Strona główna serwisu
Mariusz Szymczuk

Mariusz Szymczuk

Jacek Sasin: być może część wolności obywatelskich będzie trzeba na pewien czas zawiesić

Jacek Sasin: być może część wolności obywatelskich będzie trzeba na pewien czas zawiesić

- Środowiska obrońców praw człowieka, które protestowały przeciwko uchwalonej niedawno ustawie o inwigilacji, powinny się zastanowić, do czego to prowadzi - powiedział w radiowej Trójce minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Chodzi o głośną, uchwaloną w styczniu ustawę o policji. Pracom nad nią towarzyszyły protesty opozycji. - Serwujecie inwigilację na ogromną skalę - grzmiał z mównicy sejmowej poseł PO Krzysztof Brejza. Czy w obliczu wtorkowych ataków terrorystycznych w Brukseli polska opozycja zmienia zdanie na temat tej ustawy i godzi się na inwigilację obywateli, by zapewnić im bezpieczeństwo, i czy kolejne ograniczenia wolności obywatelskich przyjdą wraz opracowywaną właśnie przez rząd ustawą antyterrorystyczną?
- Ta ustawa to jest minimum dla policji czy służb specjalnych, żeby zapobiegać takim wydarzeniom, jakie niestety znowu zdarzyły się ostatnio w Europie. Służby muszą mieć narzędzie dla śledzenia ruchów tych, którzy chcą zagrozić naszemu bezpieczeństwu - bronił obowiązującej od 7 lutego lutego prawa Jacek Sasin z PiS. - Na pewno policja musi mieć prawo, by śledzić osoby, które tworzą zagrożenie terrorystyczne. Muszą być jednak określone kryteria, kogo i na jakich warunkach można obserwować. A ta ustawa mówi, że można każdego i zupełnie bezkarnie - stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska. Dodała, że gdyby miała raz jeszcze glosować nad ustawą inwigilacyjną znów zagłosowałby przeciw. Wtórowali jej Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL i Elżbieta Borowska. - W krajach totalitarnych także mamy dużą inwigilację, a bezpieczeństwo obywatelskie wcale się przez to nie poprawia - argumentowała posłanka ruchu Kukiz'15.

Zgodnie z nią kontrola operacyjna polega na: podsłuchu, podglądzie osób w pomieszczeniach, środkach transportu lub miejscach innych niż publiczne, kontroli korespondencji (w tym maili), kontroli przesyłek, uzyskiwaniu danych z informatycznych nośników, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, systemów informatycznych i teleinformatycznych. Łączny okres kontroli nie może przekroczyć 18 miesięcy. Czas ten nie dotyczy kontrwywiadu. Opozycja twierdziła, że nowe prawo pozwala władzom na inwigilowanie internautów bez żadnej kontroli. Nowela wprowadza zasadę, że właściwy sąd okręgowy miałby prawo do kontroli po fakcie pozyskiwania danych telekomunikacyjnych, pocztowych i internetowych.

Rząd finalizuje też prace nad ustawą antyterrorystyczną. Szczegóły mają być znane w ciągu kilku dni. - Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie we własnym kraju, musimy niestety zgodzić się na to, że część tych naszych tradycyjnych wolności będziemy musieli być może na pewien czas zawiesić - powiedział w rozmowie z WP poseł PiS Jacek Sasin.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (434)
Nie zgadzam się z opinią
108
Zgadzam się z opinią
1183
~zxc 2016-03-23 (16:49) 12 godzin i 3 minuty temu

A przy okazji "walki z terroryzmem" można będzie i zabrać się za opozycję. Ot wyszło coś w trakcie prowadzenia innej sprawy..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 20

Nie zgadzam się z opinią
92
Zgadzam się z opinią
782
~mark 2016-03-23 (18:43) 10 godzin i 9 minut temu

Chyba Cie pogieło gościu Sasin. Weź sie lecz.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
55
Zgadzam się z opinią
528
~Illona 2016-03-23 (17:33) 11 godzin i 19 minut temu

To bedzie inwigilacja i walka z opozycja na wzor orbana i putina.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
363
~bezpiecznik 2016-03-23 (20:19) 8 godzin i 33 minut temu

Piszcie komentarze, bo to ostatnie tygodnie mozliwosci komentowania w necie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
29
Zgadzam się z opinią
357
~jaguar 2016-03-23 (18:00) 10 godzin i 52 minut temu

Zaczyna się najgorsze!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
32
Zgadzam się z opinią
356
~tom 2016-03-23 (18:26) 10 godzin i 26 minut temu

Pislamiści korzystają z okazji żeby przejąć władzę totalną. Pewnie znajdą terrorystów w KOD, PO i u Petru. Pozamykają ich i wtedy będą mieli porządek w kraju.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
326
~deedee 2016-03-23 (20:54) 7 godzin i 58 minut temu

10 kwietnia rocznica smoleńska a potem zakaz demonstracji - oczywiście z obawy przed zamachem i KOD PIS ma z głowy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
308
~wtf32 2016-03-23 (21:00) 7 godzin i 52 minut temu

AAAA, to o to chodzi!! Zawiesić... Zapewne w szczególności tym którzy mają inne poglądy..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
279
~Kaja 2016-03-23 (20:54) 7 godzin i 58 minut temu

Dla tych krętaczy każdy pretekst będzie dobry aby nas inwigilować . Niestety wraca komuna !!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
278
~Kaziu 2016-03-23 (20:59) 7 godzin i 53 minut temu

Wyborcy PiSu to chyba jacyś masochiści.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
263
~666zxc 2016-03-23 (20:55) 7 godzin i 57 minut temu

niech se pensje zawieszą :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
248
~dfe 2016-03-23 (21:00) 7 godzin i 52 minut temu

być może trzeba zawiesić swobody polityków i ich tępe wypowiedzi bo to politycy rodzą ten pierwszy terroryzm na swym społeczeństwie ,które chce wolności i demokracji

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
213
~RG 2016-03-23 (20:56) 7 godzin i 56 minut temu

O jakiej wolności ten człek gada . Wolny to jest tylko dziki zwierz bo nie musi płacić żadnej daniny na rzecz kawałka ziemi zwanej polską nie wspomnę o tzw. demokracji , którą tak lubią się zasłaniać tzw. politycy , którym zawsze brakuje żarcia w ich korycie .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
198
~Dobry 2016-03-23 (20:58) 7 godzin i 54 minut temu

Wg PISu chyba najlepiej zamknąć praworządnych obywateli w więzieniu i tym samym zapewnić im bezpieczeństwo. Bo przecież mniej jest praworządnych więc zmieszczą się w więzieniach a reszta "kryminalistów" niech sobie żyje na wolności i robi co chce.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
130
~1955 2016-03-23 (20:52) 8 godzin temu

tylko w ten sposób tzw. dobra zmiana nie da się oderwać od koryta, bo obietnice ciemny lud już raz kupił a prezes i tak ich nie zrealizuje.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
83
~Historia 2016-03-23 (21:14) 7 godzin i 38 minut temu

"po podpaleniu Reichstagu Adolf Hitler uzyskał zgod ę prezydenta na ograniczenie praw obywatelskich. Prezydent wydał dwa dekrety: „o ochronie narodu i pa ń stwa”, który ograniczał swobody obywatelskie – ograniczono wolno ść prasy, umo Ŝ liwiono czytanie korespondencji. "

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
57
~Jajacek. 2016-03-23 (21:26) 7 godzin i 26 minut temu

Sam się Sasin zawieś.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
54
~Prawdziwy Polak 2016-03-23 (21:20) 7 godzin i 32 minut temu

Nie potrafią zabezpieczyć opony, a chcą odebrać nam wolność w imię pozornej ochrony. Za spokój musisz płacić mówi łysy Pan z bejsbolem w ręku odwiedzając biednego Kowalskiego. Ten też jest jakiś taki Łysy...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
58
~patriota 2016-03-23 (21:05) 7 godzin i 47 minut temu

Sasin fachowiec od wszystkiego - tym nieudacznikom fachowcom od wszystkiego marzy się państwo policyjne. To jest zagrożenie dla Polski. Jarek w koronie a jego niedouczony prokurator chyba jako paź

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
54
~Antydebil 2016-03-23 (21:07) 7 godzin i 45 minut temu

Dlaczego PiS do komentowania wystawia akurat tego posła Jacka Sasina ? Ani on kompetentny, ani mądry, ani inteligentny, ani nawet przystojny. To może być tylko wyraz lekceważenia społeczeństwa (czyli jednak potencjalnych wyborców).

odpowiedz