Strona główna serwisu
Ile papierosów i alkoholu możesz przywieźć do Polski?

Ile papierosów i alkoholu możesz przywieźć do Polski?

Od pierwszego grudnia zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące wwożenia do Polski papierosów i alkoholu. Rzeczniczka Izby Celnej w Olsztynie, Anna Hałat-Wanat poinformowała, że zgodnie z nowymi przepisami, podróżni przyjeżdżający do Polski z poza Unii Europejskiej będą mogli wwieźć do kraju tylko 40 sztuk papierosów. Do 200 sztuk będzie można przywieźć drogą morską.
W przypadku alkoholu, zachowany będzie podział na strefę przygraniczną i resztę kraju. Mieszkańcy spoza strefy będą mogli wwieść maksymalnie 1 litr alkoholu o mocy powyżej 22%, 2 litry alkoholu i napojów alkoholowych o mocy poniżej 22%, lub zestaw, składający się z 4 litrów wina niemusującego oraz 16 litrów piwa. Ci, którzy mieszkają w strefie, będą mogli wwieźć na teren Polski pół litra alkoholu powyżej 22% oraz pół litra alkoholu i napojów alkoholowych o mocy poniżej 22%.

Nowe regulacje wprowadzą też pewne udogodnienia, na przykład w przypadku zakupów przez internet kwota wolna od cła wzrośnie z 22 do 150 euro.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (78)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Mark 2008-11-26 (13:57) 16 godzin i 56 minut temu

Kto może mi wytłumaczyć, dlaczego tak ponoć mądry, waleczny, bojowy i sprytny naród jak Polska, pozwala sobie na takie bezwzględne wykorzystywanie swoich własnych rodaków ?? Czy nie starcza tym złodziejom 22% VAT, (który nieraz płacimy nieswiadomie pare razy), wszystkiego rodzaju podatków, ZUS, akcyzy i opłaty za byle g... ?? Ludzie, skoro pojechałem na wycieczkę do Meksyku, za którą zapłaciłem z pieniędzy już raz opodatkowanych, kupiłem bilet za który drugi raz płace podatek ( pensja lub dochód już zostały opodatkowane), kupiłem 2 pół galonowe butelki Tequilli, i znowu mam za to płacić podatek ?? To jest chore !! Dlaczego tam je kupiłem, ?? dlatego że chore podatki, akcyzy opłaty itp. powodują że u nas jest wszystko dużo droższe. Więc de facto płacę podatek za pazerność naszego rządu. Gdyby wszystko było normalne, to tę samą gorzałkę kupiłbym za przyzwoitą cenę w swoim sklepiku ( który by kupił z hurtowni a ta od importera.) . Znam stare przysłowie " Nie kradnij rząd nie lubi konkurencji" - chyba to prawda. I jeszcze jedno - Część z Was nazwie osoby które się przemkną przez cło "cwaniakami". A czy nie trafniej nazwać tych co zaplaca "naiwnymi głupkami " ??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
0
~nick 2008-11-26 (16:15) 14 godzin i 38 minut temu

no i dobrze nareszcie mrowki nie beda blokowaly granc

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~bolen 2008-12-17 (16:38) 14 godzin i 15 minut temu

witam ,mam pytanko ile w tej chwili mozna przewiesc alkoholu i papierosow z Ukrainy do Polski.prosze o szczera odpowiedz!Z gory dzieki

odpowiedz

zgłoś do moderacji