Strona główna serwisu
Katarzyna Bogdańska

Katarzyna Bogdańska

Instytut Nobla przyjął kandydaturę Jurka Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla

Instytut Nobla przyjął kandydaturę Jurka Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla

Jerzy Owsiak i WOŚP mogą zostać nagrodzeni Pokojową Nagrodą Nobla. Instytut Nobla potwierdził rejestrację jego kandydatury.
Jurek Owsiak Jurek Owsiak ()
Zgłaszanie kandydatur upływało 31 stycznia. Mogli to zrobić między innymi rektorzy wyższych uczelni, ale też parlamentarzyści, członkowie rządów, profesorowie socjologii, historii, prawa i teologii, dyrektorzy instytutów badań nad pokojem i instytutów badań polityki zagranicznej oraz laureaci Pokojowej Nagrody Nobla. Zrobiły to dwie osoby: prof. Adam Grzegorczyk, założyciel Wyższej Szkoły Promocji i posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt.

Wnioski w obu tych przypadkach zostały pozytywnie rozpatrzone i z Instytutu Nobla napłynęły pozytywne odpowiedzi o przyjęciu kandydatury WOŚP i Jurka Owsiaka.
Wcześniej Adam Grzegorczyk pisał na Facebooku: "Poszukuję chętnych do pomocy przy inicjatywie dot. wniosku o przyznanie pokojowej nagrody Nobla Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wniosek złożyć łatwo, ale nad promocją kandydatury trzeba się napracować. Sam nie dam rady. Potrzebni i tacy, co doradzą, i tacy, co pogrzebią w Internecie i tacy, którzy przekonają np. swoich zagranicznych znajomych."

Tydzień temu także posłanka Joanna Schmidt złożyła taki wniosek. - Temat już ruszył. Wysłałam wniosek ws. kandydatury WOŚP i dostałam potwierdzenie od Instytutu Nobla - powiedziała w rozmowie z WP Schmidt.
Nie wiadomo, czy ktoś jeszcze zrobił to samo. Być może podobnych wniosków jest więcej.

Laureatami Pokojowej Nagrody Nobla mogą zostać osoby i organizacje za działalność na rzecz światowego pokoju. Jako jedyna ze wszystkich nagród Nobla przyznawana jest przez organizację norweską.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (572)
Nie zgadzam się z opinią
394
Zgadzam się z opinią
833
~Magda 2017-02-01 (08:10) 7 godzin i 21 minut temu

Uważam, że Polakom należy się ta nagroda naprawdę ! 25 lat tylu ludzi dba o innych - najsłabszych, chorych, cierpiących. Wszyscy wiemy, jak siermiężnie wyglądałyby szpitale, gdyby nie ten ruch całego narodu. Piękne, wielkie Serce narodu to Orkiestra !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 32

Nie zgadzam się z opinią
463
Zgadzam się z opinią
723
~ar14 2017-02-01 (07:13) 8 godzin i 18 minut temu

BRAWO!!!! Jurek Owsiak to Wielki Człowiek!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13

Nie zgadzam się z opinią
558
Zgadzam się z opinią
786
~obiektywny 2017-02-01 (07:58) 7 godzin i 33 minut temu

WOŚP nominowany do Nobla! No to pisokatoli i kler katolicki poskręca teraz z zazdrości i zawiści, bo to nie pod ich przywództwem. Ludzie potrafią się znakomicie przy okazji WOŚP bawić, bez nadzoru i inicjatywy kleru dlatego w klerze jak zwykle przy takich okazjach ujawniają się najgorsze cechy czyli zazdrość, zawiść, oszczerstwa i pomówienia pod adresem WOŚP.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 34