więcej

Ile papierosów i alkoholu możesz przywieźć do Polski?.

IAR |  dodane 2008-11-26 (12:40) 6 lat 1 miesiąc 30 dni 4 godziny i 34 minuty temu
drukuj

Od pierwszego grudnia zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące wwożenia do Polski papierosów i alkoholu. Rzeczniczka Izby Celnej w Olsztynie, Anna Hałat-Wanat poinformowała, że zgodnie z nowymi przepisami, podróżni przyjeżdżający do Polski z poza Unii Europejskiej będą mogli wwieźć do kraju tylko 40 sztuk papierosów. Do 200 sztuk będzie można przywieźć drogą morską.

W przypadku alkoholu, zachowany będzie podział na strefę przygraniczną i resztę kraju. Mieszkańcy spoza strefy będą mogli wwieść maksymalnie 1 litr alkoholu o mocy powyżej 22%, 2 litry alkoholu i napojów alkoholowych o mocy poniżej 22%, lub zestaw, składający się z 4 litrów wina niemusującego oraz 16 litrów piwa. Ci, którzy mieszkają w strefie, będą mogli wwieźć na teren Polski pół litra alkoholu powyżej 22% oraz pół litra alkoholu i napojów alkoholowych o mocy poniżej 22%.

Nowe regulacje wprowadzą też pewne udogodnienia, na przykład w przypadku zakupów przez internet kwota wolna od cła wzrośnie z 22 do 150 euro.


(kab, ula)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 7 63.64%
nie 4 36.36%

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (78)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Mark 2008-11-26 (13:57) 6 lat 1 miesiąc 30 dni 3 godziny i 17 minut temu

I co te zachłanne głupki jeszcze wymyślą??
Kto może mi wytłumaczyć, dlaczego tak ponoć mądry, waleczny, bojowy i sprytny naród jak Polska, pozwala sobie na takie bezwzględne wykorzystywanie swoich własnych rodaków ?? Czy nie starcza tym złodziejom 22% VAT, (który nieraz płacimy nieswiadomie pare razy), wszystkiego rodzaju podatków, ZUS, akcyzy i opłaty za byle g... ?? Ludzie, skoro pojechałem na wycieczkę do Meksyku, za którą zapłaciłem z pieniędzy już raz opodatkowanych, kupiłem bilet za który drugi raz płace podatek ( pensja lub dochód już zostały opodatkowane), kupiłem 2 pół galonowe butelki Tequilli, i znowu mam za to płacić podatek ?? To jest chore !! Dlaczego tam je kupiłem, ?? dlatego że chore podatki, akcyzy opłaty itp. powodują że u nas jest wszystko dużo droższe. Więc de facto płacę podatek za pazerność naszego rządu. Gdyby wszystko było normalne, to tę samą gorzałkę kupiłbym za przyzwoitą cenę w swoim sklepiku ( który by kupił z hurtowni a ta od importera.) . Znam stare przysłowie " Nie kradnij rząd nie lubi konkurencji" - chyba to prawda. I jeszcze jedno - Część z Was nazwie osoby które się przemkną przez cło "cwaniakami". A czy nie trafniej nazwać tych co zaplaca "naiwnymi głupkami " ??

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
2
~nick 2008-11-26 (16:15) 6 lat 1 miesiąc 30 dni i 59 minut temu

no i dobrze nareszcie mrowki nie beda blokowaly granc

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~bolen 2008-12-17 (16:38) 6 lat 1 miesiąc 8 dni i 36 minut temu

pytanie
witam ,mam pytanko ile w tej chwili mozna przewiesc alkoholu i papierosow z Ukrainy do Polski.prosze o szczera odpowiedz!Z gory dzieki

odpowiedz

0
0
~bla 2008-12-02 (10:43) 6 lat 1 miesiąc 23 dni 6 godzin i 31 minut temu

nie skończy sie...
I o to w tym chodzi, ci którzy wprowadzili tą ustawe dobrze wiedzą ze przemyt tam sie nie skończy, znaleźli więc idealny sposób na finansowanie innych durnych projektów i zalepianie dziur budżetowych okradając biednych ludzi. Współczuję im..

odpowiedz

0
0
~Pozdrawiam WP :) 2008-11-26 (23:22) 6 lat 1 miesiąc 29 dni 17 godzin i 52 minuty temu

Rany koguta! Spoza pisze się razem! :)
Piszcie, błagam, poprawnie po polsku, sporo młodzieży Was czyta.

odpowiedz

0
0
~REMI 2008-11-26 (19:03) 6 lat 1 miesiąc 29 dni 22 godziny i 11 minut temu

CZARNE CHMURY
CIEZKIE CZASY NASTANA DLA TURYSTOW Z UKRAINY

odpowiedz

0
0
~niunia 2008-11-26 (17:01) 6 lat 1 miesiąc 30 dni i 13 minut temu

SPOZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

0
0
~purysta:))) 2008-11-26 (16:59) 6 lat 1 miesiąc 30 dni i 15 minut temu

pisze się spoza Unii
a nie z poza Unii

odpowiedz

0
0
~janysz22 2008-11-26 (16:50) 6 lat 1 miesiąc 30 dni i 24 minuty temu

głupota...
całkiem opanowała rządzących.A ja myslałem że luki w mózgu można leczyc.

odpowiedz

0
0
~marcel 2008-11-26 (16:36) 6 lat 1 miesiąc 30 dni i 38 minut temu

hurra!!!!!!!!!!!
w koncu sie skonczy ukraina i jej badziewne paliwo i wódka hurra!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~magda 2008-11-26 (16:12) 6 lat 1 miesiąc 30 dni 1 godzinę i 2 minuty temu

hej
nie piszemy Z POZA tylko spoza,,,,,,,,no nie!

odpowiedz

0
0
~yan 2008-11-26 (16:06) 6 lat 1 miesiąc 30 dni 1 godzinę i 8 minut temu

przewiesc przeniesc, a jakby tak chodzil w kolko z 1 litrem wodki, przeciez wiecej nie moze miec przy sobie, a nikt nie liczy ile tego przeniosl prawda?? takie ograniczenia sa wiec bezwartosiowe

odpowiedz

0
0
~kundelek 2008-11-26 (15:49) 6 lat 1 miesiąc 30 dni 1 godzinę i 25 minut temu

A ile moge wwizdz do kraju z panstw UE
Np.jade sobie z Hiszpanii i przekraczam granise pol-niem w guben-no co i ile moge zeby sie nikt nie czepial

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~papieros 2008-11-26 (15:29) 6 lat 1 miesiąc 30 dni 1 godzinę i 45 minut temu

Jedni więcej, drudzy mniej. A co na to konstytucja ???
Gdzie byś nie mieszkał to nie jesteś równy ???

odpowiedz

0
0
~papieros 2008-11-26 (15:29) 6 lat 1 miesiąc 30 dni 1 godzinę i 45 minut temu

Jedni więcej, drudzy mniej. A co na to konstytucja ???
Gdzie byś nie mieszkał to nie jesteś równy ???

odpowiedz

0
0
~jacjat 2008-11-26 (15:29) 6 lat 1 miesiąc 30 dni 1 godzinę i 45 minut temu

Nie od 1 grudnia
Nieprawda, że ustawa ma wejśc od 1 grudnia jest ona obecnie w Komisji Senackiej, ktora nie zakończyła jeszcze prac a planowane wejście ustawy o podatku akcyzowym to koniec marca 2009 roku

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~ziuta 2008-11-26 (15:23) 6 lat 1 miesiąc 30 dni 1 godzinę i 51 minut temu

ha ha
Tyle tylko, ze to nie oni ! Ich juz prawie nie ma! Za to Ministerstwo Finansow i b.b liczni dyrektorzy z bozej laski ze wszystkich izb wymyslaja te bzdety! Kiedy to sie w koncu skonczy??

odpowiedz

0
0
~Andy 2008-11-26 (15:19) 6 lat 1 miesiąc 30 dni 1 godzinę i 55 minut temu

Lie paierosow i alkocholu mozesz przywiesc do Polski
Nigdzie chyba w siecie czegosc takiego i takich ograniczen nie ma ja w Donalolendzie. Moze wogole lepiej wprowadzic wozowa prohibicje.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~adibz 2008-11-26 (15:17) 6 lat 1 miesiąc 30 dni 1 godzinę i 57 minut temu

Z poza?
A czy to aby na pewno po polskiemu?

odpowiedz

0
0
~dante 2008-11-26 (15:11) 6 lat 1 miesiąc 30 dni 2 godziny i 3 minuty temu

;]
nie no teraz fajki made in bialorus pujda do gory ostro ;] a do tego rozwoj gospodarczy w bialorusi zatrzyma sie calkowicie ;]

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Trzy ataki separatystów na Mariupol. Jest wiele ofiar i rannych
dodane 2015-01-24 (10:20) 1 dzień 6 godzin i 54 minuty temu

materiał wideo

ONZ żąda wyjaśnień od Rosji. "Pokażcie spis towarów"
dodane 2015-01-24 (08:35) 1 dzień 8 godzin i 39 minut temu

Nowy kandydat na prezydenta. "Może to ostatnia próba"
dodane 2015-01-24 (12:22) 1 dzień 4 godziny i 52 minuty temu

"Zadzwonili z Watykanu. Myślałam, że to jakiś żart"
dodane 2015-01-23 (20:30) 1 dzień 20 godzin i 44 minuty temu

John Kerry w Davos: nie utożsamiać ekstremizmu z islamem
dodane 2015-01-23 (19:10) 1 dzień 22 godziny i 4 minuty temu

Prokuratura apeluje ws. dziennikarzy zatrzymanych w PKW
dodane 2015-01-23 (16:15) 2 dni i 59 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy pigułka "dzień po" powinna być dostępna bez recepty?

liczba oddanych głosów: 12842