieli Twojego Ruchu - Europy Plus (3,7 procent), Solidarnej Polski (3,1 procent), Polski Razem (2,8 procent) i Ruchu Narodowego (1,5 procent).
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (989)
Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
295
~Darek 2014-05-25 (21:55) 14 godzin i 53 minut temu

Jak normalny człowiek, który żyje w Polsce i widzi co się dzieje w kraju może zagłosować na PIS a tym bardziej na PO ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
32
Zgadzam się z opinią
298
~jan 2014-05-25 (21:49) 14 godzin i 59 minut temu

popieram Cię korwin na 150%

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
240
~sara 2014-05-25 (23:08) 13 godzin i 40 minut temu

Zawsze popierałam PiS, do momentu gdy sami wzajemnie politycy z jednej partii zaczęli się przepychać. Moja partia rozdrobniła się na drobne, to nie o to chodziło, więc teraz zagłosowałam na Korwina - bliżej mi do niego i jego poglądów. Dzięki, trzymajcie się wszyscy. Życzę powodzenia Januszowi i całemu Kongresowi Nowej Prawicy!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7